Stavba 3-pasem

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Majlanky
Kontaktovat uživatele:

Stavba 3-pasem

Příspěvek od Majlanky »

Ahoj,

potřeboval bych poradit. Chystám se na stavbu beden pro které jsem nakoupil meniče již nejakých 5-6 let zpět. Měnice jsou nasledující:
  • Seas L18RNX/P
  • Monacor SPH102KEP
  • Monacor RBT95
Přemýšlel jsem o pasivním zářiči, místo doporučovanému bassreflexu ale je to asi blbost zvhledem k charakteristice Seasu. Takže zpět k bassreflexu. Zkoušel jsem to simulovat jakou velikost bassreflexu a objem ozvučnice a výsledky vidíte zde:
navrh.jpg
Taky jsem byl upozornen, ze ten Seas nema uplne dobry THD. Zkoumal jsem to a nasel, ze tesne za 2000Hz je u THD peak ke 4% a pod 80Hz to jde strme nahoru a pro 50Hz je to zkreslení až 25%, oboje při 96dB.

Výběr meničů a výhybka byla tenkrát převážně navrhována známým. Pamatuju si, že nejvetší problém výhybky je 13mH cívka paralelně k Seasu.

Návrh ozvučnic je pro mně docela neznámým terénem a chtěl bych se na tom něco naučit ale smysluplně.

Co si o projektu myslíte, popř. na co bych měl dát ještě bacha, nebo co úplně změnit.

Předem díky moc!

sekal

Re: Stavba 3-pasem

Příspěvek od sekal »

Všiml jsem si, že je tam už zaregistrován, takže trochu nechápu, proč se nezeptal nejdříve tam. Navíc už to řeší i na sousedním AW.

Majlanky
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba 3-pasem

Příspěvek od Majlanky »

No z historie vim, ze ne vsichni jsou vsude, tak to resim kde se da abych dostal co nejvic podnetu... Kazdopadne repromanii klidne zkusim take... Diky

Odpovědět