Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Rowing » 18 říj 2008 06:50

pasul píše: ...
A nechci rozmítat nějaký flame,ale když se podívám na tu hnojačku co vlastníš,tak se laskavě vrať k tomu co ti jde nejlíp-blbě kecat.Ale běž s tím laskavě někde jinde...
Pašule, tento konec sis tedy mohl odpustit. *taktone*
Je to dost arogantní navážení se do druhých a jejich sestav. Je to nabubřelé a sobecké, byť by jsi měl doma sestavu za mega či násobky a ten druhý něco několika-řádově levnějšího tak tě to neopravňuje vypouštět takové komentáře. Zbyněk je v pohodě, tak to tak brát nebude, ale už jsi něco podobného udělal poněkolikáté a nerad bych, aby se to opakovalo. Máš jiný názor, OK. Řekniho v klidu. Nesouhlasíš s daným člověkem, OK. Řekni to v klidu. Tyhle výlevy tu tolerovat nebudu. *taktone*
Díky.

Uživatelský avatar
Mazlik
Příspěvky: 94
Registrován: 15 srp 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Mazlik » 19 říj 2008 10:49

Nazdar vy dvě veverky,

Číst vlákno o podlahových x stojanových repro o tom, že Pasul si tu léčí svoje ego, kdo má větší chvost, to mne celkem mrzí.

Osobně Zbynka neznám a Pasula taky ne, ale vidím, že Pasul se celou dobu snažil do nás vtlačit myšlenku, že on má prostě pravdu, ví všechno a zbytek je prostě … zbytek. Najednou však Zbyněk šlápnul do Pasulova vosího hnízda a ten se ze strachu stáhnul. Po chvíli však Pasul zase vystoupil z úkrytu pln síly a začal šířit svoje myšlenky, schválně, koho přemluvím.

Nejsem na tomto fóru často, ale vždycky si najdu čas na woodoo pomůcky a spory Dadafta versus Mahauta. Je pěkné si číst, jak fyzik co nastudoval na univerzitě se snaží poučovat člověka, co prakticky zkouší věci i přes nepřízeň vlivu někoho z nás. Merhaut píše o tom, že to nejede, Dadaft dokáže, že to jde. Už mi to připadá pomalu jako nějáký film na pokračování, vždy s nějákou zápletkou :lol: Nevím kdy naposledy právě on napsal něco pěkného, přívětivého a povznášejícího, s čím by pomohl nám ostatním. Merhaut je takový, jaký je, ale to přece není důvod ho zavrhovat. Nemám důvod někoho pomlouvat, proto sem nechodím.

Ale ať se vrátím k Pasulovy. Stejně jako Merhaut. Posuzuješ knížku podle obálky a to není moudré. Odsuzuješ lidi jen za to, že mají svůj názor, ať je jakýkoliv. Možná jsi Hifi expert, rozumíš všemu co se v tomto oboru děje a máš nastudovanou encyklopedii od A do Z, ale k čemu jsou znalosti, když jimi jen každého urážíš. Ano, máš pravdu, že to co Zbynek řekl, s tím taky nesouhlasím, ale je to důvod ho pomlouvat a kritizovat? Teď to možná zní trochu jako z nějaké bible, ale neboj, toto je pouze selský rozum zdravého chování. Zbyňku, drž se svého, je škoda se dívat na svět, kde ukecanější přemluví ostatní si myslet ten stejný názor. Vždyť to dělali už komunisté a jak jsme dopadli. Pravda, díru do světa s tím asi neuděláš, ale stále je to tvůj názor.

Proto prosím zbytek světa, abychom se vrátili z původnímu tématu, stojanxsloup, ze kterého Pasul už před časem vystoupil. Osobně k tomu nemám moc co říct, max. to, že jde z praktického hlediska hlavně o peníze, přece jen by nás asi manželka umlátila, kdybychom si místo pračky, kuchyňské linky a roky splácení koupil repro našich snů *hura* Někteří už víte co mám doma, není to žádný světoborný kousek na vystavování, regál s ručně vyrobenými hroty. Kolik lidí, tolik názorů, jestli stojan nebo sloup. Stále však ctím zákon, kdy na vlastnim poslechu záleží vše.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Donuts » 19 říj 2008 11:01

:lol:

Mily Mazliku, pis vic. Takovy jako ty, tu jsou potreba! Jen do toho zleho technika Merhauta a zbohatlika Pasula poradne kopni, vsak si to zaslouzi.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Zbynek » 19 říj 2008 20:04

Klidně bych na toto téma pokračoval v diskuzi, ale ne s Pasulem. Z jeho příspěvků se podezření, že si tento človíček musí léčit nějaké komplexy, mění v jistotu *thumbs down*
pasul píše:Človíčku ty víš velké hovno.
Jedno vím jistě. Jedno individuum na tomto fóru zatím ještě nezvládlo učivo 2. třídy základní školy :lol:
Ve druhé třídě se malé děti učí, že minulý čas od slovesa mít je měl.
Napíši vpravo nahoře do políčka pro hledání zprasený výraz "mněl" a zmáčknu Hledat, vyskočí na mě cca 16 příspěvků, kde individuum dokazuje nezvládnutí látky druháka :lol:
Holt nemůžeme být každý turmalínový král...

[EDIT by Rowing] Zbyňku tohle není fórum o spisovném jazyce a každý občas uděláme nějakou chybu a přijde mi dětinské něčí chyby v pravopise takhle veřejně vytahovat. Když ti to vadí, pošli dotyčnému SZ (pro některé PM), jak to občas dělám já a nedělej si z něj veřejně srandu. To se mi také nelíbí *taktone*
Díky

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Peer » 19 říj 2008 20:26

to Mazlik:
jak to, že píšeš najednou spisovně?
Nicméně musím s tebou souhlasit: Kolik lidí, tolik názorů, jestli stojan nebo sloup

Uživatelský avatar
Mazlik
Příspěvky: 94
Registrován: 15 srp 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Mazlik » 19 říj 2008 21:09

No ha ha ha :)
To už je moje tajné tajemství. Nikdo není dokonalý, to už všichni víme. Od vás jsem si vzal lekci, tak i mne zase pomáhá můj drahocenný Ms Office :lol:

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Peer » 19 říj 2008 21:12

No, ty jsi tajně tajemný... :)

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Acon » 20 říj 2008 11:29

navrhujem prečistiť toto vlákno a príspevky nesúvisiace s témou presunúť (neviem, či tu už nejaké vlákno k tomu je)do "koša", alebo tak nejako. Funguje to na iných fórach, prečo nie tu. Nezakladal by som kvôli nezmyselným hádkam vždy new tému. Nezmysly patria k sebe a kto ten svoj chce nájsť, tak si ho nájde aj v tom "koši".

Je niekto proti?

boxer

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od boxer » 19 pro 2008 19:45

Taky názor.

CHVÁLA dobrých stojanových reprosoustav aneb proč se o ně zajímat
audio + video / high fidelity 19.12.2008 Stanislav Malý
V posledních sedmi letech se u reprosoustav výrazně zvýšila kvalita reprodukce. Co posunulo nejvíce vývoj v oblasti reproboxů ? Jednak nové materiály membrán reproduktorů a inovace v oblasti frekvenčních výhybek Měl jsem štěstí, mohl v nedávné minulosti důkladně poslouchat a hodnotit (doma, v klidu a známé akustice) několik mimořádně povedených stojanových boxů. Například Elac BS 602 X-JET, JM-Reynaud Twin Signature, Klein+Hummel O 300 D, Manger MSM c1 a Reference 3A MM de Capo.Všechny boxy vynikaly výtečnou reprodukcí, ale co vlastně znamená výtečná reprodukce? Maximálně se přiblížit ideálnímu bodovému zdroji zvuku s plným rozsahem 20 Hz až 30 kHz, neboť ideální (měl by být maličký a současně schopný hrát nahlas a nezkresleně i nízké kmitočty, což je protiklad: basy nutně potřebují větší plochu reproduktoru, tudíž ten nemůže být miniaturní) nejde vyrobit. Přestože frekvenční rozsah u soudobých stojanových boxů sahá podivuhodně nízko, fyzikální zákony nejde obelstít a proto nejnižší kmitočty čekat nemůžete (zhruba od 40 nebo 35 Hz níže). Vadí jejich nepřítomnost? Na základě zkušeností tvrdím: ne. Chybějící nejnižší basy lze považovat spíše za přínos, ne nedostatek!!! Jednak je jich v běžných nahrávkách hudby velmi málo (nejnižší tón baskytary odpovídá 41 Hz), takže je ani moc postrádat nebudeme (kromě milovníků chrámových varhan, kde sahají – i když jen u těch největších nástrojů - až k 16 Hz). Velmi často způsobí – společně s akustikou místnosti – problémy. Vlivem akustiky dochází k nepřirozenému, velmi nevyrovnanému zvlnění průběhu frekvenční charakteristiky (na grafu vidíte strmé a špičaté hory a hluboká údolí), určité hluboké frekvence zní o hodně hlasitěji (běžně +10 až +15 dB), frekvence jen o 10 Hz vedle jsou naopak silně potlačeny (např. o 10 dB), takže rozdíl mezi max. a min. činí až hrozivých 25 dB a je to samozřejmě slyšet.
U podlahových „dospělých“ boxů sice basy ohromují mohutností, ale obvykle doznívají (vinou akustiky) příliš dlouho, proto dochází ke slévání tónů, o rychlosti a přesnosti zvuku velkého bubnu (kopáku) se vůbec nedá diskutovat, poslech brzy unaví. Jediná obrana, tedy zlepšit akustiku místnosti je bohužel velmi složitá a drahá, často bude stát úprava akustiky dvoj- či trojnásobek ceny reproboxů. PROTO je rozumnější se nejnižších kmitočtů vzdát a hledat vhodné stojanové boxy. Sebelepší podlahové boxy téměř nikdy nenabídnou výtečnou reprodukci nejnižších tónů, pokud nedostanou k dispozici akusticky upravenou místnost (kolik lidí drahou optimalizaci akustiky doma má?). Nižší basy, střední a vysoké pásmo reprodukují dobré stojanové boxy srovnatelně (středy a výšky i lépe) s podlahovými, zaostávají pouze v maximální hlasitosti a zkreslení při vyšší hlasitosti. Takže, pokud si nepouštíte hudbu hodně nahlas (sousedé hrozí povoláním policie) a nejste posluchači varhanních koncertů, bude volba stojanových boxů správná. Mnohem menší skříň nabízí nezanedbatelnou výhodu: reproduktory pro nízké, popř. střední a vysoké kmitočty jsou vzájemně blízko sebe, což potlačí (časté) problémy s fázovým zkreslením u velkých beden. Zatímco naprostá většina výrobců reproboxů umístění basáku blízko střeďáku opomíjí s odkazem, že u nízkých tónů stejně sluch neumí identifikovat směr, odkud přichází. Ukazuje se, že to není docela pravda, stačí následující pokus: basák je většinou dole u podlahy, aby posílil úroveň basů (odrazem od blízké podlahy), střeďák bývá často 60, 70 cm i více nad ním. Podle strmosti použitého filtru se VŽDY (užší nebo širší) ČÁST kmitočtového pásma z okolí dělícího kmitočtu dostane do obou reproduktorů. I když bude dělící kmitočet 100 Hz, basák stejně vyzařuje (s postupně klesající úrovní) i frekvence 120 -15... i 250 Hz. Od 80 Hz výše už ucho směr basů vyhodnotí, dokonce i v případě, že hrají méně hlasitě. Jak se to projeví? Určité putování, nebo skok virtuálního zdroje zvuku např. dobře zaznamenáte u nahrávek sólo klavíru. Předpokladem je dobrá nahrávka, velmi dobrý přehrávač, solidní zesilovač + kabely a alespoň trochu optimalizovaná akustika. Hlavně „dospělé“ bedny, schopné zahrát frekvence kolem 50 Hz s plnou úrovní. V klavíru jsou struny natažené vodorovně a zvuk vychází z jeho prostoru, při pozorném poslechu zjistíte ale jisté putování zdroje zvuku, jakoby klavír při nahrávání stál hodně šikmo: nízké tóny se ozývají zespodu, střední a vyšší o pár decimetrů výše. Tento jev se díky vzájemně blízkému umístění reproduktorů daří u stojanových boxů lépe potlačit. Další výhodou malých boxů je přesnější lokalizace nástrojů a zpěváků v prostoru: menší čelní stěna odráží podstatně méně (nežádoucích) „zvukových paprsků“, které ve svém součtu způsobí jisté zamlžení, rozmazání zobrazení prostoru nahrávky.
Pokud boxům dopřejete stojan (zaslouží si ho), dá se omezit nežádoucí vliv akustiky: poponeste stojany více dopředu a uslyšíte prostor nahrávek přesahující rozteč boxů, rozlišíte umístění nástrojů či hlasů i dle vzdálenosti od mikrofonů. Čím blíže u beden sedíte a čím dále budou stát od stěn, tím více se vliv akustiky potlačí. Se stojany to jde snadno, jen málokdo by ale chtěl stěhovat těžké podlahové bedny.
Se stojanovými boxy (nejen výše uvedenými) lze dosáhnout skvělé reprodukce za rozumnou cenu, za každé malé zlepšení se na této úrovni musí vždy zaplatit o mnoho více. PROTO se vyplatí sledovat novinky a odborníky oceňované reprosoustavy, dají se ušetřit nemalé prostředky. V poslední době sbírají pochvalu doslova ze všech stran taiwanské boxy Usher Be-718. Pokud např. hodnotí kladně francouzské odborné časopisy boxy francouzského výrobce, vzniká vždy trochu podezření z menší objektivity (dle hesla národ sobě), ovšem chválí-li Němec britský či francouzský reprobox, nebo Američan japonský či taiwanský, vyplatí se zvýšit pozornost. Be-718 hodnotilo nemálo odborných časopisů /už jen to není běžné, redakce si musí vybírat a na průměrné nebo nepovedené komponenty prostě není čas ani místo/, zájemci najdou na stránkách dovozce (www.usheraudio.cz) testy z následujících časopisů a internetových redakcí: Absolute Sound, Audiodrom, Hi-fi World, 6moons Audio, Review Secrets, Sound Stage a Stereophile. Samozřejmě mne exotické boxy zaujaly, šel je poslechnout a první dojmy jsou velice slibné. Na leden mám dohodnutý další termín pro nerušené testování, chci se jim věnovat více, vzhledem k ceně jde o zajímavou nabídku.
Podám zprávu!

http://www.golias.cz/index.php?modul=au ... 91d89e4669

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 392
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od ciba » 19 pro 2008 20:14

Takže z článku p. Malého vyplyvá , že velké sloupové bedny jsou pro hifi naprosto nepoužitelné .. :mrgreen: to jsou mi novinky .. Toto je čistá demagogie , založená na nedostaku poslechových zkušeností s nejvyšší kategorií velkých sloupových reprobeden doma , ve vlastním poslechovém prostoru a jejich porovnáním se stojanovými konkurenty řekněme v obdobné třídě a na stejném místě .

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Peer » 20 pro 2008 01:55

Pěkně jsi to, Pipe, napsal...
Kecá, jak potřebuje...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 5058
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od dadaft » 20 pro 2008 07:44

koukám, že Standa Malý není kámoš ani kámoš kámošů...
*jupi*

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 684
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od korys » 20 pro 2008 13:45

Nó,já s tou teorií p.Malého v podstatě souhlasím 8-) ,protože ono to tak v zaplatitelných cenách většinou funguje.Ale nezapomínejme,že to byla upoutávka na regály (mimochodem skvělé),tudíž cíleně vyzdviženy přednosti a nedostatky bagatelizovány.To může samozřejmě každý vnímat jinak podle svých preferencí a také to může vypadat jinak v při neomezeném rozpočtu a prostoru,třeba. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2674
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od Aleska » 20 pro 2008 17:03

korys píše:Nó,já s tou teorií p.Malého v podstatě souhlasím 8-) ,protože ono to tak v zaplatitelných cenách většinou funguje.Ale nezapomínejme,že to byla upoutávka na regály (mimochodem skvělé),tudíž cíleně vyzdviženy přednosti a nedostatky bagatelizovány.To může samozřejmě každý vnímat jinak podle svých preferencí a také to může vypadat jinak v při neomezeném rozpočtu a prostoru,třeba. :mrgreen:
Ano Korysku, je to ukázková obchodní řeč kde jsou cíleně vyzdviženy přednosti a nedostatky bagatelizovány. Až pan Malý bude psát obchodní řeč na sloupy libovolné značky, opět budou cíleně vyzdviženy přednosti a nedostatky bagatelizovány. A pak se dozvíme že je lépe když se ten bodový zdroj zvuku trochu protáhne, nebo u Line Array se úplně natáhne... Ani v zaplatitelných cenách nehodlám být obelháván a to se zde účelově děje. Takže s tím již z podstaty souhlasit nemohu.

merhaut

Re: Stojanové nebo podlahové reprosoustavy?

Příspěvek od merhaut » 20 pro 2008 19:38

Ale pánové, na tom článku není nic demagogického, ani mimoňského, stačí číst pečlivě...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti