Technics SB-RX50

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Technics SB-RX50

Příspěvek od Hellboy »

No, v každém případě rozdíl v ceně mezi x500 a RX50 je 400 vs 1300 USD v době kdy byly nové (1986). Na vnějším zpracování je to sakra vidět (je takřka dokonalé), předpokládám, že to bude vidět aspoň trochu i uvnitř. Například bassreflex není jen díra vyřízlá do kraboce jak je celkem běžné, ale zřejmě hliniková roura, vedoucí kamsi hluboko do útrob bedny.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Hellboy píše:Acone mám pocit, že ty máš na mysli novější kousky http://wegavision.pytalhost.com/technic ... s95_34.jpg. Ty vypadají taky zajímavě.
.
Ano aj tie boli medzi kandidátmi. No stáli skoro 50tis a zvukovo boli horšie ako DALI za 20. Tak som kúpil DALI. Ale designovo, ako všetko od Technics, to bolo ono.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Nakoľko som alergický na absolutizmy typu mrdky, sračky, hovna, úplneniekdeinde, nerád by som bol, aby môj príspevok vyznel akokoľvek konfrontačne, je to len reprodukcia histórie a technológií tej doby, nech už boli akékoľvek. Technics SB X500 (500A) stáli pätinu vtedajšieho príjmu nemeckého občana a spracovanie tomu zodpovedalo. Imidžovka to bola dokonalá, bezpochyby.

Dadaft mi pripomenul zážitok z roku 1982, kedy som mal tú česť byť na Brnenskom strojárskom veľtrhu svedkom predvedenia CD systému Philips u nás - práve na reprosústavách s plochými membránami rovnakej značky. Na naše vtedajšie skúsenosti (dizajnové i zvukové) niečo magické. Tam som si prvýkrát povedal : "to musím mať" a o tri roky sa mi sen splnil. JVC QLA200 -Technics ST S 505 - Technics SU V-505 -Technics SB X500. Symbolické 5ky,rok 1985, bony za 5,50Kčs spred Omnipolu v Holešovicích. Šmarjáá to boli časy! Hneď idem po katalógy do pivnice.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Pridávam ďalšie info o ére výroby repro s plochými membránani od Technicsu 1981-1993 až sa človeku nechce veriť, ako sa to mohlo zvrhnúť na plastové midi...

Obrázek
rok 1981-82

ObrázekObrázekObrázek
princíp konštrukcie

ObrázekObrázek
program 1983, SBM1 a SBM2 - 1984 až 1988

ObrázekObrázek
SB-RX50 1986-1990

ObrázekObrázek
SB-RX70 1990-1993

Obrázek
katalóg 1986 titul.strana

Obrázek
...v roku 1981 vyrábali aj pre Brno

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

palipol píše:Pridávam ďalšie info o ére výroby repro s plochými membránani od Technicsu 1981-1993 až sa človeku nechce veriť, ako sa to mohlo zvrhnúť na plastové midi...
Bohužial, chceli to masy. Trh je zabijak kvality vo všetkých oblastiach. Len sa treba pozrieť okolo seba, koľko je funkčných naozaj starých vecí, či už sú to chladničky, práčky alebo hifimašinky. A akú životnosť majú veci vyrobené posledných 10-15r. Súčastná priorita výrobcov je nutnosť častej obmeny. Kvalita ide bokom. Aj v Hifi. A tých náročných užívateľov ako je väčšina z nás tu na fóre je minimum. Pre nás sa vyrábajú malosériovky, ktoré musia byť hodne predražené, aby ten obrat uživil výrobu a predajcov.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Ono top aj v tej dobe bol v podstate nezaplatiteľný, lenže problém je v tom, že dnešný top, rovnako predražený, je zmotnovaný samorezkami či rýchlospojkami, a investuje sa radšej do reklamy, ktorá nás presvedčí, že je to pre nás to najlepšie možné riešenie.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Ne zcela to souvisí s těmi repráky, ale před lety dělali high end řady opravdu velcí výrobci s masivním zázemím a R&D, takže se dalo čekat, že kvalita bude opravdu vysoká. Zatímco dnes dělá hifi komponenty v malých sériích kde kdo a rozhodně asi nebude mít stejné prostředky, výzkum a zdroje jako Matsushita, Teac, Pioneer, Philips atd. tehdy. Takže dalo by se očekávat, že dnes ani za ty peníze u řady drahých výrobků nedostane člověk kvalitu a trvanlivost jaká by se dala čekat. Repráky jsou, ale kapitola sama pro sebe, tam je to asi trochu jinak a vždycky je dělali i velice dobré pidi firmičky.

Micik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Micik »

Po hodně, hodně letech navážu 😉 Sehnal jsem náhodou SB-RX30, koupil jsem jenom z fandovství k Technicsu (bedny od nich bych asi nikdy nekoupil….), ale tuhle raritu jsem nepustil. Naštěstí nejsem až tak basový jedinec, ale po 40ti letech jsem naprosto spokojený s tím, jak to hraje. Naprosto dokonalá identifikace prostoru i když nejsem v ose poslechu, krásný kus nábytku😇, do malého prostoru komplexně nádhera, prostě paráda. I když z hlediska ortodoxních jedinců to nemám naprosto ideálně, tak jsem po x letech spokojený, Technics/Panasonic líznutý Applem‼️. Jenom na okraj, od Technicsu tam nemám jediný komponent z těch základních/levnějších, ale naopak, a z 90ti procent jsem první a základní majitel😉 Kdyby byly za rozumných podmínek ty padesátky či sedmdesátky, tak neváhám😹
Přílohy
A6C816E3-A54B-4B34-AEB8-DCCF502EEA89.jpeg

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

ta levá bedna je podle mě schovaná málo...neuvažovals, že bys jí fouknul za nějakou zídku?

Micik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Micik »

O zídce jsem neuvažoval.... Fouknu tam rovnou pořádnou a bytelnou dubovou skříň!

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Moje žena experimentuje s košem na prádlo. No toto fórum nechodí, tak nemůže sdělit výsledky. Já k tomu nic nemám, testovací soustavu jí stále reorganizuji.
To Mick: Technics sestava moc pěkná *thumbs up*

Micik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Micik »

To Pavel_LXmini: dík ;-)

Jinak i přes upozornění, že to není instalováno ideálně mě zarazila ta blesková a ubohá reakce... Navíc, čekal jsem úplně jiné litanie, především to, že levá strana je u zdi a pravá v prostoru, výška, podstavce pod bednami... Nebo obutí se do tagenciálního gramofonu či opovržení HomePody atd..... Ale listy kytky, byť umístěné provizorně a opomenutí ostatního, to svědčí jenom o tom, že teorii zná každý, kdo má dvě díry do nosu, praxe ale pokulhává. Mám toho kolem sebe jako na podnose. A k tomu anonymita netu, to se to kritizuje :lol:

Bedny dostaly jiné stojany, kytka je pryč. Tohle je ale primárně diskuse o koaxiálních bednách od značky Technics.....
Přílohy
IMG_2148.jpeg
IMG_2147.jpeg

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak na to, jak máš tu telku, potažmo celej TV stolík, přímo ukázkově vytaženej dopředu k posluchači, zatímco bedýnky se topěj daleko za (akustický peklo nejhrubšího zrna), dáváš teda až setsakramentsky sebevědomě najevo, co si myslíš o zdejším osazenstvu stran teoretickejch znalostí bez špetky praxe! Jak žes to napsal? Každej, kdo má dvě díry do nosu? No ťébuch, ty budeš asi pěknej vykuk, jen co je pravda :lol: .

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

@ Micik:
Z přihlouplých poznámek některých jedinců teoretiků a rádoby vtipálků tady si velkou hlavu dělat netřeba.
Stačí na ně nereagovat. 😉
Provedení tvých beden je velmi dobré (i proto nebývaly právě levné), jejich umístění ale opravdu není úplně šťastné.
Střed reproduktorů by měl být na úrovni uší, takže, při normální pozici v sedě, ve výšce přibližně 90cm od země. Podle mého názoru je máš i poměrně "utopené" ZA regálem.
Když budou, alespoň o polovinu své vlastní hloubky, přečnívat dopředu, zvuk se podstatně zlepší.
A o tom levém reproduktoru u zdi víš, jak jsi už psal, sám. Tomu se dnes česky říká NO GO!!! Takhle opravdu NIKDY (!) nezjistíš, jak jsou schopny hrát.
Koaxiální měniče jsou vždycky přínosem pro zvuk a i když osobně preferuji jiné výrobce (např. Cabasse, Leedh, KEF), ani Technics se určitě nemusí schovávat. 🙂
A proč by měl mít někdo výhrady vůči tvému tangenciálnímu gramofonu? Nechápu.
Pokud je dobře seřízený a hraje tak, jak má a ke tvé spokojenosti, není snad co řešit?
Vzhledově to máš moc hezké, lepším umístěním beden by se to, aspoň podle mého názoru, dalo zvukově posunout o pěkný kousek dál. 😉

kabrio
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kabrio »

Bazi 36 píše:
11 čer 2021 14:29
Tak na to, jak máš tu telku, potažmo celej TV stolík, přímo ukázkově vytaženej dopředu k posluchači, zatímco bedýnky se topěj daleko za (akustický peklo nejhrubšího zrna), dáváš teda až setsakramentsky sebevědomě najevo, co si myslíš o zdejším osazenstvu stran teoretickejch znalostí bez špetky praxe! Jak žes to napsal? Každej, kdo má dvě díry do nosu? No ťébuch, ty budeš asi pěknej vykuk, jen co je pravda :lol: .
Jo , jelikož i já mám dvě díry do nosu tak si dovolím reagovat a to jen krátce.
Víš Bazi 36 když já a i Micik si koupili první hifi, před Tuzexem stáli frontu 2 dny a sháněli bony za 5,5 Kč a při tehdejší průměrné výplatě 1,8 až 2,9 tis Kč na to šetřili jako někteří dnes na velmi luxusní vůz.
Tak ty i podle rétoriky, informací jsi netahal ani kačera na písku.
Tak se prosím už zklidni a nenavážej se do každého jen proto že jsi zamindrákovaný týpek a tady si dobíjíš endorfiny ....
Asi není do čeho píchnout...., praskne ti cévka a budeš tahat nohu chlape *hura*

Odpovědět