Ucpání basreflexu

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od lechos »

Detailní popiska produktu:
MOLITANOVÉ UCPÁVKY DO BASREFLEXŮ PRO PRŮMĚR BASREFLEXOVÉHO OTVORU cca 65mm.
V případě, že máte repro se zadním bassreflexem a repro jsou umístěny blízko stěny nebo v uzavřeném prostoru (např.mezi nábytkem) a při reprodukci tak kvůli tomu dochází k "houkání" beden můžete použít tuto ucpávku a částečně tím uzavřete a snížíte prostupnost bassreflexu, což odstraní nežádoucí pazvuky v reprodukci. Jedná se o vcelku běžný postup při ladění bassreflexu.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 230
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od mrba »

Meranie Focal Aria 906 cca 50 cm od bedne bez a s upchatým basreflexom
MeranieFocalUpch.jpg

lubin
Příspěvky: 560
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od lubin »

Nečetl jsem celé vlákno, ale úspěšně provozuji ucpání bassreflexu širokými slankami pro pití v celé délce natrubku. Bas je u mě tak přesnější, cistci, barevnější a neovlivňuje negativně prostor či střední pásmo. Naprostá spokojenost.

mumu
Příspěvky: 465
Registrován: 23 úno 2011 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od mumu »

Moje Wharfedale Linton sú teraz 1meter od stien, majú po dva páry zadných basreflexov. Upchal som jeden z nich na každom boxe molitanom a na ucho je to ideálne. Ale keď som ich mal predtým umiestnené 1,8 metra od zadnej a bočných stien, bolo to lepšie bez upchávok. Treba len vyskúšať.

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od vincik »

výborný track (nejen) na testování. Ucpání portů (tentokrát pro změnu ponožkami) pomohlo zkrotit kontrabas, který jinak zahuhlal místnost. Tentokrát mi nepříjde, že by se něco změnilo k horšímu. Mimochodem... má někdo tak kvalitní sestavu/uši, že v tom tracku slyší toho borce šoupat nohama?

Jinak v místnosti mám jeden přední roh ošetřený basovou pastí po téměř celé výšce. Repra jsou na nožkách a cca 50cm od zadní a 100 cm od boční stěny.
Obrázek

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od lechos »

kdo má cca 300 nepotřebných přepravek na vejce může vytlumit jednu stěnu a strop poslechové místnosti montujou se na dřevěný rám cca 100mm od zdi, samosebou existují komerční perforované aku panely Akulit, Akuplat definovaných vlastnosti pro studia, kanceláře a výpočetní centra...
https://www.hornbach.cz/shop/Akulit-sur ... rtikl.html

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Bazi 36 »

Já jsem si bassreflexy "ucpal" montážní pěnou a aby nedošlo k nechtěnému přetlaku, nechal jsem uprostřed zasychající pěny cca 1cm otvory. *2thumbsup* Jaké však bylo po zhruba tříměsíční poslechové pauze moje překvapení, když jsem zjistil, že se mi v levé reprobedně usadily vosy! *headbang* Než jsem na to přišel, chtěl jsem se dokonce obrátit na místní osazenstvo s dotazem ohledně bzučení v jedné budce s tím, že při přehození kabelů zůstává bzukot stále na jedné straně. Fakt blázinec! A přitom by si čék logicky řekl, že se bude reprosoustavám (vzhledem k namontovaným výhybkám) jakýkoliv živý organismus spíše vyhýbat, no nestalo se! *taktone*

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 571
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od weiron »

vincik:
Viděl bych to na problém módu místnosti na poslechovém místě. Nejlepší by bylo to změřit mikrofonem na místě. Hlavně dozvuk. Nastavení dvou subů už je celkem složité a každý bude mít jiné nastavení. Proto je ladit jen podle sluchu. Mi přijde tak na rok práce.
Nezkoušel jsi dát suby do rohu a natočené o 45° jak doporučuje Rel? U mě toto nastavení když jsem měl T7 bylo nejlepší. Jo a ještě jsem je měl postavené na Vibrapod Cones + Isolators. Bez toho se to nedalo poslouchat. Přenášelo to hrozné zvuky do podlahy.

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 990
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Leony5 »

Opravdu velice kvalitní nahrávka, u mě bez problému s kontrabasem, zpěvačce je jak se říká vidět sluchem až do krku, ale šoupání nohama toho maníka jsem neslyšel, no je večer, tak že tišší poslech.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od PítrsPraha »

vincik:
Když vidím tu fotku, tak bych si dovolil tipnout, že hned po akustice místnosti jsou na vině nesprávně nastavené a umístěné suby. Byla by opravdu obrovská náhoda, kdyby vyšly přesně do míst, kde máš Arie.

Jak jsi jejich umístění vybíral, čím a jak měřil?

Yiakubou
Příspěvky: 483
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Yiakubou »

No ja si ani nejsem jistej, jestli je vubec dobry ty Arie (nebo jakykoliv repro) takhle na sub davat, jeste na takovejch pidinozickach...

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od zero »

Vinciku, a když trochu přidáš na hlasitosti, začnou ti reprobedny tancovat na těch RELech?
(Yiakubou mě předběhnul).

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Lemon »

Yiakubou píše:
14 črc 2021 22:25
No ja si ani nejsem jistej, jestli je vubec dobry ty Arie (nebo jakykoliv repro) takhle na sub davat, jeste na takovejch pidinozickach...
Taky bych řekl, že nějaký bytelný stojan by mohl zvuku prospět víc než ty nožičky.

Pavel_LXmini
Příspěvky: 152
Registrován: 13 led 2021 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Bazi 36 píše:
14 črc 2021 17:44
Jaké však bylo po zhruba tříměsíční poslechové pauze moje překvapení, když jsem zjistil, že se mi v levé reprobedně usadily vosy!
No to je patálie :shock: . Další důkaz, že výhybka v budkách je na nic *thumbs down* . Já ji mám před koncovým zesilovačem. A jedině open buffle, potom se tam nemůže nic usadit.
Jinak Nikolaj Andrejevič složil pro tyto nemilé události skladbu, jejíž reprodukce se může zdát při napadení reprosoustav hmyzem mnohem živější a zážitek z ní mocnější. Zkoušel jsi Let čmeláka?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti