Ucpání basreflexu

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Odpovědět
vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od vincik »

test č.3
- s ucpaným portem to znělo jako kdyby polovina orchestru chyběla. Některé nástroje ani nešlo slyšet. Obrovský rozdíl. Pořád to ale bylo málo. Až po přidání subwooferů a jejich ohulení to znělo pořádně.
kdo má cca 300 nepotřebných přepravek na vejce může vytlumit jednu stěnu a strop poslechové místnosti
pro ty kdo nepreferují obyvák ve stylu slepičího kurníku, tak doporučuju ekustik.cz ... navíc jestli se nepletu, tak plata stejně jako koberce absorbují jen výšky
Nezkoušel jsi dát suby do rohu a natočené o 45° jak doporučuje Rel?
zkoušel. V rohu hráli hloubš, ale těch basů bylo hrozně moc i na nejnižší volume. Navíc jsem limitován nábytkem. Druhak potom nebude sub a reprák tak dobře sladěnej, když budou příliš daleko od sebe. Zkoušel jsem spousty pozic a zjistil jsem, že nejlepší je dát je co nejdál od zdi.
Vinciku, a když trochu přidáš na hlasitosti, začnou ti reprobedny tancovat na těch RELech?
nehnou se o píď. Nožičky jsou obyč kovové šrouby opatřené na konci gumou, která se k subům krásně přicucne
Nastavení dvou subů už je celkem složité a každý bude mít jiné nastavení. Proto je ladit jen podle sluchu. Mi přijde tak na rok práce.
to by tak sedělo... já je mám cca půl roku a stále ladím

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 228
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od mrba »

Tento článok, na ktorý som dal link aj v mojom prvom príspevku, si si prečítal? Za jeden víkend by sa to malo dať stihnúť.
A asi by bolo vhodnejšie dať reprá na normálne stojany a suby umiestniť v miestnosti samostatne.
a z akého zdroja/zdrojov počúvaš hudbu?
Naposledy upravil(a) mrba dne 15 črc 2021 17:42, celkem upraveno 2 x.

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od vincik »

nožičky
Obrázek

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od vincik »

Souhlasím, že by se určitě našly lepší místa, ale pro mě zvítězí praktičnost a estetika. Poslouchám z Youtube na stereo zesíku s asynchronním usb.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak já věděl, když jsem vypouštěl ty vosy, že se vlákno (už tak dosti vtipné) vyšplhá ještě o jeden level výš...o level takříkajíc "jůtůbovitý"! :lol:

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od lechos »

však se malým regálovkám říká vogelbudky... :lol:

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 569
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od weiron »

vincik:
"ale těch basů bylo hrozně moc i na nejnižší volume"
Na jaké frekvenci je máš spojené s regaly a jak to máš připojené k zesilovači?

Dark side of the moon
Příspěvky: 829
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od Dark side of the moon »

Místo nekonečného elaborování, dohadů a pokusů prostě bude nutné, jak už jsem psal:
..."provést měření, zjistit problematické frekvence a následně pak dle možností provést akustické úpravy a/nebo využít DRC."
Ušetří to čas i peníze.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od PítrsPraha »

To je až druhý krok.
První krok by měl být najít správné umístění pro suby, protože jejich stávající pozice to na 99.9 % není.

Ale vincik psal, že prioritou je estetika, ne zvuk, takže moc prostoru pro dobrý výsledek není. Ale bez měření to nepůjde.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 228
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od mrba »

Ak je zdroj hudby pravdepodobne AAC128, tak to až také dôležité asi nie je.

Uživatelský avatar
mrba
Příspěvky: 228
Registrován: 27 srp 2014 07:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od mrba »

Porovnanie dozvuku s DRC a bez DRC
SpectrogramDRC.jpg
SpectrogramBezDRC.jpg

vincik
Příspěvky: 70
Registrován: 31 říj 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od vincik »

Zdroj zvuku je pc+Cambridge CXA81. Dozvuk v místnosti je tak akorát. Na stropě a za poslechovým prostorem mám absorbční panely na středy a výšky a v předním rohu dva absorpční panely s vysokou absorbcí 40-80hz. Co se místa subu týče, tak jsem experimentoval hodně a tam kde jsou teď mi znějí dobře. Zapojené je mám pomocí "high level connection" ... neznám český překlad. Teď mi ale po všech těch experimentech ty svině začaly bručet a to ikdyž jsou odpojené ze zesíku, takže místo poslouchání teď budu hledat medvěda. potrebuji-poradit/hucici-subwoofer-t23290.html

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od PítrsPraha »

Nějak tomu přestávám rozumět. Pokud jsi spokojený se zvukem na basech, proč řešíš ucpávání basreflexů? A pokud nejsi spokojený se zvukem na basech, pak těžko mohou suby znít dobře.

Bedýnky a suby tvoří na basech jeden celek, který musí být vzájemně vyladěný tak, aby co nejlépe potlačoval akustické neduhy místnosti. Tzn. správná poloha obou subů vůči hlavním repro a místnosti, správná fáze na každém subu (ne nutně stejně nastavená), správná dělící frekvence na každém subu (ne nutně stejně nastavená) a správná hlasitost na každém subu (ne nutně stejně nastavená).

Zároveň píšeš, že nechceš udělat to nejdůležitější, tedy suby správně umístit, protože kvalitní zvuk není prioritou. Otázky, za pomocí čeho a jakým způsobem jsi suby nastavoval a čím jsi měřil a jaké jsou výsledky měření (grafy frek. průběhu a dozvuku) zůstaly bez reakce resp. jen s vágním "dozvuk akorát" a "znějí dobře".

Obávám se, že pokud nechceš suby nastavit tak, jak je pro dobrý zvuk nutné (poloha, měření), budeš se muset smířit se stávajícím zvukem.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5402
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od lechos »

klídek Pítrs, já mám někdy dojem že většina respondnentů - diskutérů sama neví
co chce ale nedají pokoj dokud to nedostanou. jako ženská...

kvičko
Příspěvky: 180
Registrován: 22 bře 2013 17:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ucpání basreflexu

Příspěvek od kvičko »

Riešenie je veľmi jednoduché.Ak chcem konkrétny adresný a rýchly bas pri počúvaní hudby,tak basreflex zapchám molitanovou upchávkou.Ak pozerám filmy,vtedy je dobré upchávku vybrať,aby si počul ozvenu a rôzne dozvuky ,odrazy,filmové efekty a pod.Mne to takto subjektívne vyhovuje a merania a ostatné záležitosti neriešim.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host