VISATON CONCORDE MKIII

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od ciba »

Moc hezke bedniska , rad bych si je nekdy poslechl , tak si je uzivej *palec* . PS. Jaky rozdil rozdil ve zvuku je po urcitem rozehrani ?

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Peer »

Je to pěkná práce. Jaké jste provedli vylepšení a co vás k tomu vedlo?

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od ciba »

Ty zmeny jsou odpovidajici , mam stejne zkusenosti v mem pripade to ale bylo vice slyset na stredech , u basu se to asi taky menilo , jenze tam jsem v te dobe serizoval aktivni vyhybku (ubrat/pridat basy vuci stredum) a tak to neslo porovnat , docela rad bych si udelal vylet na zapad , kdyztak ti poslu SZ .

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od pasul »

Je to pěkné a design neuráží.Mně se to líbí.Neznám to zvukově.Je sice fakt,že v Aši jsem ještě nebyl.Ovšem to už je opravdu řádný nářez na auto.Kdyby tak pendolino fičelo až tam,tak to by jsme se mohli domluvit.Nešetřící názor je opravdu zaručen.

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Křeček »

Pipís :
Jsou opravdu krásné - 5 palců nahoru!!!
Tvá konečná, říkáš? Dávám bolševikovy rok, maximálně dva.
Jednou budou krásně ladit k mým jasanovým parketám. Šetři barde, střádej, přijde den, zúčtuješ s ním...

PS : Doufám že nekouříš a malého Pipíska pečlivě zavíráš do té klece !!!

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Musí to být oproti malým S.F. zvukový skok-šok. I opticky v místnosti to musí být najednou dominující prvek. Milosrdný Dán tomu dodá hřejivost, takže by přechod na jiný zvuk nemusel být až tak nepříjemný. Za vynaložené prostředky jsi získal jistě mnohem více než v případě sličných Italských batolat. Zkrátka krok správným směrem *thumbs up*
Noble Audio - výroba a prodej

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Peer »

Pipe, jak se liší zvuk tvých repro beden oproti hranatým Lucidům?
Čemu jsi ve zvuku dal přednost?

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Dovolím si napsat, že to zodpovědně nemůže napsat ani mnohem zkušenější audiofil, je ve hře mnoho faktorů: jiný zdroj, zesilovač, kabely, poslechový prostor, a navíc velký časový rozestup poslechů. Pokud bych neměl ty bedny vedle sebe netroufnul bych si to zodpovědně napsat. Jen z konstrukčního hlediska jde napsatl:
+ pro Concorde
–schopnost vytvořit celkově větší akustický tlak (vytvoření větší hlasitosti a možná i pocitu větší živosti),
– větší citlivost (stačí jim slabší zesilovač) oboje je to dáno zdvojeným počtem střed. a basových měničů.
- Díky tomu, že Pipis nešetřil a pořídil pořádné součástky tak CONCORDŮM pomohl a povýšil je, a přiblížil se nebo dosáhl
toho co používám já.(neznám přesnou skladbu typů součástek, jen, že je to také MUNDORF)

+ pro Lucid
-přeci jen pevnější skříň,
- oddělení citlivých středových a výškových měničů od vibrací basáku,
–přeci jen vyšší kvalita zejména středového měniče,
-přesné párování měničů Accuton u výrobce
– výškový i středový měnič ze stejného materiálu,
–značně bližší vertikální osa zdroje zvuku u dvou konkávních kalot oproti běžné ven vyduté kalotě a klasickému kónusovému střeďáku,
– dělící kmitočet výrazně nad pro ucho nejcitlivější oblastí 300-3kHz, ( Concorde cca 2,7kHz)
–podstatně menší nároky na proudové schopnosti zesilovače, impedance neklesá pod 5ohmů, (Concorde jde až na 3ohmy, což potrápí a zvýší zkreslení mnoha zesilovačů, krom naprostých monster s mega silnými zdroji a hromadou výkonových tranzistorů na výstupu- stabilních do 2 ohmů)

Zvukově bych usoudil na dravější zvuk Concorde, s přeci jen trochou stop po hliníku v reprodukci a po provedení skříní.
Lucidy bych odhadl v porovnání (už jsem je vedle pár beden slyšel) jako neutrálnější, čistější a s přesnějším prostorovým podáním. Další rozdíly budou v podání basů 2x8" basreflex dozadu/ 1x10" uzavřenka.
Je to jen čistě soukromý názor na základě mých zkušeností a vyhodnocení technických faktů. Jen míra rozdílů mi není jasná a projevila by se až při přímém porovnání.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od pasul »

Chtěl jsem něco napsat a vyjádřit se k některým věcem co zde napsal N.A.Ale nechci se již hádat a nedej bože někomu kazit kšeft.To bych opravdu nerad.Tak doufám,že se někdo odvážnější a technicky zdatný k některým výrokům vyjádří.Já už na to nemám nervy a vtípky už mi taky dochází.

Jo vlastně jeden bych měl-ani jeden z výrobků bych si nekoupil.Neboť to není ověřeno trhem a žádný výrobce ještě neprorazil na trh.Nevidím je nikde na aukcích či na audiomarktu.Trh ještě neřekl,že cena je adekvátní a tak jsou ceny za podobné výrobky vycucané z prstu samotných výrobců a pouze jejich zbožné přání. *hura*

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Peer »

to Pasul:
+ pro Concorde 3
+ pro Lucidy 8

Z toho vyplývá, že bych si koupil raději Concorde *2thumbsup*

Jak já ty reklamní slogany žeru... :D

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Pasule:
nechápu, že Tě to ještě po tom všem baví, je to nejspíš nějaká posedlost nebo co. Nebudu kontrovat Tvým stylem, protože v tomto světě "vyhrává" ten hlučnější, sprostější a drzejší, takže bych stejně ničeho nedosáhl, projevil jsi se tady už dostatečně. A nekopíruj prosím všude kam vlezeš ten poslední odstavec, je to už trapný :roll:

Pro oba:
oba dva jste možná v něčem dobří, víte o tom více než ostatní, něco jste v tom oboru dosáhli, máte tedy kompetenci skrze zkušenosti se k něčemu fundovaně vyjadřovat a něco posuzovat. Ostatní mají dvě možnosti, buď naslouchat a něco se dozvědět a naučit, nebo závidět, pomlouvat a snažit se škodit. Co jste si vybrali vy?
Asi jste si nevšimly, že já mam faktické výsledky, na nich také stojí co píšu, vy to neberete v potaz, ok. Jste líný se přijet přesvědčit na vlastní uši o čem to je, ale oba prudíte, rejete, otravujete- zjevně vás to baví.

Peer:
Shrnul jsem JEN technická fakta, jestli to vidíš jako reklamní slogan někde bude pořádná chyba.Pokud by Lucidy neměli tolik předností nad "běžnýma" bednama, tak bych je propána neměl doma, protože jsem je skoro dva roky piplal pro mé uspokojení, protože jsem jako většina neměl a i kdybych měl, tak bych za bedny 300 a více tisíc nedal, a to i když mě nižší kategorie už neuspokojují(můj hifi vývoj se blíží dvaceti letům hoši). To, že mě po poslechu mých beden loni pár známých přemluvilo, abych je pro ně postavil a následně jsem se rozhodl, z nich za pomocí firmy udělat regulérní produkt, ale s velmi rozumnou cenou a omezenou výrobou je výsledek jejich zvuku a nadšení audiofilů co je mohli za odpovídajících podmínek slyšet. Je to tedy něco úplně jiného než ostatní bedny, které vznikly za účelem businessu, to Vám nedochází? Nikdo na jejich výrobě a prodeji není prioritně finančně závislý. Následoval úspěch na jarní výstavě, v podobě objednávek a téměř jednoznačně kladného hodnocení na fórech a v e-poště. Nadšení pana recenzenta Malého, který projevil zájem je moci pořádně poslechnout a eventuelně o nich napsat. Následně je jeden člověk po poslechu proti svým skoro 300.000 utopiím už nevrátil (Lucidy je porazily jednoznačně v podání prostoru, lokalizace a v přesnosti spodků), několik zdejších návštěvníků, co si je přijelo poslechnou tak to pozitivně zhodnotili v mých vláknech. Vážně si myslíte, že je namístě i když s nima nemáte odpovídající zkušenost se snažit tady hodnotit a plivat na ně a mě taky? Vy ty pozitivní fakta nemůžete zvrátit ani vymazat ze světa. Úspěch se v téhle republice neodpouští,co.Byl jsem varován.

Nemám chuť na příspěvky tohoto ražení už ani reagovat, ale to by vyhráli takový jako jste vy.
Noble Audio - výroba a prodej

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od paolo »

NA
a nepipláš je dodnes? Každý je hrdý na to svoje,ale člověk není učitel,aby tu vychovával svými pro a minusy ostatní. Každý si musí tu svojí cestu najít sám. Osobně bych do DIY beden nešel hlavně z důvodu,že bych se ve výhybce drápal každý den.
Rothaudio

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od Peer »

To NA:
toto je vlákno o Pipisových bednách, všiml sis?
Doufám, že jsi tak slušný, že pošleš aspoň pětikilo adminovi na provoz tohoto fóra, za tu reklamu, co tady předvádíš! Třeba jako sponzorský dar. Reklamu si zaplať v časopise!
Přemýšlej o tom!

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

paolo píše:NA
a nepipláš je dodnes? Každý je hrdý na to svoje,ale člověk není učitel,aby tu vychovával svými pro a minusy ostatní. Každý si musí tu svojí cestu najít sám. Osobně bych do DIY beden nešel hlavně z důvodu,že bych se ve výhybce drápal každý den.
Nepiplám,proč myslíš? Poslední úprava byla učiněna těsně po výstavě (zamyslel jsem se nad několika drobnějšíma připomínkama ke zvuku a shledal je relevantníma).To velký výrobce nedovede.
Určitě jsem neměl v úmyslu vychovávat, na to se necítím, a s tím hledáním cesty máš velkou pravdu!
Každopádně jsem se "musel" vrtat snad ve všech dosavadních továrních produktech co jsem měl, protože nic není dokonalé. Dokonce jsem u jednoho hodně drahého přístroje objevil konstrukční chybu! Já se značkám už dááávno neklaním. To přijde časem a zkušenostma, pokud teda člověka zajímá i to co a jak se ukrývá v těch většinou pěkných škatulích.
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1327
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: VISATON CONCORDE MKIII

Příspěvek od NA »

Peer píše:To NA:
toto je vlákno o Pipisových bednách, všiml sis?
Doufám, že jsi tak slušný, že pošleš aspoň pětikilo adminovi na provoz tohoto fóra, za tu reklamu, co tady předvádíš! Třeba jako sponzorský dar. Reklamu si zaplať v časopise!
Přemýšlej o tom!
Tímto se tedy Pipisovi omlouvám, za zasvinění vlákna, ale on to snese.
Ale koukni se o pár příspěvků výše, kdo začal psát o mých bednách?! Navíc Tvá otázka byla, řekněme podivná a předpojatá, vysvětluje to začátek mého "hodnotícího" příspěvku.
Reklamu říkáš, no pokud si někdo Lucidy pořídí díky tomuto fóru, tak si to určitě zaslouží. Ale bedny si ode mě zatím pořídili jen lidi, co méně mluví a píší a více poslouchají muziku a řídí se svým vlastním úsudkem, bez předpojetí.
Noble Audio - výroba a prodej

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host