AKG K-701

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
bacil2
Kontaktovat uživatele:

Re: AKG K-701

Příspěvek od bacil2 »

Tony píše:
12 črc 2020 01:01
Bacil2 - trocha odbočím - čo teda podla teba (v cene povedzme do 500€) nie je krám?🙂
To je od Teba pomerne zákerná otázka ... teda hlavne v kontexte našej predchádzajúcej pomerne obsiahlej súkromnej debaty ... v každom prípade, ak sa dobre pamätám, sme na túto tému nedospeli k žiadnemu "relevantnému" záveru ;)

edit: inak nič Ti nebráni založiť tu vlákno na túto tvoju tému ... možno niekto poradí lepšie ako ja

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AKG K-701

Příspěvek od progsociety »

To je od Teba pomerne zákerná otázka ... teda hlavne v kontexte našej predchádzajúcej pomerne obsiahlej súkromnej debaty ... v každom prípade, ak sa dobre pamätám, sme na túto tému nedospeli k žiadnemu "relevantnému" záveru ;)
Nie som síce užívateľ Tony, ale hádam nebude nemiestne reagovať na posledný príspevok - už len vzhľadom k tomu, že sme (tiež) viedli "pomerne obsiahlu súkromnú debatu" na túto tému.

A píšem to preto, aby som ťa informoval, že k relevantnému záveru sme predsa len došli - rozhodol som sa kúpiť HD25-ky, keďže mi už asi viac než rok mátali v hlave a tvoja zmienka o nich bola vlastne posledným klincom ;)

Mňa od ich zakúpenia vždy odrádzalo najmä to, že ide o skutočného Dávida medzi sluchadlami - nenápadné, určené DJ-om, sparťansky strohé, od okolia izolujúce, čiže nehifistické, atď.

Kládol som si dve otázky: 1, Ktorému hifistovi treba uzavreté sluchatka, keď stále počúva hudbu zavretý medzi štyrmi stenami? 2, Nie je najviac uber-top hi-fi vlastniť otvorený model s obrovskými a dierkovanými mušľami, ktoré majú vzdušný zvuk a široký 3D priestor?

Toto všetko sú však len vonkajšie znaky, ktoré nič nemenia na tom, že ide o skvost nielen v cenovej do 120, ale v mnohom sa vyrovnajú a predčia drahšie modely. Rokom uvedenia sú staršieho dáta, ale aj novšie modely by sa od nich mohli všeličo naučiť. Ok, zase nie je to ani žiadny zázrak, od toho má HD25 ďaleko. Ale v istom zmysle to môže byť konečná méta pre realisticky a triezvo uvažujúceho poslucháča, ktorý za každú cenu v hudbe nehľadá to, čo v nej neexistuje.

P. S. Hrajú výborne s novým i archívnym sluchatkáčom.
P. S. (2) A nakoniec oceňujem tvoj mentorský prístup, ktorý vlastne neponúka človeku hotové odpovede, iba náznaky, čo je niekedy dosť iritujúce :roll: No prinútilo ma to hľadať odpoveď krkolomne a na vlastnú päsť. A o to väčšiu radosť z jej nájdenia mám. Vďaka!

Odpovědět