Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - výprodeje, akce
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

No, počkáme pár týdnů než uslyšíš něco jiného, co zase budeš vynášet do nebes, ačkoliv je to objektivně dost nic moc (viz ty 5 a 7dB hory a propady....). Víš, že to tak máš. Ať se to týká zesilovačů, beden.... V jeden den je to bomba, za chvíli je to propadák a máš jinou bombu. A tak stále dokola. Víš, že to tak máš, byli jsme toho svědky mnohokrát. Cantony se ti líbí, ale dobré nejsou.

Mimochodem, cos myslel slovy "Ode mě vše." :-)?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Měřiči o Chronech:

Chrono 508.2 DC
Laboratorium: Bardzo dobrze zrównoważona charakterystyka, impedancja 4 omy, czułość 89 dB.
Brzmienie: Żywe, nasycone, dźwięczne, błyszczące, a przy tym naturalne i niewyostrzone, a nawet z odrobiną ciepła.

CHRONO 519 DC
Laboratorium: Bezproblemowo. Charakterystyka zrównoważona, dobrze rozciągnięta (-6 dB przy 40 Hz), stabilna przy zmianie osi. Impedancja znamionowa 4 Ω, czułość 88 dB.
Brzmienie: Zrównoważone, ale energetyczne i bezpośrednie, prowadzone przez dynamiczny, czytelny bas, nasycone zdrowym "dolnym środkiem" i wykończone lekko metalizującą, ale selektywną i nieagresywną górą. Bez fajerwerków i finezji w przestrzenności, czytelnie i konkretnie.

Chrono 518 DC
Laboratorium: Dobre wyrównanie i ustabilizowanie (na różnych osiach) zakresu średnio-wysokotonowego, ale bas opada wcześnie, -6 dB przy ok. 50 Hz. Czułość 87 dB, impedancja znamionowa 4 Ω.
Brzmienie: Zrównoważone, dokładne, techniczne, pod każdym względem poprawne, pod żadnym względem nadzwyczajne. Bas konturowy, średnica neutralna, góra detaliczna. Bez ocieplenia, bez agresywności, konkretnie i bezpośrednio. Żadnych czarów.

A tu vyrovnanost potvrzují i grafy. Zkrátka rovné bedny.

Že to nejsi schopen pobrat ani srovnat s jinými měřeními už bohužel neovlivním...

"Ode mě vše" - netušil jsem, že budeš tak falšovat, ale teď už je to opravdu vše...

Chrono 519 DC prezentuje zrównoważoną charakterystykę w całym pasmie, od 45 Hz do 20 kHz można ją (zmierzoną na osi głównej, ale nie tylko) zmieścić w ścieżce +/-2,5 dB, a w zakresie średnich częstotliwości – nawet w ścieżce +/-1,5 dB.


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

Myslim, ze tu vysiluje nekdo jiny... Rozdil 7 dB mezi 110 Hz a 450 Hz je vse jen ne rovna bedna. Stejne jako vyrazne zdurazneni vysek.

Oboje ma negativni odezvu pri poslechu. To jsou fakta, pred kteryma lze zavirat oci, cimz se na nich ale nic nezmeni.

Salon Denon mam celkem po ruce, zajdu poslechnout ;-) . Porad existuje teoreticka sance, ze mereni i Brezina lzou na cele care a je to spickova neutralni zcela rovne hrajici bedna *palec* .

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PavelDosko »

a nej je stejne pidibudka Project, tak co uz

ale k tematu - slysel jsem je, nezaujaly nicim, bylo to na nejake Yamaze S2000. Resp schazely mi tam stredy a to tak ze hodne

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

že ničím nezaujaly Doška je zřejmě nejvyšší doporučení pro milovníky neutrálního, přirozeného zvuku. *thumbs up*

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PavelDosko »

polkni prášek, jestli te vasi pusti tak si dojed ke mne poslechnout neutralni sestavu

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

-Ano, vy jste s Pítrsem úplně stejní -- když není po vašem, nastupuje osobní napadání --- já tu za poslední roky doporučil akorát bedny NHT, nové NADy Classic a teď tyhle Chrona (hlavně kvůli té ceně), ale Pítrs klidně napíše, že se furt pro něco nadchnu a pak to zase shazuju......... ty začneš svůj příspěvek pidibudkama Project - mám doma dvanáct párů beden a to že poslouchám diy bi-poláry z Projectů je moje věc a ty netušíš, co je wide-stereo ani jak to hraje --- ta poznámka mě prostě měla shodit, nic jiného.
Asi tak.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PavelDosko »

"že ničím nezaujaly Doška je zřejmě nejvyšší doporučení pro milovníky neutrálního, přirozeného zvuku. *thumbs up*"
a tohle je co aniž bys mou sestavu slysel ? ja ty tvoje opevovane pidibudky znam dost dobre ...

klidne prijed a poslechni si

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

Tvemu poslechu odpovida i mereni typu lavor.

Dadaft:
Cos myslel slovy "teď už je to opravdu vše..."? Nediv se, ze k tvym dojmum je pristupovano s takovou neduverou, kdyz svym slovum sam dopravas nulovou duveryhodnost.

A nehledej v tom nic osobniho. Mas v sobe velke nadseni, ktere byva chvilkove a je dusledkem aktualniho dojmu, ktery muze rychle vyprchat. Viz tve nadseni z nejakyho levnyho zesiku (Pioneer jestli se nemylim, ale uz si to nepamatuju), ktery nikdo nechapal a kterej jsi nasledne pri poslechu neceho lepsiho sam dost sepsul a dal za pravdu nazorum, ktere jsi pred tim vehementne odmital....

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Na hrubý pytel hrubá záplata, Dosko.

To říkáš ty Pítrsi, který jsi na fóru 20 hodin denně? :lol:

Dobrá, v tomto vlákně opravdu končím, dík, že jste ho zajebali...

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PavelDosko »

"zajebal" jsem ho konstatovanim vlastnich zkusenosti s poslechem danych beden (ktere ty jsi ani neslysel) ? se prober, konecne

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

dadaft:
Pokud "zajebáním" vlákna myslíš ohrazení se vůči zjevným nesmyslům o zvuku beden z názvu vlákna, tak budiž.... Příště prosím do prvního příspěvku napiš "povoleny jsou jen pochvalné a bezvýhradně souhlasné reakce".

Ale zajímá mě to, zajedu je poslechnout a pokud máš o té naprosté neutrálnosti pravdu, s radostí se ti tady veřejně omluvím a budu 20 hodin denně nechápavě kroutit hlavou nad nesmyslností Březinovy recenze a měření poláků.

Jinak s těmi 20 hodinami je to takové nezajebávací "tonoucí se výmyslu chytá", že..... ;) .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host