Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - výprodeje, akce
Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

V Denon store teď mají akci na CHRONO 509.2 DC

https://www.salonydenon.cz/cs/MM/Znacky ... O_509_2_DC

a jsou k mání za 26 tisíc, což je podle mě bomba.

Slyšel jsem nedávno jejich sestřičky 519DC a fakt dobrý - německá kvalitka, rovné, velmi melodické bedny, radost poslouchat.

Bohužel jsem nenašel žádné solidní recenze přesně pro tenhle model,
ale tady je pro 508.2 DC:
https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... o-508-2-dc
mají 16cm (středo)basy místo 18cm, ale jinak to bude hodně podobné - a jak se píše "profesionální, kvalitně zkonstruované bedny".

A tady vzhledově i parametricky stejné bedny, jen s titánem místo hliníku
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -sl-596-dc

Zkrátka chce to silný zesák a za 26 to je zadarmo.


Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od Lemon »

Tady taky výhodná nabídka :
U nás Tannoy Revolution XT 8F 46960 Kč
Tady v přepočtu za 22500Kč
https://petertyson.co.uk/tannoy-revolut ... aded-stock

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

No ty 596 Brezina zrovna nechvali... Nafoukle dunivejsi basy, zabarvene stredy, ne uplne detailni vysky, nehraji prostor, nehraji potichu.... Tzn. jako hudebni nastroj asi fajn, pro kvalitni (co nejmene zkreslenou) reprodukci to asi nebude to prave...

marvinnrv
Příspěvky: 438
Registrován: 29 lis 2018 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od marvinnrv »

Prodal jsem začátkem roku "předfaceliftovej" model 509DC. Nehrály nijak vyjímečně, ale nebylo to ani strašný. Bas opravdu mirně dunivější, ne tak suprově prokreslenej. Otevřenější přednes od středů nahoru. Na těch středech mi ta malinko větší energie ani tak nevadila jak na výškách, tam by to možná při 2-3h poslechu mohlo trochu vadit. Celkově myslím ale dost fajn design a zvuk když vezmu že šli za 14k.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Jak to teď ráno víc zkoumám, tak ty 509.2 DC jsou úplně to samé jako ty 519 DC co jsem slyšel s NAD C388, jen mají jiné nožičky. :lol:

Tady měření https://audio.com.pl/testy/stereo/zespo ... 519-dc/s/1

45 - 20k Hz +/-2,5 dB, na středech to je dokonce +/-1,5 dB, a to i mimo osu (a 35 Hz -10 dB) --- kdo ví, ví, kecy okolo jsou kecy okolo (Březina si odporuje v každé druhé větě)
Tyhle bedny postavili inženýři, ne pocitáři.
Za 26t je to fakt dobrá cena.

(osobně bych pro méně majetné hifisty k nim doporučil NAD C368 a za 53t dohromady je to hodně vysmáté a na dlouho...)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

Dadafte, ti inženýři ale museli být notně ožralí :-). Podívej se na ten graf důkladněji. Třeba mezi 110 Hz a 450 Hz je v ose rozdíl nějakých 7 dB !!!, mezi 2.5 kHz a 10 kHz nějakých 5 db.... Kombinace velkého zvýraznění oblasti kolem 100 Hz a 5dB díry na 450 Hz je dost průšvih, stejně jako chování výškáče nad 10 kHz...

V čem konkrétně si Březina odporuje? Sice píše svým stylem hledáním především toho dobrého a kritiku uvádí mnohem více mezi řádky než napřímo (přesto s ní u těhle beden nešetří), ale jeho recenze mají hlavu a patu. Uveď prosím pár příkladů té kontradikce.


Pro srovnání, dobře měřící (sakra dobře hrající) bedna za velmi podobné peníze vypadá třeba takhle:
Obrázek

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od Lemon »

marvinnrv píše:
19 úno 2019 08:22
. Na těch středech mi ta malinko větší energie ani tak nevadila jak na výškách, tam by to možná při 2-3h poslechu mohlo trochu vadit.
To co píšeš potvrzuje i jeden člověk co si je byl poslechnout.Rozhodoval se pro koupi.
Tak nakonec dopadlo vše jinak. Byl jsem si ještě jednou poslechnout ty Canton CHRONO 509.2 DC a znova porovnával s Polk Audio. Po delším poslechu, jsem i já u těch Cantonu slyšel takový kovový rázný zvuk, který byl časem až nepříjemný. Zato u těch Polk Audio byl takový uklidňující jemnější a dovedl jsem si představit ho poslouchat mnohem déle. Takže jsem tedy koupil Polk Audio S55E.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od Lemon »

dadaft píše:
19 úno 2019 09:39

(osobně bych pro méně majetné hifisty k nim doporučil NAD C368 a za 53t dohromady je to hodně vysmáté a na dlouho...)
Za 53 t bych šel do bazaru a budeš o třídu nebo dvě výš.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

No ono to 4-5dB zvýraznění výšek oproti středům, ale se strmým poklesem o <5 dB za 10 kHz bude rozhodně slyšitelné a o kvalitách těch beden to moc nesvědčí...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Tyhle super vyhlazené grafy mě fakt baví.

Např. "Oba nástroje měly hloubku a důraz a přes jemnější, poklidnější celkové ladění i dostatečnou expresivitu. Sytější, hutnější podání má sice maličké rezervy také v konkrétnosti, respektive by reprosoustavy mohly mít ještě o kousek důraznější koncovku, ale celkově je zvuk sice hladší, ale aktivní." Pár vět před tím tvrdí, že jsou transparentní.

Poláci zase tvrdí u všech Chrono co testovali, že to jsou nejvíc vyrovnané bedny ze všech, co srovnávali, neutrální a muzikální.

Nevím, možná to bylo i tím novým NADem, se kterým jsem to slyšel, a který má velmi kontrolované basy a spíš menší, zato dobře organizovaný prostor a vlastně vyvažuje to, na co si Březina stěžuje, že to hrálo tak dobře-------------

Zkrátka já je mohu za ty peníze s klidným svědomím doporučit, ty je odsuzuješ, takový je život, nikomu je snad nenutíme...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

A kde je ten protimluv? Je třeba vnímat kontext těch výroků, ne je jen vytrhnout a postavit proti sobě. "Slušná transparentnost" se týkala podání hlasu "Hlas už byl také hezky soustředěný a plastický, reprosoustavy jsou slušně transparentní, takže je vokál pěkně propracovaný a v dané třídě mile komplexní".

Oproti tomu ono "sytější hutnější podání" jde evidentně za nafouklými basy (jak ukazuje i měření), které díky tomu (a zvuk v hlubších polohách celkově) postrádají konkrétnost a důraz. To mi naopka dává velký smysl a dobrou korelaci mezi měřením a poslechovými dojmy.

Jinak samozřejmě souhlas, že i bedna s takhle zvlněnou charakteristikou a tím pádem zabarvujícím zvukem může někomu vyhovovat. Je ale třeba nenamlouvat si, že je to rovně a věrně hrající bedna. 5dB hrby/propady v citlivém pásmu opravdu nejsou ok.

Graf, který jsem sem dal pro srovnání, patří k VMA-II S. Klidně Martinovi Vitvarovi napiš, pokud máš pochyby o věrohodnosti jeho měření.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Pitrs - podívej se na měření jiných sloupovek a myslím, že tě ty nafouklé basy atd dost přejdou....

Ale nechci se hádat. Ode mě vše.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od PítrsPraha »

Dívám se celkem často a proto píšu, co píšu. Nepříliš dobře udělané sloupovky mívají vyšší basy záměrně zdůrazněné, aby vytvářely dojem, že "hodně basujou" a "jdou hluboko". Tím, že se nafouknou vyšší basy kolem 100 Hz se pochopitelně i spodní hranice basů (-3 dB) posune níže, což vypadá dobře v technických údajích. Bedny, které jdou dolů ke 40, 35 Hz přirozeně, tenhle zdvih nepotřebují, nemusejí tím nic maskovat. Ale takové nejsou za 30 tisíc....

Prostě ty Cantony jsou hodně své, s dost nevyrovnaným měřením, což se projevuje ve specifickém zvuku, jak potvrzuje Březina i další zmíněné zkušenosti. I takový zvuk ale může někomu vyhovovat, proti tomu nic. Jen není správné zaměňovat "mně se líbí" za "je kvalitní z pohledu nezkreslené reprodukce".

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6640
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Canton CHRONO 509.2 DC za 26t

Příspěvek od dadaft »

Právě že ty Chrona jsou hodně rovné bedny ve srovnání s jinými --- např. Focal Aria 926, Paradigm Monitor 11v7, Dali Opticon 7, Kudos X2, KEF Q950, Castle Stirling 3, Definitive Technology BP10, Bowers&Wilkins 603, Indiana Line Tesi 561, to jsou o HODNĚ horší bedny, pokud jde o vyrovnaný průběh (nemluvě o čirých hrůzách typu Gradient nebo Wilson Audio).

A ta Březinova recenze je dost odlišná od všech ostatních, snad jen ty měkčí basy sedí, jinak se ty bedny popisují jako neutrální a muzikální.

Ale každý si může říkat, co chce...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host