El. zásuvky

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - bazary, ebay atd.
Steve
Kontaktovat uživatele:

El. zásuvky

Příspěvek od Steve »

Objevil jsem tyto hezké zásuvky na ebay a Aliexpressu, tak jsem zrovna jednu z nich objednal, abych ji vyzkoušel pro samostatný el. přívod k Hifi, který zamýšlím instalovat. nejsou sice označeny jako high-endové, ale uvnitř jsou opatřeny měděnými zlacenými součástmi a za tu cenu se prostě musí zkusit. Ač mnozí namítnou už ze zásady, že jsou to jen "čínské šmejdy" , feedbacky říkají něco jiného a tak kdo ví, zda nebudou schopné zdatně konkurovat 15x dražším Furutechům a oblíbeným "Ojadénům".

https://www.aliexpress.com/item/Golden- ... 368c5e5c3b

https://www.aliexpress.com/item/AC-110- ... ba7fe7aa80

https://www.aliexpress.com/item/Factory ... ba7fe7aa80

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: El. zásuvky

Příspěvek od PítrsPraha »

Objednány 3 ks :-). Za tu cenu to za vyzkoušeni stojí.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Pokud mají dobré el. provedení, tak se i vzhledem vyrovnají mnohem dražším.
Pítrs nebo Steve, až vám dorazí, zkuste nafotit vnitřek pro srovnání s těmi drahými. Možná zanikne další mýtus.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dodací lhůtu píšou 19-30 dnů. Tak až dorazí, nafotím a pošlu.

Osobně high-end zásuvky považuju za luxusní money make.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pitrspraha
mám doma 2 různé od furutech + 1 oyaide na ukazku.
až ti dorazí ta skvěle levná čína, (co stačí !) půjčím ti ty " luxusní money makr´s".
aby sis je mohl jen tak "v ruce" porovnat.
jak vidím, ještě jsi ještě tu možnost určitě neměl ....
všichni jsme chtěli někdy ušetřit. na zásuvce do zdi nemá smysl šetřit.
ten rozdíl pár desítek euro tebe/někoho vytrhne?
;)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Myslel jsem to jinak :-).

Za cenu té zásuvky se dá koupit třeba mobilní telefon - srovnej náročnost technologického vývoje, náročnost výroby a zpracování, kolik umu, práce, technologií a píle je za zásuvkou a mobilem :-).

Jeslti budeš mít v době, kdy budu dokončovat poslechovku (na podzim), zásuvky ještě k dispozici a budeš ochoten půjčit, rád to vyzkouším. Nebráním se tomu, jen si (možná jen zatím) myslím své... :-).

A spolu s otázkou, jestli mě pár desítek Eur vytrhne, si kladu i otázku, jestli má jejich vynaložení racionální smysl.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Jen ze zvědavosti jsem se podíval na Furutech FT-SWS(G), která stojí 3239 Kč.

Na stránkách výrobce:

α (Alpha) Pure Copper main Conductor (t:0.5mm)
•Material: Nylon/fiberglass body and Poly carbonate cover
•1.0mm thick Zinc/steel brace plate
•Carbon fiber finished Cast Zn-Mg Alloy Front Plate
•Specified for wire diameters of 2.8mm or 5.5 Sq.mm/10AWG Max. (set screw)
•Dimensions: 95.0mm (L) x 95.0mm (W) x 48.0mm(H)
•Furutech’s total attention to detail and build quality extends right down to a specially designed
 patent-pending pressure plate that increases the contact area of the Alpha Conductors.

Takže taková normální zásuvka s hezkým vzhledem a pozlacenými kontakty.

Obrázek

Pro porovnání nějaká Jung Schuko za 100 Kč

Obrázek

Otázka zní, jestli to pozlacení nebo použití rhodia na mědi dělá takové rozdíly.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Asi tři týdny mám dokončený samostatný přívod k sestavě. Kromě odpojovače včetně.zlaté pojistky je přívod ukončen zásuvkou Furutech.Ani ve snu mě nenapadlo, že docílím takového zvuku. Jsem přesvědčen,že se na tom podílí i zásuvka Furutech.V řešení s Furutech právě vidím racionalitu, protože se dosáhlo takového výsledku ve zvuku celé sestavy.Nepodcenoval bych to a radši bych si připlatil už jenom pro to,že jsem pro danou věc udělal maximum.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ano, psychoakustika dokaze divy ;-) .

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Vedle nového přívodu mám původní přívod, mnohokrát porovnáno.I elektrikář, který prováděl montáž se divil jaký je rozdíl ve zvuku.Muzes přijet a uslyšíš sám.Z Prahy to není do Pelhřimova tak daleko.

slimy

Příspěvek od slimy »

to Lachim.

Diky moc, ze jsi svoji puvodni reakci "upravil".

Pri cteni puvodniho jsem neveril vlastnim ocim - dost hnusne napsano.

Sorry za OT

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

Chlapi nehádejme se tu, na zásuvky jsem zde upozornil proto, že vypadají hezky, zvláště ta s hliníkovým panelem vypadá luxusně a bude ozdobou každého interiéru, vnitřní součásti jsou měděné a pozlacené, což se také hned tak nevidí, a tak za ty peníze proč je nezkusit. Já jen mám určité pochybnosti, proč by např. zásuvky Furutech rovněž s měděnými součástmi uvnitř měly podávat nějaký diametrálně odlišný (chápej vyšší) výkon, který by omlouval jejich šílenou, několikatisícovou cenu. Ať se nikdo nezlobí, nejsem sice elektrikář, ale když se dívám dovnitř zásuvky FURUTECH, tak nevidím nic zvláštního a výjimečného, co by tu cenu zdůvodňovalo, vždyť za ty peníze můžeme pořídit slušný mobil, tablet a za cenu dvou takových zásuvek i novou TV. Že tu už z tohoto pohledu "něco nehraje", cítí asi každý rozumně uvažující člověk.
Ale jak říkám, nehádejme se, nenapadejme se, diskutujme, zkoušejme, srovnávejme a hlavně pišme své názory a postřehy, vždyť je to vždy na posouzení a uvážení každého z nás, a obrázek o výkonu všech těchto zásuvek si můžeme udělat až jejich přímým srovnáním v praxi.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Ze zkušenosti a praxe ( cca. kolem 25 solo přívodů jsem osobně zapojoval a asi 100 případech poradil jakpak to má dotyčnému hifistovi zapojit odborník nebo i fundovaný hifista a dodával materiál ). Vždy doporučuji použití kvalitní zasuvky -- je to na celý život, a kvalita něco stojí ( osobně už mám více jak 12 roků na solo přívodu Furutech a nikdy ani nejmenší problém a to dostáva záhul , když klient chce testovat sítový kabely ). Např. Furutech má velice kvalitní uchycení kabelu , ten spoj je při utažení 100% a ne jako zde uvádíte ty levný zásuvky, kde se jen vodič zacvakne.

Asi ve dvou případech jsem kompletoval solo přívod bez zásuvky přímo kabel osazen IEC koncovkou a rovnou do filtru nebo lišty.

Ale třeba se pletu a ty čínské budou docela kvalitní, pár vyjímek se semtam objeví. *sunglases*

slimy

Příspěvek od slimy »

Omluva Lachimovi......

Omylem jsem reagoval na jeho reakci z jineho fora *headbang*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

PítrsPraha píše:Ano, psychoakustika dokaze divy ;-) .
Proč zde pořád motáte psychoakustiku ? Mám zásuvky Oyaide , jednu zlacenou, druhou paladiovou. Taky jsem z počátku nevěřil. Ale vliv na zvuk to má. Používám je takřka čtyři roky. Na stejný přívod mám zapojenou taky obyčejnou zásuvku, takže můžu kdykoli porovnat. Pochybuji, že by po tak dlouhou dobu u mě psychoakustika fungovala.
Když jsem stavěl poslechovku, byla cena zásuvek asi 3% investicí.
Naposledy upravil(a) fox dne 21 čer 2017 21:49, celkem upraveno 1 x.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Odpovědět