stabilizátor

Doporučte, kde jste viděli výhodnou nabídku ke koupi - bazary, ebay atd.
Odpovědět

aretax
Kontaktovat uživatele:

Re: stabilizátor

Příspěvek od aretax »

Tak to je haluz!! Je to obyčajné prítlačné závažie.

Hans1983
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hans1983 »

No když vezmu že je v tom i váha...ale samo bez váhy bych ti to vysoustružil i já kdybych měl i dipozici soustruh :D

:?: Mě spíš zajímá jestli to nějak pomáhá při přehrávání?

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Každé závažie alebo prítlačný "puk" (na závit) má vplyv pri prehrávaní a to tým, že LP lepšie dosadne na podložku a tlmia sa vibrácie. Prenoska má tým pádom lepšiu snímavosť. Výborné sú aj obvodové prítlačné krúžky, resp. stabilizátory (VPI, Clearaudio). Na zvuku je to naozaj počuť a to tým výraznejšie, čím je citlivejšia prenoska. Na závažia sa používajú nerezonujúce materiály s vysokou mernou hmotnosťou, napr. mosadz, bronz, ideálne by bolo olovo, ale vzhľadom na jedovaté účinky sa nesmie používať, a pod. Preto som napísal, že ten puk 3 v 1 je haluz. Tá vodováha práve môže napomáhať vibráciám a zmysel stroboskopu mi nie je jasný. Cena je primeraná, pretože za 1000 Kč by to málokto vysústružil, obrúsil , dodal materiál a navyše aj zarobil.

ron

Příspěvek od ron »

Tento record clamp je dostupný na fleabayi za nejakých 750 kaček i s poštovným, napr. tu. Čo som mal možnosť vidieť tak kvalita spracovania nie je žiaden zázrak, ako závažie svoju funkciu ale splní.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Pužívám tento clamp, za tu cenu není co řešit, jako přítlačné závaží OK, ale váha a stroboskop nepoužitelné ( je tam jen pro okrasu ).

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

U mě váha v pohodě.Stroboskop asi neumím použít? :?:

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Na to, aby stroboskop správne ukazoval, musíš použiť špeciálnu lampu so svetlom 50 Hz, alebo 60 Hz , podľa toho, pre akú frekvenciu je urobený stroboskop (z obrázku som vyčítal údaj jednej stupnici 50 Hz).

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Díky za odpověď a radu.Jenom nechápu proč to nebylo napsáno na obalu(kartonu) Múžeš mi poradit nějaký fígl s tou lampou? Co a jak a kde ???

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Fígeľ neexistuje. Ak sa pamätáš, kedysi staré gramofóny, dnes vintage, mali na tanieri stroboskop a naň svietilo svetielko, napr. Technics. Tak také niečo treba zohnať.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP »

Jo jo,měl jsem to na Technics sld 33.

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Predáva sa pod názvom "stroboskopická lampa", napr. v GM electronic.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Stabilizátor z Lidlu

Příspěvek od palipol »

Predpokladám, že ortodoxní sa budú uchechtávať, ale v Lidli som objavil tento "klamp" slúžiaci primárne ako zarážka dverí. Používam ho na "stabilizáciu" krabičiek s PS3 hrami na polici. Ide o závažie o váhe 1250g, priemer 90mm, výška 40mm. Je na ňom drážka s pryžovým prstencom, ktorý sa dá sňať, spodná podložka je tiež pryžová a je integrovaná do tela, ktoré je poniklované a celok vyzerá (v našej reči) hifisticky. Schválne som ho vyskúšal na platni a sedí aj na priemer papierovej stredovky. Nemá síce otvor na osku taniera, ale to je pre stredne zdatného majstra minimálny problém. Cena 3,99€....
Silne mi pripomína závažie z Transrotoru na poslednej fotke z Mníchova 2009. Tam je však konštrukcia i cena nepochybne serióznejšia... :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět