Projektory obecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od JanJan »

DSC_0624.JPG
DSC_0623.JPG
Tady je vidět jaký je rozdíl v barvě na kterou se promítá.

Fidji99
Příspěvky: 1059
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Fidji99 »

A Preco si nekupis platno?

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od JanJan »

Protože v době kdy jsem toto řešil tak tmavé plátno nebylo dostupné a bílé bylo obrazově horší. Teď jsem s obrazem spokojený jen pokukují po 4K.

Fidji99
Příspěvky: 1059
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Fidji99 »

Jasna vec -> biele platna su uplne peklo. *thumbs up*

Pre nas projektoristov su skvele casy - dobre projektory za dobre peniaze, 4K lasery su normalne zaplatitelne. UST uz su kvalitou velmi blizko. Kto ma miesto a priestor -> neni co vahat.

Mal som "normalne" platno za cca 700 Eur, ked som sa do toho ponoril a kupil si specialne UST platno optimalizovane na uroven zatemnenia, ktoru mam, to bolo ako vymenit projektor. Tie platna, to je cela veda ;-) ale oplati sa to.
[p.s. - neexistuje nic ako "privelke platno" *sunglases* ]

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Projektory obecně

Příspěvek od JV »

Ahojte. Potrebujem poradiť.
Deti dostali pod stromček miniprojektor YABER BUFFALO U5 a bol k nemu priložený napájací kábel s nejakou divnou koncovkou - viď obrázok:
Obrázek
Kúpiť iný kábel samozrejme nie je problém (kým sa otvoria obchody vieme použiť kábel z nejakého rádia), ale zarazila ma informácia na štítku "100 - 240 V". To akože je tomu prístroju jedno čo do neho v tomto rozsahu pustím? Stretol som sa u HIFI prístrojov že sa tam dalo prepnúť nejakým čudlíkom požadované napätie, ale tu som nič také nenašiel. V návode sa mi o tom nepodarilo tiež nič nájsť.
Trochu sa bojím to odskúšať. Alebo je to bezpečné?

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od hřebík »

JV: Na obrázku máš konektor NEMA používaný zejména v (severní) Americe) https://en.wikipedia.org/wiki/NEMA_connector
Dá se koupit redukce/adaptér, hledej třeba tady: https://www.datart.cz/cestovni-adaptery ... 2&limit=16
Jen si nekupuj úplný šmejd (což se asi obecně nedá poznat ani podle ceny, dnes někteří prodejci přeprodávají šmejdy odkudkoli cenově navýšené o nekřesťanské marže). Kdysi jsem "výhodně" koupil 10 kusů podobných redukcí za dolar, půlka nefungovala a jednomu se během provozu úplně uvolnil kontakt. Dneska se snažím zjistit značku/výrobce/původ.

Pokud přístroj uvádí rozsah 100-240 V, měl by ho zvládnout, je to docela běžné. Podívej se na napájecí adaptéry, co máš doma a už dlouho používáš (třeba od holicího strojku, různé nabíječky atd.). Možná zjistíš, že podobný rozsah také uvádějí.

JV
Příspěvky: 1356
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Projektory obecně

Příspěvek od JV »

Díky za odpoveď. Ukludnilo ma to.
Namiesto nejakého adaptéra mi príde jednoduchšie vymeniť celý kábel. Pozriem či nenájdem nejaký od starého rádia. Ak nenájdem tak kúpim napr. teneto: https://www.nay.sk/hama-200732-napajaci ... lica-1-5-m .
Len mi nejde do hlavy, prečo u nás predávajú niečo s nekompatibilnou koncovkou.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od hřebík »

No jasně, celý kabel bude lepší, pokud lze. Správný kabel či alespoň redukci bych v balení očekával, ale stává se.

Alpha
Příspěvky: 11
Registrován: 25 pro 2023 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Alpha »

JanJan píše:
17 led 2022 22:36
DSC_0624.JPGDSC_0623.JPG
Tady je vidět jaký je rozdíl v barvě na kterou se promítá.
Teda promiň, ale ten obraz je strašnej. Jaký mas projektor, a přehrávač? Nejspíše jen pc?

Alpha
Příspěvky: 11
Registrován: 25 pro 2023 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Alpha »

Projekce má vypadat nějak takto.
Přílohy
IMG_20231225_140408.jpg
IMG_20231225_140437.jpg

Liamee
Příspěvky: 334
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Liamee »

Alpha píše:
25 pro 2023 13:55
JanJan píše:
17 led 2022 22:36
DSC_0624.JPGDSC_0623.JPG
Tady je vidět jaký je rozdíl v barvě na kterou se promítá.
Teda promiň, ale ten obraz je strašnej. Jaký mas projektor, a přehrávač? Nejspíše jen pc?
Z těch fotek prd poznáš jakej ten obraz je, evidentně jsou to mizerný fotky, je to focený za světla atd. A PC jako přehrávač vůbec nevadí.

Alpha
Příspěvky: 11
Registrován: 25 pro 2023 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Alpha »

A PC jako přehrávač vůbec nevadí. Omyl. A to nebude jen špatnou fotkou za světla.

Liamee
Příspěvky: 334
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Liamee »

Tak myslet si samozřejmě můžeš nesmysly jaký chceš, třeba že PC jako přehrávač vadí, či je to špatnej přehrávač atp. Realita je jiná a to je podstatný.

Alpha
Příspěvky: 11
Registrován: 25 pro 2023 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Alpha »

Tak jistě. Vyzkoušeno mam samozřejmě vse. Z pc jsem taky chvíli prehraval filmy. Tak místo huby plných keců se nám pochlub jakou mas projekci ty. Ještě nam pověz ze zdroj signálu pro dac taky stačí jen pc. A uz víme proč sem již nechodí hifisti, ale pouze amatéři z Avmanie.

Liamee
Příspěvky: 334
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Projektory obecně

Příspěvek od Liamee »

Seš tu tři minuty a už děláš frajera a vyskakuješ si na hifisty? :lol: No jak myslíš, tvá volba. *palec*
Já milej zlatej používám jako přehrávače BD přehrávač, SACD přehrávač, streamer a gramofon, ale to neznamená, že o PC nic nevím, léta jsem z něj hrál, takže o tom na rozdíl o tebe "trošku" něco vím. A ano, když se PC udělá správně, tak jako zdroj signálu pro DAC nejenže stačí, ale kvalitativně je to plnohodnotnej bezproblémovej přehrávač.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host