pro1OOr

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: pro1OOr

Příspěvek od dadaft »

Obrázek

první nástřel...

čeká mě nejkrásnější měsíc letošního roku. ladění.
docela dost jsem dal do banku - říkal jsem si: ať je to aspoň dobré. ale skutečnost předčila má veškerá očekávání. jsem hráč, tak pojďme na to: za měsíc, až to bude vychytané, očekávám toto a jedině toto: 1. liga.

živý systém. změť hlasů z mé oblíbené nahrávky jsou najednou lidé v nádražní hale. výkřik chlapce mě donutí zvednout zrak. má úžas ve tváři a je třicet metrů daleko. dokázal jsem to. mám PRO1OOR.

Obrázek

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

efičáku, vzpomínáš na xaviany xn230? vynásob 1OOvkou. to myslím vážně. ještě počkám, ale pak si vychutnám velkoasfaltéra. jsem zvědav na teorii. jak jen popřít realitu? velice, velice zvědav...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

XN230 se mi moc líbily. Provedením i zvukem. Vím, že pro tebe nebyly.
Pakliže to"plno" které se mi na Xavianech líbí Oriony umí, volám s tebou sláva. Kolečko je dokončeno. *2thumbsup*

Ucho je nad všechny teorie a výpočty.
A když si to slavní pánové neumí najít v brožuře, stávají se nervózní a popuzení. Sahají po "originálních" osloveních, do nichž vkládají svou nervozitu. :roll:
Jsem pro změření místnosti. Vím, že když je hrb na 100 Hz, je těžké poslouchání. Obyčejné testovací frekvence na cd hodně napoví. V normálním obýváku stačí nějaká knihovna, koberec sedačka.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

eficak píše:Pakliže to"plno" které se mi na Xavianech líbí Oriony umí, volám s tebou sláva. Kolečko je dokončeno.
toto "plno" Oriony samozřejmě neumí. nejsou nic moc - sáms je slyšel. kdysi jsi nebýval takový diplomat, sedělo mi to víc.
když jsem začal hledat zvuk, který by mě uspokojil, postupně jsem pochopil, že nové věci na požadované úrovni jsou zcela mimo mé možnosti. u beden to bylo obzvlášť výrazné - regály i sloupy v ceně do 50t děs běs. u elektroniky se našlo řešení v podobě špičkových výrobků firem, které bývaly na výši, jenže z nějakých důvodů jejich jméno ztratilo ten správný omamně audiofilský lesk. philips & grundig. u beden to je složitější - přece jen hodnotu tak rychle netratí. ne hodnotu, cenu. DIY epizoda nikam nevedla. tvrdý oříšek. velmi. ale to mám rád.
odpověď jsou 2 páry.

Oriony jsou uzavřené a charakterem jiné než fb815. těch mám dva páry a ony jsou ty vyvolené. jenže jeden pár má odrbaný kabátek, takže vyrazil ke stolaři, a 4 stejné bedny ustavit je docela masox. není jasné, co patří k čemu. než se vrátí, budu to mít vychytané.
plno XN230 je ale jiné než plno dvou párů uzavřených beden. mlha je plno. ale letní den se vzduchem provoňeným k zbláznění je taky plno. proto jsem vymyslel pro1OOr. vzájemná lokalizace a předozadní prostor jsou z jiného světa...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

takže dnes přišel od pešiho seřízený můj druhý, černý grundig v7000. díky člověče. hrajou s hnědákem úplně stejně. tomu říkám čistá práce! *thumbs up*

k věci: UUUUÁÁÁÁÁÁÁCH
tím, že má každý pár svůj extra silič, se nejen vrátila ta neskutečná šťáva, kterou spojení CD960 a V7000 dokáže zahrát, ale tím, že můžu nezávisle ovládat hlasitost každého páru, je vše mnohem zřetelnější a snadnější. a je to ještě trošku jinak, než jsem si myslel. ustavení.
nemám ještě pořádnou (obyčejnou) signálovou rozdvojku, pořádek v kabelech, správné úhly... ale už teď FB815 a Orion HS400 (že jsem prodal Note Commona se nyní ukázalo v plné nahotě jako největší chyba mého hifistického života) dokážou čarovat. takhle hustě jako tyhle čtyři škopky dohromady za osum a půl nezahrajou žádné bedny do 100t - to vám říká dadaft bez poslechových zkušeností. (tím zároveň drze jak je mým zvykem :mrgreen: vyzývám majitele jediného páru jakýchkoliv beden, aby pro příště nemluvili o (obzvláště) předozadním prostoru či lokalizaci - nemají nejmenší tušení o co jde...)

začíná to hrát jak jsem zvyklý plantážnici...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

nedošlo mi to: když mám oddělené ovládání hlasitosti, můžu místo cink břink Orionů použít své Celestion C Country !!! stalo se...

CHACHACHACHA

Bery
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Bery »

http://pagesperso-orange.fr/pol.bct/exemples/Ambio.htm

slyšel jsem nevypilovanou verzi toho, co je na odkazu a musím s dadaftem souhlasit, podání prostoru, v přirovnání k vizuálnímu vnímání, jako když místnost osvětlenou svíčkou nasvítíte velkým lustrem

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

vítej bratře ve zbrani.
jestli se hodláš vydat touto cestou, dovol, abych ti přiblížil její malebný průběh:

mohu tě ujistit, že velmi brzo příjdeš o dobrou pověst: budeš li mít štěstí, budeš za komického žvanila, ale spíš za blbce a onanistu. lidé, kteří nemají nejmenší tušení, o čem je řeč, tě budou častovat jmény, nad kterými zůstává rozum stát. pokusí se smazat tebou založené vlákna, a pokuď se jim to nepodaří, budou tě v nich tak dlouho urážet a kalit vodu, až to všechny ostatní přestane bavit číst. zjistíš, že fyzika není vědecká disciplína, ale klacek. budou ti na tisíc způsobů vyvracet, co jsi neřekl, ale na otázku nikdo neodpoví.
samozřejmě, nebude to pořád jen taková uvolněná operetka. příjdou i vážné chvilky, kdy budeš muset jednat mlčky a spoléhat, že tě přátelé pochopí...

jenže když jednou okusíš 2 páry, tak se zpátky vrátit nejde...
;)

merhaut

Příspěvek od merhaut »

amen

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

pipis píše:
pokusí se smazat tebou založené vlákna
:?: :?:
Pipisku, neber to osobně, mám návrh:
Dáme mu banána ! :D
Nebo ještě lepší:
Může psát pouze to, co mu předem odsouhlasí přítel Merhaut ! *2thumbsup*
merhaut píše:amen
*hura*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Bery píše:http://pagesperso-orange.fr/pol.bct/exemples/Ambio.htm

slyšel jsem nevypilovanou verzi toho, co je na odkazu a musím s dadaftem souhlasit, podání prostoru, v přirovnání k vizuálnímu vnímání, jako když místnost osvětlenou svíčkou nasvítíte velkým lustrem
moje franina nestojí za nic. pokud jsem to pochopil, tak ta oddělovací stěna, bránící přeslechům, byla nahrazena zobrazeným zapojením beden:
Obrázek
nevím - docela šachujou s písmenkama, ale znázorněné zapojení je nesmysl, bych řekl. ty krajní bedny nebudou hrát.
pokud by šlo o ta divná písmenka (proč jsou krajní bedny označeny plus i mínus a prostřední jen plus? připadá mi to jako součty dělané tak, aby to vyšlo dle očekávání), mělo tím být podle mě být myšleno paralelní zapojení do kříže:
Obrázek
ale to by se jednalo o miš-maš (i když - nezkoušel jsem), takže to asi bude spíš sériové zapojení beden:
Obrázek
(u pravé bedny jsem neotočil polaritu)

nevšiml sis Bery, jak to měli zapojené?

merhaut

Příspěvek od merhaut »

už od pohledu fascinující ...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

merhaut píše:už od pohledu fascinující ...
Nikdy předem nezavrhuj, co ti nejde pod nos, možná že máš rýmu...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

takhle to vypadá ustavené v praxi pro FB815 a Celestion C Country
Obrázek

ano, už od pohledu je to fascinující. když člověku konečně dojdou souvislosti, zjistí, že to není zašmodrchané, ale jasné jak facka.

jsem připraven případným zájemcům předvést to, o čem jsem celou dobu mluvil. stereo na 2 páry.

v banku je láhev prvotřídní whisky Bushmills. pokud se někomu z jakéhokoliv důvodu zvuk nebude líbit - je jeho...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

facka je málo a škoda, že nepiju ...

Odpovědět