U2 v Chorzowě

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

U2 v Chorzowě

Příspěvek od hi-fi calvus »

Byli jsme u toho, já a moje drahá polovička, trochu jsme zabloudili, konkrétně v gliwicích jsme byli třikrát, ale nakonec jsme to našli.
Od deseti rána jsme kempovali s nafukovačkami před vchodem číslo sedm (levá strana) do třech hodin jsme jen tak bivakovali, ve tři začla katastrofa, náhle všichni vstali asi během dvou vteřin a pak začala tlačenice stokrát horší než za komančů na melouny, hrůza!
Do pěti hodin jsme se tlačili k zblití, pak začli pouštět nejprve z pravé strany, to jsme začli řvát jako paviání a pískat o život, dlouho to pořadatele nevydrželi, pár vteřin, pak nás začli pouštět taky, katastrofální organizace značky poland! Totální maras, museli jsme se hnát uzkým hadem jako prasata na porážku asi dvacet minut, než jsme se konečně dorvali k těm idiotům ve žlutém, pak nešli chvíli načíst kódy z lístku no a pak už jsme jako že běželi tím tunelem přímo na plac, za ten běh bych se ale styděl, měl jsem tak dojeba.. kolena že to prostě nešlo !!! Ale snažil jsem se aby to jako běh vypadalo, no hlavně že to stálo za to, dostali jsme se přímo do toho prstence jako jedni z prvních, ještě jsme chytli místa přímo pod pódiem a tím pavoukem, prostě první řada jak vyšitá.
Dokonce přímo pod mikrofónem.
Pak následovalo další čekání ve stoje, na předkapelu snow patrol, ti začli tuším nějak v sedm nebo podobně, cca 9 písní.
Pak přišla další katastrofa, hned jak dohráli, tak na pódium naběhli mravenci a do pěti minut celý plac naprosto vyčistili !
Pochopili jsme že je zle, prostě najednou jsme stáli po boku a ne vepředu, v rudé zóně, kde lístky stáli skoro 8 tisíc, přesně tam jsme jít nechtěli a taky jsme ani neměli o takovéto lístky zájem, další fiasko poláku, kteří se jaksi na to, aby tohle měli pod kontrolou prostě vyprdli.
Kdo byl vepředu vpuštěn na stadión, mohl běžet kamkoli.
Ta scéna byla tak kulatá, že jsme si ani nijak nevšimli, kde má předek a na ten mikrofon jsme prostě naletěli, nejen my ale všichni kolem byli vyjašeni že budou stát před Bonem a ejhle :D .
Naštěstí ale, U2 pro lepší kontakt s publikem mají vše vyřešeno, dopředu měli vyhnáno další podio po kterém běhali a navíc ještě dokola kolovali dva mosty, které byli často v pohybu a po nich taky dost chodili, místy byli přímo nad námi, paráda, navíc na každé noze toho monstra nad námi byli zavěšení tři kameramani, tedy na scéně kolem bylo 12 kameramanů+ jeden jezdil nalepený na koleji kolem, tedy alespoň z našeho pohledu tam byl jeden, možná z druhé strany jezdil další, mimo to další borec japonec (nejspíš americký) jezdil z těmi mosty, v ruce měl gamepad a hrál si.
Před koncertem byl parádní pohled ještě na mexické vlny jenž kolovali dokola po tribunách jak šílené, zespod to i dost dobře hučelo, paráda.
Při jednom songů požádal BONO všechny na stadiónu aby svítili mobily a na scéně vypli všechna světla, byla to nádhera pozorovat.
Připadali jsme si jako ve středu vesmíru.
Před 4 lety jsme to všechno viděli z tribuny, po prvé a naposledy, nyní to bylo úplně o něčem jiném.
Ještě jsem zapoměl připomenout tu opět vytvořenou polskou vlajku kdy všichni na tribunách mávali bílým papírem apd. a my dole zase červenou.
Přesně tohle se dělo i před 4 lety, opakovaný vtip ale zjevně nikomu nevadil a Bono to divadlo opět ocenil.
Jediný kdo nás pěkně štval, byl motorolácky šašek z ochranky, ten amík na nás neustále pískal z píšťalky, jen za to, že jsem občas vzal ženu na krk, aby měla věčí šanci dotknout se Bona, to se mu ale zjevně nelíbilo a tak pískal jak urvaný a když na nás došáhl, musel jsem se o ženu přetahovat :D magor americký!
Aby se náhodou nepoto, už jim z těch teroristů někdy fakt pěkně šibe, to že tam všichni kolem vyhulovali už mu ale narozdíl od nás nevadilo.
No koncert parádni, i tak, viděno očima z blízka, úplně o něčem jiném, ale že jsme si vytrpěli jak koně, nechcal jsem přesně 23 hodin!
Prostě jsem se na to psychicky připravil a moc nepil a šlo to v pohodě, kolena mě ale bolí ještě dneska.
Po koncertě jsme u carrefouru hledali 30 minut svoje auto, katastrofa, bylo tam stokrát víc aut než ráno a celé to nějak překopali, katastrofa, pak když jsme auto našli, stejně jsme se dovnitř napakovali a jediné co jsme mohli, bylo začít pít a jíst (taky semtex+kafe z termosky) protože prostě organizace jak ...
Všechno ucpané jak hova... Všechna auta stála a nebylo se kam hnout ještě další dvě hodiny, pak pozvola a opačným směrem než jsme přijeli, tedy na katowice, nikam jinam nás nechtěli pustit.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od lachim »

díky za vtipný článek.
asi to bylo zralé na platíčko rohypnolu.
:-)
ale pokud se ti líbil koncert....
přeji více zážitků.
až na tu prostatu, tedy.

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od hi-fi calvus »

Oprava chyb v textu (jinak to udělat nešlo)

[EDIT by Rowing] Tvůj opravený text jsem šoupnul do původního příspěvku.

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od Sycak »

To byl teda přímo sportovní výkon. A pro tak špatnou hudbu!

humpf
Příspěvky: 336
Registrován: 12 led 2009 21:39
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od humpf »

Koneckonců, o hudbě (nebo ozvučení) tady zatím nepadlo ani slovo. Asi to nebude podstatné.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od pasul »

Sycak píše:To byl teda přímo sportovní výkon. A pro tak špatnou hudbu!
To je jako vtip? Špatnou hudbu tak možná pro tebe.

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Já tam byl a byl spokojen. S úrovní koncertu, se zvukem (mohl být malinko víc nahlas), s předkapelou, parkováním, odbavením na stadionu, možností si zakoupit suvenýr *thumbs up*, atd. Byli jsme v sektoru, kde byla převážná část lidí z Česka, takže celkově *palec* . Uděla jsem přes mobil i nějakou fotečku. http://filipkolinsky.rajce.idnes.cz/katowice/#album

hi-fi calvus
Příspěvky: 223
Registrován: 30 dub 2008 23:41
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od hi-fi calvus »

Zvuk dobrý (na koncert) hudba prostě U2, žena nadšená, jak jinak je to její číslo jedna v oblasti hudby.
Pro mě U2 není srdcová záležitost jako třeba Depeche Mode nebo The Cure či již neexistující legendy tipu Dead Can Dance.
Dvě první jmenované mě pravidelně v mých 37 letech dojmou k slzám, tedy doma u kina když sleduji a poslouchám jakýkoli jejich koncert, prostě je milují ale U2 mám jen rád, mám ke zpoustě songů velký odstup, desky tipu POP nebo Zooropa spíše nesnáším ale přesto (U2), mají hodně co mi nabídnout a pokaždé mě u toho dostanou do pohybu (jen do pohybu).
Bono je supr ale charizma nemá, to má Dave Gahan nebo Robert Smith či Andrew Eldritch a asi nejmohutnější ho měl Ian Curtis z Joy Division, to byl pro mě charizmatický vzor.
Bono osobnost ale pro mě rozhodně je, jen hodně odlišná a dělá skutečně velké věci pro Afriku, což se mi moc líbí.
S politikou mě ale spíš sere, nebo spíše úplně.
Každopádně, neznám nikoho, kdo by o U2 věděl víc než moje drahá, taky nikoho kdo by měl o nich více knih a vůbec nastudováno.
U2 jsem ale poslouchal ještě předtím než jsme se poznali, napařil jsem se ne jen na ně do aleluja, vždycky jsem měl ale k jistým songům velké výhrady a prostě mě nijak neoslovili, vždy to byla ale podstatná menšina.
Komu se U2 nelíbí, ať si poslouhá co chce.
Já třeba nesnesu věci bez rytmu, pro mě je to třeba Jazz, žádný rytmus v tom neslyším a prostě tohle se mnou nikdy nepohne, není to ale jen jazz co nemůžu, je toho spíš tak 95% existujícího, mezi tím je ale tak minimálně polovina, co respektuji a jako hudbu chápu a pojmenovávám.
Pak jsou ale věci jako třeba ta dnešní kráva v Praze, co tak nesnáším, že ani nemohu najít sílu vyslovit *jupi* Prostě sračky tohoto tipu za hudbu vůbec nepovažuji, jde spíš o jen jeden z mnoha důkazu toho, že blbů bylo vždycky víc a proto je na zemi taková úroda blbstva, proto existuje ona, proto existují blbstva jako hazard, lsd, tráva apd. proto existují cigarety a proto se blb potřebuje z těchto sraček pak zbytečně léčit.

Uživatelský avatar
Svensound
Příspěvky: 543
Registrován: 17 dub 2008 16:12
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od Svensound »

..........Já třeba nesnesu věci bez rytmu, pro mě je to třeba Jazz, žádný rytmus v tom neslyším a prostě tohle se mnou nikdy nepohne, není to ale jen jazz co nemůžu, je toho spíš tak 95% existujícího, mezi tím je ale tak minimálně polovina, co respektuji a jako hudbu chápu a pojmenovávám.
Pak jsou ale věci jako třeba ta dnešní kráva v Praze, co tak nesnáším, že ani nemohu najít sílu vyslovit Prostě sračky tohoto tipu za hudbu vůbec nepovažuji, jde spíš o jen jeden z mnoha důkazu toho, že blbů bylo vždycky víc a proto je na zemi taková úroda blbstva, proto existuje ona, proto existují blbstva jako hazard, lsd, tráva apd. proto existují cigarety a proto se blb potřebuje z těchto sraček pak zbytečně léčit.

.........................hm, doposud jsem zde považoval za největšího odborníka na muziku J. Merhauta, ale vidím, že jseš daleko lepší.

boxer

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od boxer »

..na zemi je taková úroda blbstva, proto se blb potřebuje léčit.

Sycak
Příspěvky: 139
Registrován: 30 črc 2008 11:04
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od Sycak »

Pasul
Bohužel to k smíchu není. Je to fakt.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od pasul »

Zcela určitě bych si nedovolil o nikom tvrdit, že dělá špatnou muziku. A o U2 už vůbec ne. Když už se mě něco nelíbí, tak se k tomu nevyjadřuji a nenapadám to přiblblými narážkami.... To mě přijde jako velká zhovadilost!

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od lachim »

u2, to je prostě katastrofa.
souhlasím s odborníkem!
vždy se o tom přesvědčuji, když poslouchám utahané joshua tree z mfsl....
již 6 let se přesvědčuji víc a víc.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od Aleska »

lachim píše:u2, to je prostě katastrofa.
souhlasím s odborníkem!
vždy se o tom přesvědčuji, když poslouchám utahané joshua tree z mfsl....
již 6 let se přesvědčuji víc a víc.
To raději souhlasím s Pasulem ! U2 není moje parketa takže je neposlouchám, ale také se k nim nevyjadřuji ! To bych se mohl vyjadřovat k The Cure, které jsem poslouchal jednou a řekl jsem si (sám pro sebe) již nikdy více ! Když se někomu libí, tak proč mu to brát ? Stejně tak by mohl někdo hanět mé zamilované Eagles... Prostě někdo vdolky a někdo holky...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: U2 v Chorzowě

Příspěvek od lachim »

aleska

lépe čti, please!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti