Voodoo hifi příslušenství - pohled na věc

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Voodoo hifi příslušenství - pohled na věc

Příspěvek od Peer »

Nechce se mě o tom diskutovat.
Připomíná mě to elektrokroužek, v dávných dobách, kde jsme rozebírali přístroje.
Viděl jsem dost moderních přístrojů a je to zcela jiný pohled.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

Peer píše:Nechce se mě o tom diskutovat.
Připomíná mě to elektrokroužek, v dávných dobách, kde jsme rozebírali přístroje.
Jj, treba takovy Naim.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Hellboy píše:Acone: Rozdíl mezi ženskými šperky, nebo estetickým tuningem auta je, že o nich na rozdíl od high end hifi nikdo netvrdí, že mají nějaké magické schopnosti a o lidech, kteří v ně odmítají uvěřit, že jsou méněcenní idioti. A to je dost velký rozdíl.
A co se užitých vlastností týče, je na tom BMW podstatně líp než Felicie v naprosto nezpochybnitelných vlastnostech (jede rychleji, bezpečněji, pohodlněji, sbalíš na to báby, oženíš se...), což se nedá říct o kabelu za 500 a 16.000 korun, kde žádný rozdíl neexistuje a báby na něj nesbalíš, navíc ani není vidět aby ses mohl kochat to super bužírkou. Jsou to prostě vyhozený prachy do kanálu. Takže jedinou radost můžeš mít když ho prodáš, nebo z někoho uděláš pitomce, když ho donutíš aby si ho taky koupil abys v tom nebyl sám.
Ale to je úplne jedno!!! Celá podstata spočíva v tom, že každý si kúpi len to, čo chce a na čo má. Je úplný nezmysel argumentovať čímkoľvek, pokial niekto konkrétny sám neprejaví záujem pred kúpou čohokoľvek (nie len hifi) objasniť realitu a praktický význam. Hodnotenie významu designu a vlastného dobrého pocitu zasa musíme nechať na samotnom kupujúcom. Všetko sa vyrába pre ľudí. Každá cenovka si nájde svojho kupujúceho. A to, že niekto dokáže predať kúsok kábla za 500 000,- je len a len šikovnosť obchodníka. Nazývať ho podvodníkom je nezmysel, pretože ten, kto si ho kupuje si ho sám "vypočuje" a SÁM sa rozhodne pre kúpu. Tak aký podvod? Takže nenazývajme obchodníkov ani výrobcov podvodníkmi a klamármi. Oni nikoho k nákupu nenútia a to čo o svojich produktoch napíšu si každý môže overiť sám a konať podľa vlastného uváženia. Preto toto celé Tvoje vystupovanie chápem ako hystériu. Pretože O NIČ NEJDE!

monte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monte »

Nechápu proč takové zatracování starých přístrojů. I nové auto jede líp, spíše se většina z Vás živí prodejem audio techniky. Drahé nové přístroje sto a více nejsou pro běžné hifisty. Obchodník si vezme z obchodu, rok používá a pak prodá (běžná praxe), ale nevlastní v podstatě nic. Tak si udělejte vlákno pro horních deset tisíc a !! Starý PIONEER M-90+C-90 by většině dnešních super hifi nakopal zadek.

Jardo, když zíveš nudou, tak se pochlub na čem si hrával, dvě pásma co máš dnes (dle foto) super zvuk určitě nevyloudíš a ostatní co jste měli , než jste začali podnikat. Já od roku 1980 periodicky každé dva roky nové hifi a vždy to nejlepší co šlo sehnat a hraji na tom co vyhovuje dle okolností a nároků dnes mne to už tak nebere. Prostě, když se mu líbí zvuk Np3 tak se líbí, třeba na jeho sestavě je ideální. Viděl jsem Wotany, tak pánové to jsou excelentní repro a většina z Vás jich neslyšela ani hrát.

A když člověk musí dolaďovat super kabely a hrajícími síťovými atd, taky není potom něco v pořádku. Extrémní přecitlivělost a pak přístroje chytají kde co, že by nekvalitní součástky, vše je možné.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

Bavim se skvele, to je taky to jedine co uz tu dlouhodobe hledam.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts »

Drahé nové přístroje sto a více nejsou pro běžné hifisty.
Bezny hifista, moc pekny termin. Copak si pod nim, soudruhu, predstavujes?

Franta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Já už se ani nebavím :-) , je to pořád dokolalala.

monte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monte »

Donuts píše:
Drahé nové přístroje sto a více nejsou pro běžné hifisty.
Bezny hifista, moc pekny termin. Copak si pod nim, soudruhu, predstavujes?
Běžný hifista je asi 75% tady lidí co chodí na toto fórum. Jenže na slovo soudruh si vzpomene jen bývalý komunista, který obrátil kabát a má ještě rudou knížku pro každý případ v šuplíku. A už v životě mne nenazývej soudruhu. A můžeš *headbang* *headbang* *headbang*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Hellboy píše:A co se užitých vlastností týče, je na tom BMW podstatně líp než Felicie v naprosto nezpochybnitelných vlastnostech (jede rychleji, bezpečněji, pohodlněji, sbalíš na to báby, oženíš se...), což se nedá říct o kabelu za 500 a 16.000 korun, kde žádný rozdíl neexistuje a báby na něj nesbalíš, navíc ani není vidět aby ses mohl kochat to super bužírkou. Jsou to prostě vyhozený prachy do kanálu. Takže jedinou radost můžeš mít když ho prodáš, nebo z někoho uděláš pitomce, když ho donutíš aby si ho taky koupil abys v tom nebyl sám.
neber to tak sobecky. úspěšný prodejce si za ty prachy nakoupí od vinařů archivní víno, zajde s manželkou na dobrý koncert a pak večeři v luxusní restauraci, investuje do reklamy svého studia, koupí si drahé zimní pneumatiky, nový oblek...
ty máš kabel.
vydělá na tom spousta lidí...

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Acon píše: Ale to je úplne jedno!!! Celá podstata spočíva v tom, že každý si kúpi len to, čo chce a na čo má. Je úplný nezmysel argumentovať čímkoľvek, pokial niekto konkrétny sám neprejaví záujem pred kúpou čohokoľvek (nie len hifi) objasniť realitu a praktický význam. Hodnotenie významu designu a vlastného dobrého pocitu zasa musíme nechať na samotnom kupujúcom. Všetko sa vyrába pre ľudí. Každá cenovka si nájde svojho kupujúceho. A to, že niekto dokáže predať kúsok kábla za 500 000,- je len a len šikovnosť obchodníka. Nazývať ho podvodníkom je nezmysel, pretože ten, kto si ho kupuje si ho sám "vypočuje" a SÁM sa rozhodne pre kúpu. Tak aký podvod? Takže nenazývajme obchodníkov ani výrobcov podvodníkmi a klamármi. Oni nikoho k nákupu nenútia a to čo o svojich produktoch napíšu si každý môže overiť sám a konať podľa vlastného uváženia. Preto toto celé Tvoje vystupovanie chápem ako hystériu. Pretože O NIČ NEJDE!
Acone, víš co je to klamavá reklama? To je něco co se nesmí. Kdyby výrobce jogurtů tvrdil, že se mi zlepší mazáním jeho jogurtu na uši sluch, tak dostane pokutu. Pokud by ho někdo žaloval, bude ho muset odškodnit. Jestli tvrzení, že kryogenicky ošetřený kabel bude mít nějaké zázrečné vlastnosti a lepší skin effect není naprosto to samé, tak potom nevím co toje. Přičemž chtěl bych vidět to Kryogenické ošetření. Kdejakej Franta hodí kabely co si nechal udělat za dvacku v Číně do mražáku k nanukům a na webovku si napíše, že je kryogenicky ošetřil s cenovkou dvacet, ale litrů.
klamavá reklama
Šíření údajů o vlastním nebo cizím podniku, jeho výrobcích či výkonech, které je způsobilé vyvolat klamnou představu a zjednat tím vlastnímu nebo cizímu podniku v hospodářské soutěži prospěch na úkor jiných soutěžitelů či spotřebitelů. Klamavým je i údaj sám o sobě pravdivý, jestliže vzhledem k okolnostem a souvislostem, za nichž byl učiněn, může uvést v omyl.
Pramen: § 45 obchodního zákoníku
Tohle by šlo aplikovat tak na 50% high endu. Jenže kde není žalobce, není ani soudce.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

Peer píše:Nechce se mě o tom diskutovat.
Nechce se ti o tom diskutovat? Nebo o tom nic nevíš?
Já zase SLYŠEL mnoho moderních výrobků a ve srovnání snimi je tohle zcela jiný POSLECH (lepší).

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Hellboy, nesmíš to brát tak osobně. Za vším musíš vidět byznys = za vším jsou peníze. A kdo je nemá, jako když není. A obchodní zákoník ? No, ten je přece jen pro blbce.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Hellboy píše:
Acone, víš co je to klamavá reklama? To je něco co se nesmí. Kdyby výrobce jogurtů tvrdil, že se mi zlepší mazáním jeho jogurtu na uši sluch, tak dostane pokutu. Pokud by ho někdo žaloval, bude ho muset odškodnit. Jestli tvrzení, že kryogenicky ošetřený kabel bude mít nějaké zázrečné vlastnosti a lepší skin effect není naprosto to samé, tak potom nevím co toje. Přičemž chtěl bych vidět to Kryogenické ošetření. Kdejakej Franta hodí kabely co si nechal udělat za dvacku v Číně do mražáku k nanukům a na webovku si napíše, že je kryogenicky ošetřil s cenovkou dvacet, ale litrů.
Ono je to diskutabilné. Niekde vo veľmi starom časáku "audio" bol test signálových káblov. Teraz nie je podstatné to čo a či bolo niečo počuť, ale bola tam priložení tabulka s nameranými parametrami. A namerané parametre boli viac alebo menej rozdielne. Takže ak predajca tvrdí, že ten a ten kábel je iný (lepší, horší) a Ty ho dáš na obchodnú inšpekciu, tá musí ten kábel zmerať, zistí iné hodnoty a čo? Nič. Pretože namerané parametre Tvojho a nového kábla budú rozdielne a dokázať, koho subjektívny pocit je ten správny je prakticky nereálne. Navyše ak si mal možnosť ten kábel vyskúšať, tak už vôbec Ťa nikto neklamal.
Ja ten test niekde vyhrabem a oskenujem. Ja osobne vôbec netuším, ktorý parameter o čom vypovedá a vlastne ma to ani nezaujíma, ale fakt, že tie parametre sú rôzne, hovorí o tom, že tie káble nie sú rovnaké. O vplyve na zvuk nejdem polemizovať, pretože ja k mojej zostave používam káble za 2500Sk meter + cinche a nejaké XLO za 800sk a k bedniam mi idú 2x4m profi mikrofónové káble Proel (tzv. tkanička) s XLR konektormi. Z toho vyplýva aj môj vzťah ku drahým káblom. Tým netvrdím, že som drahé káble neskúšal. Niečo som domov naznášal a mal som aj 80cm káble za 265 000,-, no nič z toho som nekúpil. Ale experiment to bol zaujímavý a k hifi to jednoducho patrí.

1/ Kdyby výrobce jogurtů tvrdil, že se mi zlepší mazáním jeho jogurtu na uši sluch, tak dostane pokutu. pokutu by som dal za blbosť tomu, čo na to skočí.
2/ Jestli tvrzení, že kryogenicky ošetřený kabel bude mít nějaké zázrečné vlastnosti a lepší skin effect není naprosto to samé...
ak to niekto kúpi bez toho aby si to vyskúšal, tak je to tiež jeho vec a nie chyba predajcu. Predajcová úloha je predať. Ak predal, splnil úlohu.

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Hellboy :Kdejakej Franta hodí kabely co si nechal udělat za dvacku v Číně do mražáku k nanukům a na webovku si napíše, že je kryogenicky ošetřil s cenovkou dvacet, ale litrů.

A nezávidíš náhodou těm lidem, co umějí vydělat prachy....copak tě někdo nutí abys to kupoval, proč tě to tak furt člověče bere ? Poslouchej si tu svoji MP3 a buď v pohodě a raduj se, že ti to tak skvěle hraje a užívej si jak jseš chytrej žes nikomu nenalítl a nekoupil nic předraženého. Když budeš tak pokračovat, ještě si z toho rozčilování něco uženeš.
Více nadhledu přeje Mirek

Odpovědět