Zahořování reprobeden

Témata nesouvisející s HiFi, offtopic debaty atd. Ovšem žádné osobní souboje, spory a hádky.
Odpovědět
palinoch
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahořování reprobeden

Příspěvek od palinoch »

S prepacenim, uz som to raz pisal, niekto je hluchy ako poleno a este chce davat rady v oblasi HiFi???. Este raz vyzeni, mate nejake psychoakusticke poznatky ktore tento fakt potvrdzuju? Su v tejto oblasti robene nejake odborne poznatky? To je presne ako nova cesta razenia vintage HiFi, oblbnut ludi a napakovat vrecka *headbang* .

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch »

Dodam este, ze rozohratie bendi a charkter zvuku bedni su dve rozdielne veci a netreba ich spojovat z nespokojnostou posluchaca.

samoT
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od samoT »

Pro palinocha a i ostatní. Přestaňte se zde obviňovat z nějakého pakování si kapes!!! Tolerujte názory druhýh a nechte čtenáře, ať si svou cestu vybere sám. Pokud se to zde zvrhne v slovní přestřelku, kdo z Vás má onu absolutní pravdu, téma okamžitě zamknu.

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch »

samoT ano mas pravdu, tato tema by sa mohla zvrtnut do zbytocnych slovnych prestreliek a preto pisem posledny komentar.

vintage.: ty poznas zakaznika a bedne ktore stoja 60tisic a hraju tak zle? A ten zakaznik si zvykol? Mozes mi povedat preco sa v bazaroch predava kopec reproduktorov, ked podla teba si clovek moze zvyknut na zly zvuk pomocou psychoakustiky.
Zdeny píše: JJ, čas dělá zázraky. Po čase i každý sebevětší tvrdohlavec změkne. Tak, jako hliníkové membrány - po měsíci jsou z nich gumovité blemcáky. A jak budou hrát po roce?? To už tam ani žádé závěsy snad nebudou a membrána bude držet jen na formeru :lol:
V motoristickej verejnosti je zname, ze auto musi nabehat nikolko tisic km aby malo spravnu akceleraciu a spotrebu. Podla teba to bude tiez fakt psychickeho vsugerovania? Tiez sa auto a jeho motor rozpadne?

V casopise Audio & Video Lifestyle Magazine redaktor Robert Smith pise: Zatímco se V3M zahořují, pojďme se podívat na samotný produkt a některé zajímavé technické detaily mimo těch, co jsou uvedeny v souhrnné tabulce. Po intenzivním zahořování, kdy byl středobasový měnič krmen infrazvukovými tóny, výškový měnič ultrazvukem a výhybka růžovým šumem, se začaly V3M probouzet k životu. Během zahořování jsme hráli pochopitelně i hudební pasáže a bylo patrné, že soustavy začínají hrát uvolněně. Bas byl hlubší a výšky zjemnily, prostor se začal otevírat dramatičtější prezentaci a se stojany správné výšky jsme tak přikročili k serióznímu poslechu.

Daniel Březina hifi-voice: Protože každý komponent necháváme před testem řádně rozehrát, nové kusy poprvé vybalené z krabice pak dvojnásob, i PM6003 prvních deset dní zesiloval hudbu v mé kanceláři takříkajíc na kulisu. Vypnul jsem ho pouze na víkend, jinak i v noci přehrával na smyčku spuštěný disk s mnoha a mnoha hodinami hudby v mp3. Rozdíl v kvalitě reprodukce mezi rozhraným a nerozehraným kusem je natolik značný, že je třeba při poslechu u prodejce dbát na to, aby předváděný kus měl za sebou alespoň 100 hodin provozu, což u těchto levných strojů nebývá v Čechách pravidlem.

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

To Zdeny: tie hliníkové stredy od Visatonu majú už viac ako dva roky, hrajú denne a ešte sa držia. Mimochodom, Acon ich stredobasy používal v dvojpásmovom modeli Arcus. A ako dynaudiák vieš, že firma Dynaudio doporučuje po zapnutí zosilovača hrať aspoň tri minúty a až potom počúvať ich repro.
Žiadny normálny predajca hifi vám nebude púšťať práve rozbalené bedne z krabice. Rozohraté bedne už charakter nemenia, buď sa vám páči, alebo nie.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

ozzy8 píše:To Zdeny: tie hliníkové stredy od Visatonu majú už viac ako dva roky, hrajú denne a ešte sa držia. Mimochodom, Acon ich stredobasy používal v dvojpásmovom modeli Arcus. A ako dynaudiák vieš, že firma Dynaudio doporučuje po zapnutí zosilovača hrať aspoň tri minúty a až potom počúvať ich repro.
Žiadny normálny predajca hifi vám nebude púšťať práve rozbalené bedne z krabice. Rozohraté bedne už charakter nemenia, buď sa vám páči, alebo nie.
Ozzy: jasně, já jsem už napsal o prá příspěvků výše, že jsem ochoten připustit změnu zvukového podání u beden čerstvě vybalených z krabice a hraných dejme tomu 3 měsíce. Ale i tak, rozhodně stojím za svým poznatkem, že bedhy (dle jiných zahořené) mají minimální změny ve zvuku, což se an nedá přesvědčivě dokázat, a to díky krátké sluchové paměty a díky snaze "vsugerovat si", že bedna se "zahořela" a tudíž hraje lépe.

Se zesilovačm je to jasné - studený zesilovač nemá dostatečně stabiolizované všechny pracovní body a tudíž jeho zvuk nemusí být těsně po zapnutí optimální, je třeba počkat, než se tepltoně stabilzují polovodiče (ustálí se jejich pracovní body -klidový proud a řada dalšíh). To vše pak znamená, že po 10-20 mnínutách je zvuk o fous lepší.Proti tomu nelze ic namítat a všich s tím asi souhlasíme (jen staré MBA810 hrály stejně blbě te´d, za 1/2 hodiny a i za rok:-))

Ano, poslední tovoje věta - do kamene vytesat - buď se ti líbí anebo ne. A pkud se ti za měsíc líbit nebudou, není na co čekat a rychle je poslat do světa. Akustické sebetrýznění nechává trvalé následky:-)

Já se spíš obávám jiné věci: možná, že existuje nikde nezmíněná (já o ní nevím) závislost mezi teplotou okolí(= beden a jejich součástí) a kvalitou zvuku. Mám totiž jasně vypozorované, že když je vedo (jako teď), tak to tak blbě hraje, že mě to nebaví v tom vedru ani poslouchat. Zato, když venku prší, je sychravý listopad, tak bedny hrají jak z praku:-) Že by i vlhkost??? :-) :-) :-)

Asket
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Asket »

OT - off topic
Zdeny s tim pocasim souhlas... kdyz si prestavim, ze zapnu zesik zavru okno proti hluku... v tom hicu... tak to je sauna.... pac zesik topi co to da...
snad, ze bych to dal zpetne na Marantz... ale to bych degradoval tu hudbu.
Pro info predevcirem az dnes v mem pokoji je 28C pres poledne, vecer se ochadi... takze ten sol.panel v pokoji to tu moc nevyhreje.. cekal jsem tropy...

Pri desti je jednak venku klid... pekny poslech je vecer nebo v zime... ale pres to leto v paracich je to desny vydrzet.... clovek se nemuze ani uvolnit, natoz poslouchat.

Kupujici by si mel projit par recenzi, prolezt par studii i treba za poplatky si neco naposlouchat... pak se rozhodnout je zkusit doma jak to bude hrat u nej na den - dva.
Je mnoho beden, mnoho z nich hraje ruzne, ja dal na recenzi a muzu si je jen vynachvalit... pripadnou zmenu bych musel kukat po moc drazsich.. a na to finance nemam a i kdybych mel 1.misto ve sportce, nekupoval bych, pac bych musel byt hlupakem uvalit milion za hifi nebo 500k za bedny a popsunout se jen o kousek a resit tu jak to je extra super... a pritom posun by byl jen o malo lepsi... (moc lidi hroti extra velke zmeny, coz jsem nepozoroval pri normanim poslechu -nez kravalu)

Starsi bedny, (-byvale drazsi) clovek koupi za levny peniz nez nove nezahorene o tridu nizsi za stejne prasule....
To je jako jet Pandolinem... nezlobte se ale za ty prasule nic moc nez vlaky EX - jsou levnejsi o hodku pomalejsi, vice mista a pohodlne i s klimou /mam na mysli ty novejsi vagony/ (v pendolinu jsem se nevyspal, malo mista blba klima za 200kc navic za ktere by byl skvely obed.)

ozzy8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozzy8 »

To Zdeny: áno, s tou teplotou máš pravdu, pokiaľ sú tropické horúčavy, bedne hrajú mäkšie, stratia z dynamiky, bas je bublavejší. Vysvetľujem si to prílišným zmäknutím závesov membrán od okolitej teploty, týka sa to hlavne mäkkých gumených závesov, napr. aj od Dynaudií. Tento jav mi už spomenulo viacej mojich známych. Na Contour 1.3mkI to sedí, aj na už predtým spomenuté Visatony. Moje Leedh Nazca majú iný typ zavesenia a ten efekt je o dosť menší. Ale zase teplo robí dobre zlatému oku.
Tou vlhkosťou to podľa mňa asi nebude, skôr to tipujem na teplo.
S tou radou od Dynaudio som to myslel tak, že firma tie tri minúty doporučuje práve na rozhýbanie reproduktorov.

holis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od holis »

Z vlastních zkušeností souhlasím s Venem i Helboyem, dá se řícz že celý život jsem aktivně provozoval muziku, a mám představu, jak má který nástoj znít a mám svou představu , jak bych chtěl aby mi doma repra hrály. Měl jsem možnost vyzkoušet několik reprobeden, poorovnávat u sebe i u kamarádů,, samozřejmě vždy stejné kombinace, jinak to nemá smysl. Repro, které se mi u kamaráda velmi líbilo, i při porovnání s mým, jsem vyzkoušel doma, a tam už takový rozdíl nebyl. Experimentoval jsem samozřejmě taky se zahořováním , kably a jin,. ale z vlastní zkušenosti musím říct, že jediný poznatelný rozdíl, a to výrazný, má hlavně akustika místnost, případně rozmístění beden. Ve svém pokoji už jsem vyzkoušel všemožné rozmístění, a a rozdíl byl takový, že v některém případě byl poslech zcela katastrofální. Rovněž věřím na psychoakustiku, taky se mi někdy stává, že některý den se mi zdá, že repra hrají zcela špatně, ploše, ale jindy jsem spokojen. Ten špatný dojem mívám jen vyjímečně, nevím co na to má vliv. Při koupi repro jsem měl výhodu, že jsem je dostal na víkend zapujčené domů na poslech, a tak jsem měl možnost je porovnat se svými původními, se kterými jsem nebyl moc spokojen.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

No já bych to shrnul asi tak, že když existuje jedna strana, která tvrdí, že zahoření má účinky takřka zázračné a druhá, která tvrdí, že nemá účinky takřka žádné a strany jsou obě poměrně početné, tak asi pravda bude někde uprostřed :) Takže zahoření někdy znát bude, jindy možná ne a v každém případě spoléhat se na něj moc nedá a čekat od něj zázraky taky ne :)

krovak
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krovak »

nevim jak u repro, ale u sluchatek sem si kdysi odpalil jeden menic, na reklamaci dali novej a to co to nove sluchatko asi tyden predvadelo byla katastrofa :D v jednom uchu bylo vse jak ma byt a druhy jen slejvalo nastroje absolutne bez prostoru, atd. proste humus, bedny sem si zatim nejak neodpalil, tak nemuzu posoudit jestli je to stejny nebo ne, takze az nejakej menic odpalim, urcite sem napisu jestli doslo ke zmene :mrgreen:

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Nevěřím na zahořování ničeho,vyjímkou jsou pouze bedny.Svoje AC 102 jsem měl hned vytažený z bedny,nahráno neměli nic a na změnu stačilo pár hodin a pak dál už zvolna.
Nevěřím že to by nikdo neslyšel.

MilanTuma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanTuma »

Pokud byste měl někdo zájem o opravdu poctivé a solidní zahořování reprobeden, tak mohu nabídnout službu. Je to však omezeno na velikost reprobedny zhruba do výšky 70 cm. Jedná se o poctivé zahořování mnohem efektivnější a výrazně rychlejší než tzn. hraní naprázdno. Je možno "zahořovat" laciné značky i High endové Dynaudia, Focaly apod. Cena za zahoření je pouze **** ,- za pár, tedy z celkového hlediska mnohem menší než dlouhodobé a pomalé zahořování v domácích podmínkách pomocí rozehrávání. Know how zde nebudu prozrazovat, každopádně vše samozřejmě se zárukou neporušenosti reprobedny. Objednávky na Milan.Tuma@centrum.cz **** cena po emailové dohodě.

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax »

Zahorovať reproduktory, káble, ako aj každý komponent aparatúry ja naozaj nevyhnutné pre dosiahnutie 100% kvality zvuku. Je to aj po technickej stránke logické. Dá sa to prirovnať k autu. Darmo je to auto nové a od výroby "zabehnuté", jeho plný výkon a nižšia spotreba sa prejaví až po určitých km. V elektronike je to podobné. Všetky súčiastky si musia "sadnúť", káble sa musia prispôsobiť elektrickým podmienkam komponentov a najviac potrebné je zahorovať bedne, vzhľadom na ich mechanické časti, konkrétne gumové (alebo iné) závesy meničov. Nové závesy sú tuhé a ich "rozhýbaním" začnú byť pružnejšie, od čoho závisí aj detailnejší výsledný zvuk, najmä je to cítiť na basoch. Aj to je logické, pretože závesy basových reproduktorov sú najviac namáhané na ohyb a membrány oproti ostatným meničom vykonávajú podstatne dlhšie dráhy. "Vybehaním" závesov sa zmäkčia a teda pružnejšie reagujú na impulzy z cievok. U reproduktorov by som radšej ako slovo "zahorovať" použil slovo "zabehnúť". A zvukový rozdiel je naozaj poriadne počuteľný - logicky podľa toho, čo som písal, vždy k lepšiemu. Tažko sa to vyjadruje percentami, keďže nikto nevie, koľko je 10% a koľko je 100%

sekal

Příspěvek od sekal »

aretax píše:...káble sa musia prispôsobiť elektrickým podmienkam komponentov...
Můžeš mi laskavě sdělit, jakým elektrickým podmínkám se musí přizpůsobit kabely ve smyslu "zahořování" ?

Odpovědět