AMAHA DSP-E580

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

AMAHA DSP-E580

Příspěvek od vision »

Může mi někdo prosím vysvětlit jak funguje tato YAMAHA DSP-E580, když nemá digitální vstupy, ale má surround výstupy?
http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... mode=model
Obrázek

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AMAHA DSP-E580

Příspěvek od vonvichousch »

Digitální vstupy nepotřebuje,Dolby Pro Logic Surround je analogová technologie (originální VHS kazety obsahují často tento formát).V stereofoním signalu je zakodovan i centrální a zadní kanal (zadní kanál je mono ,ale rozvedený na dvě repro s frekvenčním rozsahem 100Hz-7kHz) ,bez dekoderu to hraje normálně stereo.Pokud bys na tu Yamahu chtěl návod,napiš,mám ho v pdf.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: AMAHA DSP-E580

Příspěvek od vision »

vonvichousch píše:bez dekoderu to hraje normálně stereo.
Děkuji moc za odpověď.
Jen ještě nechápu to s tím dekodérem. To bych k tomu ještě potřeboval nějaký dekodér?
Návod bych samozřejmě uvítal :-)

Uživatelský avatar
vonvichousch
Příspěvky: 349
Registrován: 08 dub 2010 10:07
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AMAHA DSP-E580

Příspěvek od vonvichousch »

vision píše:
vonvichousch píše:bez dekoderu to hraje normálně stereo.
Děkuji moc za odpověď.
Jen ještě nechápu to s tím dekodérem. To bych k tomu ještě potřeboval nějaký dekodér?
Návod bych samozřejmě uvítal :-)
Ne,k té Yamaze bys už žádný dekodér nepotřeboval,myslel jsem nahrávku,která má v sobě DPL informaci,když přehráváš na zařízení bez dekoderu(normální stereo zesilovač třeba),tak bude normálně stereo.
návod Ti pošlu.

P.S. pokud to ale nemáš a teprve tu yamahu chceš koupit,tk bych si to hodně rozmyslel,přeci dnes už to je celkem "na nic" ,vše je v digitálu.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: AMAHA DSP-E580

Příspěvek od vision »

Ještě tu Yamahu nemám, ale můžu jí koupit...jen jsem myslel, že by to mohlo vyřešit můj problém.
Chci poslouchat hudbu prostorově, nejde mi o domácí kino... už jsem zkoušel všelijaká propojení AVR se stereo zesilovačem a vždy mi něco chybí jako např. pre out u AVR a pod. Myslel jsem, že by mi stačila i nějaká ext. zvukovka, která má surround analogové výstupy, ale nic takového jsem nenašel.
Teď momentálně chci propojit dva zesilovače - jeden na předky a druhý na zadky a do nich právě potřebuji přivést analogove surround.
Buď bych tedy musel koupit bluray přehrávač, nebo další AVR, což se mi nechce. A pak jsem našel tu Yamahu a napadlo mně, že by to přes to mohlo fungovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host