Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od T-M »

Tony - na flašku je to slušnej parametr - trandy mají o řád nižší hodnoty ale nemusí to tolik znamenat - přeci jen je rozdíl jestli tech 0,01% je tvořeno převážně 2H a 3 H (flašky obvykle) a nebo rovnoměrne stejně 3,5,7 a 9H a to nevíme. Ze své zkušenosti tak mohu říct, že hodnoty okolo 0,01% už mohou být slyšet i u nízkých H zato v jednotkách tisícin určitě slyšet nejsou. Naopak 7H a 9H je sakramentsky slyšet i vhodnotách desetitisícin%.
Jinak abych byl přesný takto uváděné hodnoty (fr rozsah a THD) jsou z hlediska posouzení zvukové kvality K NIČEMU .

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Jasne - beriem!
Nastastie z technickych udajov ma (pred kupou) vacsinou zaujimaju ine udaje - ako su rozmery, a aku to ma spotrebu - to je dnes celkom dolezity udaj - hlavne u koncakov :)
Snazim sa hlavne pocuvat - najskor v studiu, potom v klude - doma. A porovnavat.
Tiez mam vo zvyku zavolat kamarada o ktorom viem ze pocuje, a navyse tomu aj technicky dost rozumie.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od T-M »

Poslechové posouzení je IMHO u jakéhokoliv komponentu nenahraditelné.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od PMA »

T-M píše: Ze své zkušenosti tak mohu říct, že hodnoty okolo 0,01% už mohou být slyšet i u nízkých H zato v jednotkách tisícin určitě slyšet nejsou. Naopak 7H a 9H je sakramentsky slyšet i vhodnotách desetitisícin%.
To je hodně odvážný výrok, Tomáši. Jseš si jistý, že to, co slyšíš, jsou opravdu "hodnoty okolo 0,01% u nízkých H", nebo je to něco jiného, jehož projevem, nikoliv primárně slyšitelným původem, jsou tyto zmíněné hodnoty, naměřené stacionární, dlouhodobou, ustálenou, průměrovanou měřicí metodou na periodickém, trvalém a stále stejném signálu?
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Je to samozřejmě nesmysl. BVa neslyšel 5%! Sám jsem si to taky zkoušel a možná nějaký nádech změny tam byl. Ovšem myslím si, že není šance to poznat ani náhodou. A to nemám žádný systém za 100 000Kč. A vy se tady bavíte o tři řády nižším zkreslení!!! Ale podle moderátora je tato debata OT, takže jsem již nechtěl kazit toto vlákno Tonyho.

Ale přístroj je to krásný a určitě hraje výborně. Takže bych se na to už vykšlal a nechal to být. Však kdo trochu chce a má tu chuť, tak si to vyzkouší sám. A doufám, že ostatní si po přečtení tohoto treadu udělají alespoň trochu obrázek, jak to asi je. ;)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od PMA »

Přesně tak, chce to vyzkoušet a udělat si vlastní názor.

Pokud ses mě ptal na čistě tech. uspořádání vnitřku, tak jsem svůj názor řekl. Nemusí to mít ale na zvuk vcelku žádný dopad. Sám vím ze zkušenosti a z opakovaných experimentů, že poměrně vysoká hladina síťových složek se nemusí na poslechu vůbec projevit.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od T-M »

PMA : asi máš pravdu- chtěl jsem říct že 0,01 není nijak děsivé číslo. Že je slyšet rozdíly to víme tady všichni a nejspíš za to mohou opravdu především ty "jiné věci".

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od bohus »

Jó jó, poslechnout si na svém a pak se rozhodnout. Já měl doma půjčený AR Ref 3 a chrochtal jsem blahem.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Chlapi este k tym meraniam - je vela veci, ktore sa namerat ani najmodernejsimi pristrojmi nedaju, a napriek tomu tu su, a vnimame ich.
Podstatny je zvuk, radost z hudby, emocie.
A tento predzosik vam to urcite zprostredkuje.
Je radost ho pocuvat. Vsetkym by som ho uprimne doprial ;)

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od rad_hifi »

Tony, to chce klid. *sunglases*
My, co máme Referencku, tak si můžem v klidu chrochtat a ostatní ať si vymýšlí blbosti. :lol:

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Radime, nieco na tom bude ;)

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Odpisal mi pan John Atkinson z americkeho Stereophilu.
V skratke: We´ll be reviewing the Ref5 in a summer issue.
Takze sa asi dockame celkom zaujimaveho hodnotenia.
A samozrejme aj merani a grafov ;)

p.s.
tvrdi sa, ze Stereophile je najserioznejsi casopis pisuci o Hi-Fi

rad_hifi
Příspěvky: 45
Registrován: 10 čer 2008 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od rad_hifi »

ad Pašul.

Chlape, jseš na tenkém ledě se značkou ARS.
Dnes jsem dlouho poslouchal přes více komponentů ARS.
A s tvým přístupem se (ne)vědomě dříve nebo později propadneš.
Ale jinak, dobrý večer *sunglases*

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od ciba »

Tony píše:Odpisal mi pan John Atkinson z americkeho Stereophilu.
V skratke: We´ll be reviewing the Ref5 in a summer issue.
Takze sa asi dockame celkom zaujimaveho hodnotenia.
A samozrejme aj merani a grafov ;)

p.s.
tvrdi sa, ze Stereophile je najserioznejsi casopis pisuci o Hi-Fi
Stereophile sleduji a čtu jejich pečlivé recenze , velmi často mi tam však chybí určitý soulad se subjektivním hodnocením přístrojů , tedy jejich zvuku a pak následném měření , hodnocení technických parametrů . Určitě si každý vzpomene třeba na jejich recenzi DACu Zanden - to je klasická ukázka toho co mám na mysli , proto si již delší dobou myslím , že komplexně hodnotit přístroj pouze z fotografií a měřících protokolů je nemožné , nejlepší způsob jak to udělat , je pořídit si takový přístroj domů (třeba i zapůjčit) a poté napsat jak to vlastně slyším a jestli to je dobré anebo ne a popřípadě co mi vadí - předpoklad k hodnocení těchto přístrojů z této kvalitativní ligy je ovšem vlastní dlouhodobá zkušenost s takovou ligou .. :D

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

rad_hifi píše:ad Pašul.

Chlape, jseš na tenkém ledě se značkou ARS.
Dnes jsem dlouho poslouchal přes více komponentů ARS.
A s tvým přístupem se (ne)vědomě dříve nebo později propadneš.
Ale jinak, dobrý večer *sunglases*
Jó? A kam se propadnu? Budu si to muset koupit nebo co? Nějak mě to nedochází. Nechápu, proč bych měl být na tenkém ledě se značkou AR. Vůbec neznáš můj názor na tuto značku. Nikde jsem to tady nepsal a nemám potřebu to komukoli sdělovat. Pouze jsem zde popsal názor na konstrukci tohoto předzesilovače. To, že to máš doma a nehodí se ti to do krámu, tak za to já už opravdu nemůžu.

Ale jinak ti opravdu přeji tvoji spokojenost a mnoho pěkných hudebních zážitků s tímto přístrojem. Pěkný večer... *sunglases*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host