Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Příspěvek od Tony »

Myslím že si tento výnimočný predzosilňovač zaslúži samostatné vlákno.
Jedná sa už o štvrtú generáciu legendárnej rady referenčných linkových predzosilňovačov od AR:

REF 1 - r. 1995 až 1998
REF 2 - r. 1998 až 2000
REF 2 MkII - r. 2000 až 2004
REF 3 - r. 2004 až 2009
REF 3 Limited Edition - r. 2009
REF 5 - r. 2009
ANNIVERSARY EDITION - r. 2011

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od daliborr »

Pokud má nastavení hloubek a výšek ,tak je to předzesilovač číslo 1 ,ale pokud to nemá tak je to rozhlas po drátě u některých cd :D

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od bohus »

Teď jsi mě "daliborre" rozesmál *hura*
Jen Ti trochu nerozumím. Slyšel jsem sice jen Ref3, ale i tak jsem zíral s otevřenou pusou.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Citace z vlákna Audio Research DAC 7 -
PMA píše:EI trafo je pro předzesilovač, přehravač nebo převodník MNOHEM vhodnější, než toroid. Jde o to, že kapacita primár/sekundár je proti toroidu asi 10 x menší, a úměrně se snižuje vazba VF bordelu ze sítě.
Tak teď nevím, co si o tom mám myslet Pavle. Ale nejspíš to, že u Audio research to je podle toho, co mají zrovna na skladě a čeho je třeba se momentlálně zbavit. Asi určitě jim nejde o vetší potlačení VF. Já se v těch jejich krámech nevyznám, ale je to řada reference a tudíž předpokládám, že nad tím už nic není. A tady majít toroid a ještě nejhůř jak je možné - natočený přímo do stroje na signálové obvody!!! Nevím tedy co které trafo napájí, protože tam je ještě jedno trafo s C jádrem. Ale i tak. Není to náhodou zcela úúúplně špatně?

Co ten návrh DPS? To taky není zcela OK co? A co vedení signálu těmi obyčejnými drátky volně loženými vedle sebe. Jak z desky přepínače vstupů na obvod předzesilovače, tak zase výstupní signál na tuto desku zpět.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Za seba mozem povedat len tolko, ze tomu, ako je to navrhnute/zapojene nerozumiem, ale pocujem ako to hraje.
A ze hraje vynikajuco, tak to mi mozete verit.
Nic lepsie som v zivote este nepocul *thumbs up*
p.s.
a Pasule, tomu co si napisal ohladne zbavovania sa suciastok na sklade - tomu snad neveris ani ty sam...
Inak v dobrom - hej ;)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od PMA »

Máš pravdu Robine, že se mi řešení uvnitř skříně nelíbí vůbec.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Tony - Pouze komentuji z technického hlediska přístroj za 12 000 dolarů. Referenční předzesilovač, který má evidentně dost konstruktérských chyb. I zkreslení má evidentně vyšší, než například posledně testovaný předzesilovač v stereophile Convergent Audio Technology SL1 Renaissance preamplifier. Přístroj s vanikajcími parametry, které nedosahají některé solidstate preampy. S popisem od Johna Atkinsona. Skvělá reference s neskutečným phonem za 10 000 dolarů.

http://stereophile.com/tubepreamps/conv ... index.html

Ano moc nevěřím, že nyní použili toroidní trafo z důvodu dostupnosti na skladě. A nebude to tak, že použili ty EI v DAC7 proto, že jim zbyly?

Obrázek

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Renown »

Audio Research Reference 5 Preamplifier doplněný pořádnými monobloky, slyšel jsem jej s Audio Research, Classe a Musical Fidelity se vesele řadí mezi nejužší špičku všeho co jsem kdy slyšel. Doporučená prodejka předzesilovače je 12.000 Euro, tedy lehce nad 300.000 Kč.

Doma mám Reference 3, což je předchůdce dnešní pětky. Má nahráno 560 hodin, Podle manuálu tedy ještě není rozehraný. AR říká minimálně 600 hodin :D
Číslo 4 u AR přeskočili, Reference 4 neexistuje, prý to číslo je v mnoha asijských zemích je symbolem smrti :o

Mohl bych vypsat pár přístrojů které deklasoval v přímém porovnání ....
Ale můj neortodoxní a nekonformní kamarád řekl, že zvuk je příliš měkký :o

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od lubos »

Tento pristroj patri zvukom aktualne medzi top referenciu, ale cenou 12t.Eur v Ketose co je tesne okolo 300t.Kc asi nebude vhodny super pre Pre standard two. Po High End vystave v BA som hovoril so Sycakom, ktory sa vybral do BA so svojim delenym predzosikom AR SP15 na porovnanie ho s REF5, povedal v skratke len tolko, ze nova REF5 je super stroj a je o hodny krok dalej ako SP15 a ze Audio Research vie co robi.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od lachim »

lubos

syčák je po mnoha zánětech sluchovodu levého ucha.
na jeho názor bych moc nedal.
vážně.

můj bývalý přítel u mě slyšel letitou ref3ku. (tudiž se to sem nehodí)
ještě když jsem tento preamp měl.
při poslechu jsem seděli vedle sebe a prohlásil, že je nějaký měkký.
a že ho to takhle nebaví.
už mě opustil.

tu ref3ku ho ode mě koupil nějaký pan moravec. prej mluví někde v televizi.
a nosí brejle.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Ale Lubore. Tento Audio Research je přece po technické stránce průser!!! Když se na to kouknu jako technik, tak je tam konstrukčne dost chyb a některé jsou hodně velké. Ty to nevidíš? Když se kouknu na zapojení, tak jsou tam čtyři lampy, nějaký regulátor hlasitosti postavený na nějakých integrovaných obvodech!!! Zase špatně. Na výstupu nějaké nepochybně high-end fóliové kondenzátory. Tipnu si - Mcap? Plošné spoje vypadají jak z kuprexkart či jak se to jmenovalo. Nechávali nás na škole na tom dělat různé obvody. Bylo to hrozně levné. Rozlitá zem-nikde! Takže si to shrneme. Zapojení-zcela jistě žádný zázrak. Řízení hlasitosti-žádný high-end. Kabely-katastrofa. Konstrukce zdroje s velkým kiksem - toroid na kolmo a všechno rušení přímo do přístroje. Je fakt, že je od toho ušetřen případný přístroj položený na tento krám. Mě z toho vychází jeden velký průser.

A teď se ještě můžeme kouknout na cenu - pane bože to snad nemyslí vážně!!! Předražený krám jak hovado. Toto nemysleli vážně!!!

A potom tady máme všechny vaše názory, co jste kde vyčetli a kde jste to slyšeli. Absolutní reference. Top 10 na světě. Špičkový přístroj - nikdy jsem nic podobnoho neslyšel.... Ale jak je to sakra možné???

A ještě něco. Jak může mít technik doma značku Audio research? Absolutně nechápu.... *headbang* *headbang* *headbang*

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od TomasT »

Vypada to jako DIY a ono ze pry reference *hura* Myslim ze bych si na to rychle zvykl, asi tak za deset vterin *jupi*

lubos
Příspěvky: 211
Registrován: 21 dub 2008 11:56
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od lubos »

Ja som neni technik, takze konstrukcii sa nerozumiem, hodnotim len zvuk a o cene sa nebavme, je x pristrojov hodne drahsich, kto z Vas Ref5 mal doma a mohol ju porovnat , okrem Tonyho ?

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Pasule - len taka perlicka - znamy co mal vychvaleny ML No.380, si doma vypocul Ref5, este v ten den ho odpojil a dalsi tyzden predal, pretoze to uz nedokazal dalej pocuvat.
Bol som pritom, a mozem ti uprimne povedat ze No.380 dopadla - poviem to este slusne - dost zle.
Apropo, uz ma objednanu Ref5.
A prosim ta - nepis tu o cenach...

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Inak, kolki z vas - technikov, odbornikov - ste mali Ref5 doma a v klude si ju vypoculi - porovnali?
Samozrejme na ozaj kvalitnej - vyvazenej aparature...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host