Audio Research VSi75 KT-150

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od Petanek »

Trošku stranou zájmu zůstává Audio Research VSi75 a jeho nová verze s lampami KT-150. Měl jsem delší dobu půjčený z Tykonu a musím přiznat, že se mi hodně líbil. Hraje trošku jinak, než obvyklé u lamp, ale snad zajímavé proto toho, kdo nechce extrémně barevné zesilovače typu Shindo, McIntosh nebo Leben.

P.S. - Nějak mi tu chybí možnost vložení obrázků přímo do postu.

http://www.svetaudia.cz/recenze-audio-r ... -150/195-2

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od petrL »

Tak KT-150 by u mě zvítězila v soutěži o nejošklivější elektronku. Vlastně ani nechápu, proč by neměly stačit KT-88 a je nutné se spoléhat na nějakou modernu od 1 výrobce, která zmizí stejně rychle, jako mizí tranzistory. Ani další osazení 6H30 (jestli to jsou ty ruské 6H30P) není žádná sláva, i když jsou v US kdovíproč oblíbené... Já bych si to nekoupil :-)

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od Libor Šulc »

Vynikající zesilovač,nutno slyšet.Ve srovnání se starší verzí osazenou KT120 je o dost lepší(88 už v ARC úplně vypustili).KT150 se osazují i do vlajkového konce GS150,a to je extra liga.
V Audio Research moc dobře vědí,co dělají.Mimochodem triody 6H30 jsou tisíckrát osvědčené.A nechybí ani v novém Reference 6.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od Petanek »

petrL píše:Tak KT-150 by u mě zvítězila v soutěži o nejošklivější elektronku. Vlastně ani nechápu, proč by neměly stačit KT-88 a je nutné se spoléhat na nějakou modernu od 1 výrobce, která zmizí stejně rychle, jako mizí tranzistory. Ani další osazení 6H30 (jestli to jsou ty ruské 6H30P) není žádná sláva, i když jsou v US kdovíproč oblíbené... Já bych si to nekoupil :-)
Než začneš dělat podobně kategorické závěry, tak si to jdi poslechnout. Tung Sol nejsou žádní sráči a tato elektronka je prokazatelné lepší než starší KT-120. Leben CS-1000p hraje skvěle s KT-120 a stejně Ayon. Někdy tu a priori negaci ke všemu na českých fórech opravdu nechápu. Všichni všude byli a všechno znají *2thumbsup*

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od lubin »

Libor Šulc píše:Vynikající zesilovač,nutno slyšet.Ve srovnání se starší verzí osazenou KT120 je o dost lepší(88 už v ARC úplně vypustili).KT150 se osazují i do vlajkového konce GS150,a to je extra liga.
V Audio Research moc dobře vědí,co dělají.Mimochodem triody 6H30 jsou tisíckrát osvědčené.A nechybí ani v novém Reference 6.
Ano , ruské 6H30 jsou mimořádné. Lepší středy z ničeho nikdy ve skle lépe nelezly.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od petrL »

6H30P je pro audio špatná lampa, znám ji a dokážu si představit, že ten "tranzistorový" zvuk (nenazval bych ho neutrální) pochází právě od ní. Sám bych už nic s 6H30P nechtěl.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Research VSi75 KT-150

Příspěvek od lubin »

Jak je to hifi krásné :) Sto lidí, sto názorů....jistě 6H30 může být i špatnou lampou, záleží jak je obestavěná, na čem se poslouchá, na vkusu jednotlivého soudruha...
Například u mě ve starším předzesu od AR se chovala pro mé ušiska na jedničku. Jinde to může být jinak... :)
Stejná diskuse by se mohla rozeběhnout o jiných lampách....třeba o hojně používaných 12ax7. Ale to už je mimo vlákno.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host