AV Procesor

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

PítrsPraha píše: Ale alternativou by mohlo být ponechat si stávající AVR
Asi jsem to nepopsal v úvodu jednoznačně, takže dopřesním: Aktuálně hraji přímo z CXU do kocáků bez použití AV preampu. Přední bedny jsou nyní napojeny z CXU přes Jadis, abych nemusel neustále přepojovat. Jadis bohužel nemá bypass, takže zvuk při kině z předních beden má trochu jinou barvu, než centr. Zbytek viz můj úvodní příspěvek.
V poslední době přemýšlím o zařazení AV preampu mezi CXU a koncáky. Dumal jsem o řešení např. Parasound P7 nebo ŘIHA Line 5.1. Aktuálně si ale pohrávám s myšlenkou, že než kupovat další "krabici" za pár desítek tisíc, zda by nebylo lepší prodat stereo pream a za celkovou sumu najít takový AV procesor, který by hrál špičkově i ve stereu. Přemýšlím spíše o 2handu, ideálně kolem 3000 EURO, ale dovedu si představit chvilku počkat a dát i dvojnásobek za "konečné" řešení.
Když jsem koukal na net, díval jsem se, že se dají dobře koupit McIntosh 121 (popř. MX150 či 151, u kterého se mi líbí roomperfect, ale ty je už na horní hranici maxima či spíše většinou přes). Anebo i zde vychvalovaný Arcam AV950, který lze aktuálně koupit za 2800 Euro, což je cena, která se mi líbí :-) ), popř. i výše uvedený nový PRIMARE SP33 4KVM, který by ladil s mými koncáky.
Máte nějaké další typy/doporučení, na který se dívat? Máte s nimi i reálné zkušenosti? Přeci jen bude nákup probíhat s nějvětší pravděpodobností přes AudioMarkt či jiný zahraniční shop, takže to bude spíše koupě "naslepo" na základě doporučení a vyčtených informací, než po domácím poslechu...

:?: A vůbec - je tato myšlenka správná, když 80% poslechu probíhá u mne ve stereu z CD/SACD/vinylu?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od PítrsPraha »

Promiň, nemám asi dnes den :-), ale já to furt nechápu. Když teď hraješ z CXU přímo do koncáků, jak reguluješ hlasitost centru, surroundů, subu? CXU má v sobě logiku AVR, tedy regulaci hlasitosti analog. multichanel výstupu včetně managementu subu, surround kanálů atd.?

Jestli melu blbosti, jemně mě prosím upozorni :-).

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

Má volbu variable output, řešilo se to zde :
znacky-vyrobci/cambridge-audio-t2610-100.html
a i zde pak částečně zde:
kdo-je-kdo/drfish-t10588-100.html

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od PítrsPraha »

Už jsem doma. Omlouvám se za zmatenost a díky za vysvětlení.

Pokud drtivou většinu posloucháš ve stereu, jak uvádíš, zaměřil bych se "nekompromisnost" stereo větve. Stereo předzesilovač bude podle mne vždy znít lépe než AV pre ve stejné ceně.
Na druhou stranu kvalitní AV pre přinese oproti CXU větší možnosti nastavení multikanálového zvuku, zvlášť když máš měřící mikrofon + REW a chuť si s tím hrát.

Záleží, co tě trápí víc. A taky jestli je to opravdu nespokojenost se zvukem nebo spíš chuť se v tom pošťourat :-).

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

PítrsPraha píše: Záleží, co tě trápí víc. A taky jestli je to opravdu nespokojenost se zvukem nebo spíš chuť se v tom pošťourat :-).
"Trápí" mne vědomí, že se pořád dá dělat něco proto, aby to bylo ještě lepší, než teď. Jsem přesvědčen, že i za stávajících akustických podmínek a s ponecháním zbytku sestavy se mohu doplněním AV preampu, popř. sloučením AV a stereo preampu posunout zase o kus blíže k maximu možného :-). A rád bych měl AV cestu i stereo cestu vyrovnánu, i když je to u mne cca 80/20 pro stereo. Pak už budu spokojen a v klidu :-)

Takže proto jsem zde vložil svůj dotaz na doporučené AV preampy s cenou v 2handu cca 3-6tis Euro, které jsou špičkové i ve stereu. (to jen aby důvod mého příspěvku v tom psaní si s Pítrsem von Prag nezanikl...) ;)

PS.: existují i lampové AV preampy? Mám pocit, že v některých diskuzích jsem zaznamenal, že u Mcintosh MX151 nějaké AX7 jsou. Ale v parametrech jsem to nenašel.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Musím říct, že poslední dobou přemýšlím úplně o stejné věci. Prodat Cambridge 851E stereo preamp a vyhodit ONKYO AVR. Vše nahradit preampem PRIMARE SP33. Ubylo by mi doma krabic a světýlek, zbavil bych se AVR přímotopu ONKYO, zkrátka by se to zjednodušilo.
Poměrně hodně k Primare jsem našel zde https://www.avforums.com/threads/primar ... 33.930134/

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

Drfish
Za sebe...sel bych urcite touto cestou!
Sice musis zase vyhodit kc z okna, ale ... jinak si polepsis ve vsem.
Vyberu zdar.
:-)

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

TO drfish
Tak to máme oba hlavy zahlcené podobnými starostmi :-)
Já pořád osciluji mezi "PEVNÝM ROZHODNUTÍM" stereo preamp prodat a koupit superbní AV preamp a pak "PEVNÝM ROZHODNUTÍM" stereo nechat, koupit ještě dokonalejší stereapreamp s možností bypasu pro kino vstup a na kino pořídit samostatný kvalitní preamp.
Pokud bych šel první cestou, tak asi nejvíc by se mi líbil výbavou McIntosh MX151, ale ten asi jen tak někde neuslyším, navíc je to už docela pořádná "darda" i v 2handu. A pak v úvahu přicházejí všechny ostatní, tedy v 2handu MX121 nebo Arcam AV950, popř. nový Primare SP33.
No a druhá verze je, že pořídím na stereo AR 27, který jsem měl doma možnost slyšet a který byl naprosto dokonalý a pro kino pořídím nějaký starší preamp - např. Denon AVP A1, popř. se mi líbí nový Parasound P7 a docela zajímavě vypadá i ŘIHA Line 5.1...


Když jsme u těch AVP A1 - jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy? Když teď kouknu na 2handy, tak ceny jsou od 999 E až po skoro 4tis E za verze s tuningem Cinemike
AVC A1-SRA
AVC-A1 HDA
AVC-A1SR THX Ultra2
AVC A1 HD + 3D
+ asi nějaké další...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny
(...ač dotaz směřuješ na drfish)
jelikož máš konce primare, pak rozhodně zvol preamp primare SP33.
není nad čím přemýšlet, ne?
denon avp a1hd je, dle mého názoru, nejlepší současný kino-preamp v poměru cena/výkon.
jeho verze cinemike pak nejlepší preamp co se zvuku týče. trinov je údajně ještě lepší, ale... nedostupný zcela.
abys využil avp a1hd, tak ještě potřebuješ player denon. pro denon-link 4. generace! a využívat jej i pro příjem satelit. televize.
( "uhladí" takový ten televizní, ostrý zvuk a neseká se při přepínání zvukových formátů mpeg, ac3, ac3+)
osobně...pokud bych měl konce primare, tak vůbec nad ničím jiným neuvažuji.
add avc.
jsou to vše již staré modely. smysl má kupovat jen avp a1hd (případně + modul 3d, který šel dokoupit/zabudovat u prodejce)
údajně má lepší část "střev" a je to slyšet i na zvuku. tuto info mám jen z doslechu.
verze "cinemike" je pak sen každého posluchače koncertů z placek blu-ray, dvd, satelitu.

pokud bys již neměl konce primare, pak by byl výběr preampu pro DK jen tzv. množinou kompromisů.
osobně bych ti zase doporučil denon-primare-arcam.

atmos/dtsx je pak zřejmě kompromisem/volbou mezi moderním softwarem nebo kvalitním zvukem.
osobně mám pocit, že tam kde přidali na "softíku", tak zase ubrali na zvuku.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

ad Lachim:

A když budu volit mezi Primare SP33 vs AVP A1HD vs AVP A1HDcinemike - je některý z nich důstojný a plnohodnotný i ve stereu, nebo bys doporučoval jet stereo přes sólo preamp (aktuálně Jadis, ale zvažuji Audio Research LS27) a propojit v preampu přes bypass?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny
otázkou je co považuješ za "důstojný i ve stereu" ?
verze od cinemike je na stereo rozhodně TOP.
primare určitě také. máš přeci jejich konce.
u avp a1 hd asi bude záležet na kombinaci.
určitě bych nešel cestou 2 preampů a další kabeláže.
chce to však promyslet komplexně. i realitu v praxi.
od PC to vypadá jednoduše. v reálu pak narazíš třeba na to, že na dálku od jiného preampu reagují ještě i jiné přístroje v sestavě a máš sakra problém...
(hlasuji za "věrnost" značce, jednoduchost zapojení, stínění a hlavně akustiku!)

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

Páni, a ked už mate napr.to CXU ktoré má decoder v sebe, nepostaci len nieco cim nahradite reg.hlasitosti...

Napriklad Parasound P7 alebo nieco na ten sposob...

Obrázek

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

Lilian
toť otázka.
sám jsem to řešil opakovaně. s různými výsledky.
musíš "halt" vyzkoušet ve své sestavě.
(vím však, že možnosti k vyzkoušení téměř nejsou)
třeba plzeňský RIHA dělá relátkový regulátor hlasitosti 7.1. stojí cca. 60.000 kč.
(slyšel jsem pouze jako součást riha DK v jejich poslechovce)

osobně si myslím, že od určité úrovně kina už to chce kinový preamp.
znám hodně kinařů, ale nikdo samostatný regulátor hlasitosti nepoužívá.
ač nejeden chtěl za DK preamp též ušetřit !
myslím, že člen renown s tímto experimentoval. třeba něco napíše.
skvělý konstruktér mi říkal, že dobře postavený regulátor hlasitosti zvuk alespoň nijak neovlivní....
do určité úrovně Dk by to asi bylo řešení.
jak je řešený ten P7 by chtělo vědět/slyšet...

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

lachim

Tak ja len v nadvaznosti na to ze chalani skusali ist priamo z CXU na koncaky. Kedze v inej teme sa pise ze kvalita ide dole pri znizovani hlasitosti, tak tu by sa mohlo ist na 80% a stahovalo by sa to takymto preampom. Ale to si asi pochopil hned na co narazam.

Ano bolo by to na urovni zdroja v podobe prehravaca. Osobne takyto prehravac nemam, vzdy som siel cestou preampu s dekoderom...

Ak by sa k takemu porovnaniu dostal drfisch napriklad bolo by fajn, mozno by sa to dostalo na uroven ONKYA ktore ma.

drfisch

V tejto suvislosti ma napdlo, mal si onkyo zapojene z CXU optikou alebo aj RCA? Sam si vravel ze samotne CXU to neni ono, ale zlepsenie si vydel vo vyuziti dekoderu v ONKYU alebo v pouziti jeho multich.vstupu?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

lilian
osobní zkušenost s hraním ze zdroje do konců (vyřazení preampu) mám jen ze sterea.
navíc je to tak 10-15 let zpět.
vždy jsem se po takovém pokusu pokorně vrátil zpět k zapojení s předzesilovačem.
v dk jsem vyřadit preamp nikdy nezkoušel. jako zastánce kabeláže xlr a užitnosti v domácím prostředí...
osobně si myslím, že vyřazení preampu není v dk cesta . spíše úkrok stranou, který si musí každý sám vyzkoušet.

opakovaně jsem třeba narazil na názor, že kombo "kinový preamp+zdroj" lze řešit stavbou dedikovaného pc.
jenže vše vždy proběhlo jen v teoretické rovině. nikdy mi to nikdo nebyl schopen ukázat "live".
natož postavit ve špičkové úrovni + ovladatelné (bez "Bc." z programování)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host