AV Procesor

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

drfish píše:Ano, mám to zapojené analogově do Onkya.
Na Onkyu je zapnutý vstup multichannel, veškerá nastavení vzdáleností, repro atd. je provedené v CXU.
Přímo z CXU na koncáky jsem hrál měsíc, Onkyo bylo v servisu. Byl jsem velmi nespokojen.
Návrat AVR do sytému mi vrátil chuť do života.
Regulátor hlasitosti by mělo určitě smysl vyzkoušet. Tak nějak ale vnitřně tuším, že stejně skončím s preampem... ;)

V tomto pripade teda pouzivas v tom ONKYU vlastne iba regulaciu hlasitosti, ked odmyslime docasne vyuzivanie koncoveho stupna pre rear alebo center,,,

Teda, za mna by bola cesta regulator hlasitosti ala ako pise lachim ale podobne, kedze uz mate CXU a tym podporu vsetkeho co potrebujete...

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

Normálně jedu z CXU centr a zadní bedny napřímo do koncáků a přední bedny ženu přes stereo JADIS preamp. U něj mám nastavenu fixní hlasitost a ovládám vše z CXU. Teď mám doma půjčený jiný stereo preamp, který má vstup "processor" pro zapojení externího AV preampu s vyřazením funkcí stereo preampu, takže funguje jen jako "průchoďák". Popravdě řečeno - nestačil jsem se divit, jak se zvuk strašně v MCH zlepšil! Věděl jsem, že hnát přední bedny přes další zesilovač není košer a bylo vždy poznat, že má zvuk centru a předních beden trochu rozdílnou barvu. Ale to co se stalo jsem fakt nečekal. Zvuk se spojil, je krásně celistvý a neskutečně čistý a plný detailu. A ten prostor! Nemohl jsem se od toho odtrhnout a pouštěl jsem si různé záznamy koncertů až do tří do rána :-). A to defacto jsem tímto jel "čistě" z CXU do koncáků. Pokud je pravda, že vložením preampu se posune ještě dál, tak to už se těším!

P.S.: Například DVD Nirvana MTV Unplugged in New York pro mne získalo najednou úplně jiný rozměr! Zvuk DTS 5.1 ! *thumbs up*
Obrázek

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Renown »

měl jsem CXU přímo do sedmi monobloků Project Amp Box DS mono (7 x 195W/4ohmy)
měl jsem to připojené z analogových výstupů a hlasitost jsem reguloval relátkovým multikanálovým atenuátorem. Přestože jsem do toho investoval dost peněz a věřil jsem tomu, po čase jsem se pokorně vrátil k preampu Arcam AV-950 a multikanálovému zesilovači Arcam P-777.

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny007
ježíši... to je další velmi expresivní kombinace!
vážně posloucháš přední bedny z lampáče a zbytek z AB multi-konce. páni!
tak to bych chtěl také slyšet.
chápu, že máme každý jiné uši, ale tohle zní velmi, velmi expresivně!
:-)

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

Lachim
- od zacatku jsem vedel, ze je to docasne reseni, clovek holt nemuze mit vse hned
- proto jsem u koncertu preferoval stereo mix
- pri sledovani DK s rodinou to pri šustění popcornu nevadi :-)
- proto to ted tak intenzivne ted resim.

A hlavne - nektere zkusenosti jsou neprenositelne a clovek k tomu spravnemu reseni musi dojit sam :-)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny007
o to více se těším na setkání. probereme to u kávy a hromady tranzistorů!

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše:zabiny007
o to více se těším na setkání. probereme to u kávy a hromady tranzistorů!
Michale, díky moc za možnost poslechnu vyladěného kina, za znovuobjevení některých nahrávek a za skvělý šnaps. :-).
Byl to pro mne poslední impuls a teď vím, že nebudu řešit kompromisy a jdu do SP33. :-)
Taky začnu koukat po dalším subu, protože jeden je evidentně málo.
Ještě jednou moc díky!

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše: kamarád/kinař mi dal tip na ONKYO PR-SC5509. sám za něj vyměnil svůj AVP A1HD!)
Pokud by někoho zajímal AV preamp ONKYO PR-SC5507 nebo PR-SC5508, tak aktuálně jsou oba za zlomek ceny na http://www.hifibazar.cz
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3404
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3403

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Tak jsem si ten Onkyo PR-SC5508 nechal poslat. Ta cena je fakt bezkonkurenční. ;) Sice neoriginál krabice, ale jinak poměrně velmi zachovalý kousek a to včetně dálky, která bývá obvykle opotřebená nejvíc. Pošlu to ještě radši zkontrolovat do servisu, kdo ví co to má za sebou...

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

*thumbs up* Blahopřeji, těším se zprávy z poslechu! :-)

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

zabiny007 píše: Byl to pro mne poslední impuls a teď vím, že nebudu řešit kompromisy a jdu do SP33. :-)
Tak SP33 je doma - první dojmy jsem napsal do svého vlákna: kdo-je-kdo/zabiny007-predstaveni-t13535-60.html#p160830

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Tak jsem nainstaloval nový AV preamp Onkyo 5508. Spustil jsem Audyssey a nakalibroval. Všechno to změřilo a nastavilo. Jen ta ekvalizace mi přijde nějak moc efektní a líbivá. Jestli by nebylo lepší ji vypnout a jet bez ní... ;)

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

drfish píše:Tak jsem nainstaloval nový AV preamp Onkyo 5508. Spustil jsem Audyssey a nakalibroval. Všechno to změřilo a nastavilo. Jen ta ekvalizace mi přijde nějak moc efektní a líbivá. Jestli by nebylo lepší ji vypnout a jet bez ní... ;)
A co srovnání reciver ONKYO vs preamp ONKYO - je tam rozdíl?

P.S.: SP33 "naštěstí" žádnou automatickou kalibraci nemá, takže nastavuji jen vzdálenost a hlasitost a netrápí mne otázky, zda je dobré ponechat ekvalizaci. :lol: Každopádně zvuk z SP33 je úžasný. *hura*

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Jediné, co jsem zatím zaregistroval je nesmyslné hlasité cvakání při změně formátu zvuku či výpadku signálu. Než najede menu dvd cvakne to snad šestkrát přes všecky ty znělky a tak. Jakmile je stream stabilní už je to OK. Ve stereu Pure audio je reprodukce téměř srovnatelná s mým preampem CA 851E, něco tam asi ale přece jen schází. Ještě si to nechávám "projít ušima". Pořádný film jsem ale zatím nepouštěl, jelikož momentálně nemám v provozu centr z důvodu absence jednoho koncáku. To musím rychle doladit... :mrgreen:

Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 140
Registrován: 09 črc 2010 15:34
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od funkyman »

Mimo mainstreamov onkyo..yamaha...marantz...mal som v starych zostavach ich preampy..ak by som chcel riesit najnovsie formaty /Atmos, Dts X, Auro 3d/, s cim by som mohol byt spokojny?
zvukovo, servisom /softverom/,ovladanim..
Cakal som na Primare po Mnichove, ale riesia, co som sa dozvedel, skor nove stereo...Ine znacky som nepocul..Arcam 950 , Anthem AVM 60..
a Mcintosh 122 cez 8500 eur, resp. Lyngdorf Mp 50 /je uz vobec skusenost?/ za okruhlych 12000 eur, resp. Trinnov Altitude 32 , cenu ani nenapisem..su uz predsa mimo mojej cenovej reality..
vie niekto zhrnut co sa deje a je v ponuke v tej vyssej " strednej "/cenovej/ hladine ? dik

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host