AV receiver pro pasivní subwoofer

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
xtreo
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2014 11:25
Kontaktovat uživatele:

AV receiver pro pasivní subwoofer

Příspěvek od xtreo »

Ahoj,
můžete mi doporučit nějaký AV receiver, který bude splňovat následující:

1) konfigurace 5.1 (víc nepotřebuji, ale nevadilo by)
2) ruční přepínání HDMI vstupů ve stand-by (nechci se spoléhat na automatiku - totiž můžu mít puštěných víc HDMI zařízení současně a při automatice bych je asi musel vždycky vypnout/zapnout)
3) výstup na pasivní subwoofer
4) podpora pro reproduktory 4 ohm
5) mód Direct (tedy pouze přímé zesílení zvuku bez jakýchkoliv úprav)
6) alespoň 4 HDMI vstupy
7) cena do 10.000,-Kč

Našel jsem:
Yamaha HTR-2067 - zřejmě nesplňuje bod 5)
Pioneer VSX-S510 - zřejmě nesplňuje bod 2)

Zejména je problém najít AV receivery splňující bod 3) a strašně špatně se to hledá...

Děkuji za případnou radu.

xtreo
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2014 11:25
Kontaktovat uživatele:

Re: AV receiver pro pasivní subwoofer

Příspěvek od xtreo »

Tak jsem zjistil, že ten Pioneer je třídy D, což je asi spíš na škodu, už mi byla divná nízká váha a spotřeba.

Naopak ta základní Yamaha sice nemá mód Direct, ale má Straight což by měl být rovněž zvuk bez úprav. Ten direct má v podání Yamahy ještě to, že vypne všechnu zbytečnou elektroniku kvůli snížení elektrického šumu (shasne LCD, nelze vyvolat OSD menu apod.). Trochu pochybuji, že bych poznal rozdíl mezi Direct a Straight pokud je rozdíl opravdu jenom v tomto.

Takže Yamaha dobrý, ale zjistil jsem že nemá kodeky DTS-HD ani True HD. To je na AV receiver asi zásadní nedostatek, nebo to nevadí? Prostě by mi musel zvuk dekódovat už přehrávač zapojený před AV receiverem?

jfed
Příspěvky: 82
Registrován: 24 úno 2011 16:38
Kontaktovat uživatele:

Re: AV receiver pro pasivní subwoofer

Příspěvek od jfed »

Proč trváš na bodu 3) ? Respektive co máš za pasivní subwoofer, resp. jak vypadají jeho vstupy (výstupy) ? Pokud to tvůj pasiv subwoofer podporuje, tak by měl jít zapojit přes výstup hlavních (front) repro.

Řešením by bylo dokoupit (postavit si) nějaký levný mono zesilovač, který bys připojil mezi Av receiver subwoofer pre-out výstup a vlastní pasiv subwoofer. A nebo možná s ohledem na kvalitu toho pasiv subwoofer rovnou kooupit jiný (nový / bazarový) aktivní sub.

Například:
http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci ... ovace.html
https://www.gme.cz/stavebnice-vykonovyc ... zesilovacu
...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host