Brum-gramofon + levé repro nehraje správně

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
noisecommando
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2021 22:14
Kontaktovat uživatele:

Brum-gramofon + levé repro nehraje správně

Příspěvek od noisecommando »

Zdravím. Před 11 lety jsem odložil gramofon Pioneer PL-990, protože jsem si koupil Pro-ject. Letos jsem sestavil dvě sestavy v další místnosti a chyběl mi gramofon. Vzpomněl jsem si na onen Pioneer PL-990. Zapojil jsem ho do prozatimního provizorního zesilovače Pioneer A-602. Tento zesilovač má uzemnění GND. Ovšem gramofon nedisponuje drátem pro uzemnění. Takže uzemneni jsem vynechal. Pred temi 11 lety byl gramofon zapojen do zesilovace Yamaha AX-570 (take bez uzemneni) a vse hrálo jak má. A ted k problému. Kdyz pustím desku z gramofonu, levé repro nehraje tak jak by mělo. Je docela dost slabsí co se týce hlasitosti, oproti pravému repro. Vylucovací metodou jsem prohodil repro z prava doleva a porád leva strana byla spatna. Prohodil jsem na zesilovaci kabely od reproduktoru a pro zmenu hrala spatne prava strana. Takze repro jsou v poradku. Pro jistotu jsem je jeste zkousel na Yamaha AX-570 a na zesilovaci Onkyo A 8940, ale jen se zapojenym CD playerem. Vse bylo OK. Zkusil jsem teda u zesilovace Pioneer A-602 u Speakers B prehodit kabely od repro do Speakers A. Vysledek stejny, jedno repro hraje spatne. A tak jsem gramofon Pioneer PL-990 zapojil do vstupu Line, to nic nehralo. Zkusil jsem vsechny dalsi vstupy, CD, tuner a vsechny vstupy pro tape. Najednou gramofon hraje skvele a bedny hraji obe tak jak maji. Mimochodem, zkousel jsem nekolik repro beden. Cim to teda muze byt, ze u zesilovace Yamaha vsechno fungovalo a u Pioneer zesilovace nikoliv? To same se stalo, kdyz jsem gramofon Pioneer PL-990 pripojil na zesilovac Onkyo A 8940, taky to byl jeden velky brum. Brum, pod tim si predstavuji hodne basove a nesrozumitelne huhlani. Zavada musi byt v zesilovaci, dle meho. Dekuji za odpoved a omlouvam se za dlouhe vysvetlovani.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host