Cambridge audio 851A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od Odar »

bubuxin píše:
08 bře 2018 08:04
aj keď sa stále nájde veľa ľudí čo na otázku "Aký máš zosilňovač?" odpovedajú "Sto wattový!". Snáď už nie sú aj tu....
Ja mam dvestowattovy. Lepsie? :mrgreen:

valderon
Příspěvky: 317
Registrován: 16 lis 2008 09:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od valderon »

Kefoun: Ale ten March je opravdu vybornej konec! A za ty prachy, co se dá sehnat teď v inzerci? Paráda.. Slyšel jsem ho mimo jiné i s lampovym predkem Jadis. To byl ale sound! Casiopeu jsem měl doma taky, i jsem to srovnal s tím Marchem, March rozhodně lepší. A ten jeden, co je v inzerci, znám. Výborný stav, kamarád co ho prodává je v pohodě, určitě by šlo domluvit zapůjčení domů, což je ta nejlepší cesta.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od koudy42 »

Ten 20 let starej delenec smaze vetsinu soucasne produkce za zminenych 80k. Sel bych klidne do Marshe vytuneneho v Casea :D a nebo kdyz tak CR/SVK produkce ala PMA/SPA/BVA ap, kde neplatis desitky procent za nenazrany konzumni manazersky mamon.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od BVa »

Watty vs. Watty
Mäkká limitácia znamená len to, že zo sínusu sa vyrobí zaoblený obdĺžnik , samozrejme so subjektívne vyšším hlukom , pretože plocha obdĺžnika je väčšia ako plocha pod vpísaným sinusom, ale o zvuku sa tam hovoriť nedá. Funguje to súčasne ako kompresor dynamiky , samozrejme s pridaným skreslením až v desiatkach percent, čo samozrejme výrazne mení obsah. Skutočné hifi ;)

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 595
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od weiron »

Plánuji tento rok taky kupovat novější zesilovač v ceně 60-80tisíc. Moji hlavní kandidáti jsou Luxman 550ax nebo Accuphase E260.
Jinak kolem 50 tisíc jsem viděl tyto zesilovače:
Audia Flight Three S , Norma IPA-70B, Luxman 505u, T+A 1560r

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od Jiri »

Marsh p2000b s A400s jsem pár měsíců vlastnil a je to zesilovač s výborným poměrem výkon/cena jako bazarovka. Jsem docela překvapený, že se u nás v inzerci stále ještě neprodal. Vyměnil jsem ho až za Sroll Rhythm ale ten je z jiné cenové kategorie. (Netroufám si odhadnout jak by dopadlo srovnání kombo Marsh a Casea Cassiopea - dost by záleželo na výkonové náročnosti reprosoustav).

Otazníky kolem poloprázdné krabice u Sroll Rhythm/Casea Cassiopea se rozplynou v době kdy si ty zesilovače zapojíte, poslechnete a porovnáte s konkurencí.

kefoun
Příspěvky: 33
Registrován: 21 úno 2018 10:48
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kefoun »

Jestli to není trošku placebo efekt na české výrobky. Nezdá se mi, že by ostatní světový výrobci jako např. mcintosh a podobně s těma plnejma krabicema byli tak blbý oproti čechům co to dělají doma pomalu na koleni. :D

slimy

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od slimy »

Kefoun.

Ty ale" blbý" určitě jsi!
Naposledy upravil(a) slimy dne 09 bře 2018 22:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od PítrsPraha »

Bez poslechu nemá smysl cokoliv hodnotit.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3074
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od kychtax »

slimy píše:
08 bře 2018 20:46
Kefoun.

Ty ale" blbý" určitě jsi.!
Tohle je ironie nebo pokus o vtip? Uplne jsem to nepochopil.. :oops:

Kefoun. Tady na foru je pocetna skupinka zejmena majitelu Srollu. Tak opatrne...;-)
Nutno dodat spokojenych. Nutno dodat oprávněně. *palec*

..Tuning 851?
Ja osobne bych se dotuningu 851 nepoustel. Zda se mi to jako jen mezikrok. A cena zesu+tuningu vs. Cena prodavaneho vytuneneho kusu = vznikne ztrata

Vzal bych auto, domluvil si jeste drobnou slevu a zajel si pro neco podobneho do Mnichova. Za +- stejny peniz to v cr pozdeji prodas (3000eur)! Kdyz budes chtit..
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 7-172-6273?
To ten xavian rozehraje stopro :lol:

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 387
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od Karel1 »

Tak jsi kšeftař nebo hifista?
Ohledně CA 851A - měl jsem možnost porovnat (asi týden) nový kus versus tuningovaný firmou Casea (panem Vránou), tož bych mohl hodnotit. Ty jsi měl tu možnost?

Jen tak pro zajímavost ta modifikace:
Typ: Cambridge Audio Azur 851A

● výměna výstupních relé za výkonné typy 8A
● výměna relé ve zdroji
● Výměna hlavních elektrolytických kondenzátorů za typy KMH od United Chemi-Con
● výměna elektrolytických kondenzátorů v pomocných a lokálních zdrojích za nízkoimpedanční typy
Panasonic FC a audio verze Nichicon FW
● Výměna bipolárních elektrolytických kondenzátorů za audio typy Nichicon MUSE
● výměna operačních zesilovačů v předzesilovači (vyměněno u vstupu XLR 1, RCA2, RCA3)
● Bypass hlavních elektrolytických kondenzátorů typy Wima MKS4 3,3uF
● nastavení klidového proudu
● vyčištění chassis zesilovače
● kontrola funkcí, měření a kontrolní poslech

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od sonofstars »

Potvrzuji, takto jsem mel take upraveno. Hralo to o ligu lepe. Investice nelituji.
Naklady na upravu se mi vsak pri prodeji uz nikdy nevratily. Vlastne jsem je odepsal ve vysi 100%.
Ale stalo to za to. Treba bych u toho zustal a pak bych to ani neresil jako odepsane naklady ale jako super vylepseni pristroje za rozumnou cenu.

Dnes mam Cassiopeiu a u kamarada jsme zapojili ten muj prodany kousek od CA a nechapal jsem co se mi na tom zvuku tenkrat libilo. 😂

Cassiopeia je zase o nekolik stupnu zase dale.

Je to vsak o preferencich a ceste posluchace. Ja si prosel vse uvedene.

Dnes jdu zase dale 😉 Poslechni a rozhodni se sam do ceho pujdes.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od sonofstars »

Srolliste tu jsou urcite v mensine oproti majorite, ktera ma individualne sestavene aparatury na miru. 😎
Urcite se tu nebudeme prat. Jen vsichni sdilime poznatky a pocity. Berme nebo nechme lezet 😉

Sroll nesroll. Sam nemam problem rici, ze moje srdcovka je aparatura MacIntosh a hlemyzdi bevecka, ale kde bych na to vzal. Proto jsem zkusil jit jinou cestou. Pro mne pohodlnejsi, levnejsi a navic i velice memu uchu lahodici 😉

slimy

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od slimy »

kefoun píše:
08 bře 2018 20:24
Jestli to není trošku placebo efekt na české výrobky. Nezdá se mi, že by ostatní světový výrobci jako např. mcintosh a podobně s těma plnejma krabicema byli tak blbý oproti čechům co to dělají doma pomalu na koleni. :D
slimy píše:
08 bře 2018 20:46
Kefoun.

Ty ale" blbý" určitě jsi!
kychtax píše:
08 bře 2018 22:33
slimy píše:
08 bře 2018 20:46
Kefoun.

Ty ale" blbý" určitě jsi!
Tohle je ironie nebo pokus o vtip? Uplne jsem to nepochopil.. :oops:

Kefoun. Tady na foru je pocetna skupinka zejmena majitelu Srollu. Tak opatrne...;-)




Zkus hadat.
S hifi to nema nic spolecneho! :D

DavidH
Příspěvky: 14
Registrován: 20 dub 2008 12:00
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio 851A

Příspěvek od DavidH »

Ahoj. Prosba na majitele 851A. Měl někdo problémy se samovolným přidáváním zvuku?
Děkuji.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host