Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Aleska »

kazzatel píše:Teď nastane pravděpodobně dlouhý mlčení a mlžení......
To je možné,
ale když jsem tak dlouho vydržel na světě, tak nějaký ten pátek ještě vydržím a možná, že se i dočkám. :lol:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od dadaft »

když je teda trochu času, mohli bychom se vrátit k původní otázce, jak ji (podle mě) myslel zero. on má Densena a ty jsou známé svou "rytmičností".
mám taky Densena (sice jen koncák B300 a ten v tom není tak dobrý jako třeba jejich integráče) a spolu s Grundigem V7000 jsou to zatím jediné zesilovače které znám (ale bude takových určitě víc, ale neřekl bych, že zas nějak moc), které mě při poslechu (přes veškeré své jiné "nedostatky" a pokud je vše ostatní správně) dokáží naplňovat čistou euforií.

a nejde tady o míru detailů (v tom třeba ten můj Densen až tak neexceluje) nebo barvu nástrojů. jde o RYTMUS. o ten pocit, že muzika skutečně "šlape" jako v reálu.
velmi těžko se to vysvětluje.
ale je to vlastnost, která mi připadá nesmírně žádoucí.
(až tak, že i když B300 momentálně nepoužívám a leží ve skříni, nejsem schopen ho prodat, i když kupci by byli (tímto se některým z nich omlouvám, prostě nemůžu))

aby nedošlo k mýlce: tohle neumí Sony, NAD, Philips, Denon, Pioneer atd. atd.
aspoň žádný z těch, co jsem kdy slyšel.

ta zerova původní a zatím nezodpovězená otázka je podle mě taková: v čem to kurňa doopravdy vězí?

Uživatelský avatar
hifivoice
Příspěvky: 51
Registrován: 19 dub 2008 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od hifivoice »

Aleska píše:A je-li vynikající (předem nepochybuji), pak se BF nemá za co stydět a zcela určitě vám jej k testu zapůjčí.
Stejně tak předem nepochybuji, že váš test bude bude proveden tak, jak redakce HiFi Voice deklaruje.
BVa píše:tak si objednajte (možno vám aj venuje zdarma) jeden "vyrobený" modul (nie 3D obrázok z Eaglu) a skúste si ho otestovať a zmerať, či sú simulácie v tomto prípade blízke realite
Federmann píše:Té praxe mám mnohem víc než mnozí jiní,
Vzhledem k řečenému a padnuvším návrhům bych si dovolil kontrovat tímto:

1) pan Federmann nechť do cca 14ti dnů sežene / vyrobí vhodný testovací kus zesilovače
2) následně nechť pan Petrák (byť i se svou "nedostatečnou" měřící technikou) kus otestuje a změří
3) k závěrům a měřením nechť se vyjádří svými poznámkami pánové Dudek a Macura
4) text vesele v jakémkoliv vyznění (vynecháme-li slova sprostá :)) publikuji jako titulní na Hi-Fi Voice

....bude legrace :)

Pane Federmanne, má e-mailová adresa je daniel.brezina@hifi-voice.com, velmi rád pro vzorek dojedu a nad celým průběhem z organizační stránky převezmu patronát jako někdo, kdo nefandí žádné ze zde válčících stran. Fér?

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Aleska »

Tak to je nabídka, která se neodmítá !

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od petrL »

Tipuju, že snaha donutit Federmana k realizaci se v podstatě rovná banu z jeho strany (autoban, ne autobahn). :lol:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od PMA »

Je to zajímavá nabídka, jen nevím, zda pánové vědí, že na poslechové testy na některý z našich srazů jsme pana B. F. zvali už od roku 2008, kdy byl nyní diskutovaný zesilovač ohlášený. Potom nás to jaksi přestalo bavit, když průběh byl neustále stejný, alespoň pokud mluvím za sebe.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od dadaft »

třeba je to tak jak píše boxer: tak dlouho jste do Federmanna hučeli a vyvraceli jeho omyly, až skutečně něco vymyslel...

nicméně teď už to vypadá na definitivní uzavření věci, ať už dopadne jakkoliv.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

tak dlouho jste do Federmanna hučeli a vyvraceli jeho omyly, až skutečně něco vymyslel...
To je silne optimistický predpoklad. Vidím to tak, že sa znovu "zahibernuje" alebo ponúkne namiesto funkčného výrobku prednášku..

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

Perys zdraví všechny zúčastněné (vás BF rovněž!)

tak jsem se tady slušně k něčmu zavázal....
Jak bylo zmíněno, buď bude brzy šance si poslechnout hotový kus, nebo seženu stavebnici/modul a dorazím to u sebe (pak ale přeci jen nastane určitá chvíle prodlevy...) a uvidíme. Pokud se to podaří a bude kus k poslechu u mě/v redakci, tak by mi bylo ctí kdyby to prošlo rukama PMA (a jeho instrumenty). Pokud to budu fyzicky stavět, tak kazzatel bude muset mít při případným poslechu zavázaný oči - ne kvůli slepýmu testu, ale kvůli tomu abych u něj jako bastlíř definitivně neskončil (JP zdraví PD *thumbs up* )
PMA píše:Je to zajímavá nabídka, jen nevím, zda pánové vědí, že na poslechové testy na některý z našich srazů jsme pana B. F. zvali už od roku 2008, kdy byl nyní diskutovaný zesilovač ohlášený.
.... si to chci taky zkusit *jupi*

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od T-M »

To je velice fér - žijeme v materialistickém světě, tudíž ukázaná platí.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od bubuxin »

Som zvedavý na výsledok.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Aleska »

perys píše:..... buď bude brzy šance si poslechnout hotový kus, nebo seženu stavebnici/modul...
*headbang* Žádnou stavebnici - BF musí dodat hotový, sladěný kus.

Jinak byl test nebyl testem :!: Tohle vlákno se táhne dlouho, na Slovanetu ještě déle. Jestliže má FB pravdu (a až do výsledků testu není důvod mu nevěřit), pak jej určitě musí mít již hotový, zkompletovaný a nastavený. Jedině v okamžiku úplného dohotovení je možné říci, jaké má vlastnosti, jaký má zvuk - do té doby jsou to jen a jen dohady. A tvrdit něco pouze na základě dohadů, to je jen záměrná mystifikace, což by s ohledem na jeho profesi středoškolského učitele nebylo zrovna to pravé ořechové.

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

Aleska píše:*headbang* Žádnou stavebnici - BF musí dodat hotový, sladěný kus.
tedy upřímně řečeno - z mého pohledu je to jedno ;)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od PMA »

Není to jedno - pokud budete stavět stavebnici, tak případný negativní výsledek Vám hodí na hlavu s tím, že jste to špatně sestavil.

Nemyslím si, že tato akce se bude realizovat. Pokud ano, nabízím ke srovnání BB-PA4.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

PMA píše:Není to jedno - pokud budete stavět stavebnici, tak případný negativní výsledek Vám hodí na hlavu s tím, že jste to špatně sestavil.
S tím do toho jdu...
PMA píše:Pokud ano, nabízím ke srovnání BB-PA4.
Do toho taky jdu. *thumbs up* Samozřejmě až přijde ten správný čas..

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host