Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
noaid
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od noaid »

Aleska píše:Tady to vypadá,
jako když jde mateřská školka na pískoviště
a kluci již cestou přemýšlí komu, proč a za co rozkopnou bábovičku.
*2thumbsup* *2thumbsup* *2thumbsup*

danhard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danhard »

Federmann píše: Ukažte mi libovolnou reproduktorovou soustavu, která vydrží trvale 100% svého udávaného výkonu na 19 či 20kHz!
CCIF 19+20kHz do plného vybuzení neměří s trvalým plným výkonem na 19 či 20 kHz. Zopakuj si základy EDIT by Pipis !
Ale kdyby nastala nějaká dynamická limitace v systému, tak se projeví prudkým nárůstem zkreslení.
Federmann píše: Měřit jakékoliv jiné nesmysly, které se v akustickém signálu nikdy nevyskytují je prostě nesmysl.
Proč bych potom měl pouštět do zesilovače 1MHz ?

Ukaž mě Federmanne jedinej zdroj signálu, nebo celej audio řetězec, včetně posluchače, kterej by přenášel frekvence do 1MHz ?

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Ačkoliv si nedělám iluze, že to bude mít význam, přikládám pro představu časový průběh signálu CCIF IMD 19+20kHz.

Obrázek

Větší obrázek:
http://web.telecom.cz/macura/ccif2.png
Pavel Macura Audio

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

pche, to už jsem tam taky viděl.... :D
danhard píše:Co tam dělají ty DVA ! toroidy ?

když v tý bedně už byly mimo zpožděnýho startu i dva toroidy *headbang*
a s tou topologií (zesilovače, ne celé konstrukce), psal jsem že toužím po alternativním zapojení, takže hqqf-506 byla jasná volba *thumbs up*

jak se k tomu dostanu, tak zkusím chování když tomu naperu podstatně vyšší klidový proud, a svěřím se rajčeti

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin »

Federmann, ja som písal o SPV250 ktorá má výkon 250W do 4ohm. SPV100 je 100 wattový zosilňovač, potom 0,25 percenta je 0,25W.
BVa: Aldaxi odpráskol tým že vynechal Boucherot a výstupnú tlmivku. Nikde na audiowebe to je popísané.
Citujem z audiowebu (27.3.2009): "Tak jsem se zeptal a měření probíhalo před RL členem...."
(28.3.2009): "Oba zesilovače, tedy 100 i 250 mají Boucherot, tvořený kapacitou 100n a odporem 4R7/2W. Při takto vysokých kmitočtech se 100n kondenzátor chová prakticky jako zkrat, to znamená, že veškerý výstupní výkon se objevil na dvouwattovém odporu 4R7. Je to metaloxid, který má stejně, jako jiné výkonové metaloxidové odpory tu vlastnost, že při masivním přetížení se přeruší, pokud ne úplně, tak jeho odpor alespoň vyskočí o jeden či dva řády nahoru - chovají se typ od typu a výrobce od výrobce jinak. Ale ještě předtím stihne do desky vypálit pořádnou díru. Nic takového nikde nevidím.

Jestliže měřil při výstupním napětí třeba 7V, pak odpor v Boucherotu byl přetěžován výkonem přes 10W, přičemž je dvouwattový. To by na něm zcela jistě nechalo stopy jako spálený email nahoře, nebo případně odpor zcela přerušený - nehledě na fakt, že při těchto kmitočtech byl zesilovač ještě ke všemu přetěžován impedancí okolo 2 ohmů : impedance náhradní zátěže paralelně s odporem 4R7 v Boucherotu.

Vstupní RC filtr je navržen na mezní kmitočet tuším 180kHz -3dB a jeho strmost je obvyklých 6dB/oktávu, jinak řečeno dotyčný měřitel musel do vstupu zesilovače zcela záměrně a úmyslně narvat nejméně trojnásobné vstupní napětí na 400kHz oproti nominálu na 1kHz, aby něčeho podobného vůbec dosáhl a aby takto vysoký kmitočet do zesilovače vůbec prolezl.
Vidím to jako zcela záměrnou snahu zničit ten zesilovač za každou cenu a jakýmkoliv způsobem, přičemž mi vůbec není jasné, proč tímto způsobem poškodil toho chlapce - majitele modulu."

http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?id=5247&p=12

jacq
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jacq »

danhard píše:... audio řetězec, včetně posluchače, kterej by přenášel frekvence do 1MHz ?
predstavuju si to nejak takhle :)
Obrázek

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

popravdě řečeno, takovouhle topologii jsem ještě nezkoušel...... :shock:

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Tak jsem se díval na ty tvý fotky, Perysi...koukám, že ti to " vodchytaný a vyladěný zapojení " dává docela zabrat...a tos ještě nezkusil plný napájení a rozkmit...a pak přijdou radosti s komplexní zátěží ...a zkouška zkratu...a stabilita kliďáku..a kontrola přechoďáku...atd....těšíš se ? 8-)
A pořiď si něco jinýho, ten digitál je strašnej...pak teprve uvidíš to pravý...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Neviem či je to dané použitým generátorom, ale z tých obrázkov to vyzerá na SR asi 5V/us...
BVaudio, výroba a predaj

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

S OZ na vstupu a při absenci budičů, kdy slabý VAS zatěžují rovnou enormní kapacity paralelně řazených MOSFETů to asi jiné být nemůže.
Pavel Macura Audio

danhard
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danhard »

Příčnej proud VAS je kolem 60mA, mělo by to být přes 30V/us do 5 párů.
Zajímavější bude plný rozkmit, je tam možná podmíněná nestabilita, která je "přelaďovaná" kapacitou těch fetů, které tvoří jednen pól přenosu. Blízko dorazů to může být horší. Ta malá fázová rezerva byla vidět už při malém klidovém proudu.
Čistě kapacitní zátěž to asi nesnáší, to by mě zajímalo, jak by to hrálo na piezo výškáč ? Ale na nějakej HiFi :)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

danhard píše:Příčnej proud VAS je kolem 60mA,
??
Co je tam za tranzistory?
Pavel Macura Audio

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Na Leoše se teď vybodni, Cimrmane...spíš bys měl okomentovat fotky ze stavby.... 8-)

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

danhard píše: Proč bych potom měl pouštět do zesilovače 1MHz ?

Ukaž mě Federmanne jedinej zdroj signálu, nebo celej audio řetězec, včetně posluchače, kterej by přenášel frekvence do 1MHz ?
Pro audio se dá vystačit s 200kHz, ale abych zjistil jak se zesilovač chová, musím proměřit frekvenční charakteristiku minimálně do přenosu 0dB, jen tak zjistím jeho stabilitu či náchylnost ke kmitání, jde o celkovou ZV a zesilovač by měl být vykompenzován, což je z charakteristiky pěkně patrné.

Standardně měřím své zesilovače od 2Hz do 1MHz, jde o měření přenosové charakteristiky, nejde o poslech.

19+20kHz vytvoří čtyři signály, původní složky + rozdílovou + součtovou, tedy ve výsledku tam bude 1kHz, 19kHz, 20kHz a 39kHz, což považuji pro měření ukrutně málo. Skuste měřit raději 99kHz+100kHz.

Zamčeno