Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od petrL »

Jestli ty študentíky p. Federman učí, že výstupní impedance toho zesilovače je 4 Ohmy, tak to jsou pak použitelní sotva na tvorbu popisů zboží v internetových elektro obchodech... Nebo je to pravda a to umělecké dílo má opravdový lampový zvuk?

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

petrL píše:Nebo je to pravda a to umělecké dílo má opravdový lampový zvuk?
Mnohé mají lepší než Lampový zvuk. Lampový zvuk není ve zkreslení, jak se mnozí mylně domnívají, ale v nezkreslení a obrovské šířce pásma elektronek.

CharlieCh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CharlieCh »

Federmann píše:???
boxer píše:no ano.

Nezávislé hodnocení od....

S pozdravem a úctou ..Nový majitel HQQF-55-503WK

Navíc psáno stejným stylem jako všechny ty kecy od vás. Málo jste se snažil Bohumile. Je to docela trapnost.
CharlieCh píše:Na aukru se objevil zesík by Federman, za 17 stovek.
viz
http://aukro.cz/zesilovac-hqqf-55-2x200 ... 30116.html
Ale Boxer samozřejmě myslí způsob vyjadřování se "Nového majitele HQQF-55-503WK", jakožto autora nezávislého hodnocení, nikoli moje upozornění na prodej :-)

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

Nějaký Danhard se dotazoval přes Aukro a dostal jasnou odpověď. Zeptejte se Danharda, jak si stojí DPA a jiné zesilovače vs. HQQF a pak můžete kritizovat co jste neslyšeli, pro mne je toto téma více méně uzavřené.

boxer

Příspěvek od boxer »

pro mne je toto téma více méně uzavřené.

Díky. Bylo by fain ,aby jakákoliv témata na téma Federmann a hifi byla uzavřena úplně. Na Slovanetu to stačilo bohatě.
Více netřeba.

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

zajimave tema, a hlavni akter online (zdravim Federmanna),
ja tedy i bez simulaci dospel poslechem mnoha zesilovacu a porovnanim jejich mereni napr. na Stereophile k nazoru, ze zesilovac s napetovou NFB musi mit aspon 200kHz sirku pasma aby hral, tj. min. 10x vic nez chci poslouchat (300kHz pro hi-res). zesilovace a lampace bez NFB samozrejme mene, rekneme 3-5x vic, pro subjektivne stejne PRIJEMNY zvuk.
neco na tech vasich simulacich je.
vedi to podvedomne i ti co si to jeste vedome nepriznavaji, rekl bych...

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Nechte ho bejt...tolik touží po tom, aby se někdo jeho věcma zabejval ( študentíci to ale samozřejmě dostanou befelem ), že je schopen i takhle zfalšovat jakoby " hodnocení "....
Cimrmane, Danhard si nic přes Aukro od tebe nevyžádal, umí si postavit svůj vlastní zesilovač a to stokrát lepší, než je ten tvůj paskvil, takže zase nelži veřejnosti...

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

kazzatel píše:Nechte ho bejt...tolik touží po tom, aby se někdo jeho věcma zabejval ( študentíci to ale samozřejmě dostanou befelem ), že je schopen i takhle zfalšovat jakoby " hodnocení "....
Cimrmane, Danhard si nic přes Aukro od tebe nevyžádal, umí si postavit svůj vlastní zesilovač a to stokrát lepší, než je ten tvůj paskvil, takže zase nelži veřejnosti...
Danhard si vyžádal hodnocení od toho, kdo zesilovač koupil a ten mu jej poslal, ale poslal jej i mně a vím tedy, co v něm stojí. Mohu některé části citovat:
Tak jsem zesilovač opět přehodil na Dudek DPA 110 který jsem dodnes používal a test zopakoval. Po detailech ani stopa. V porovnání s HQQF zvuk přísný, nekompromisní, tvrdý...Bez prostoru.

Takže abych dokončil Váš dotaz - druhý den jsem pozval známé z okruhu hi-fi k poslechu s vlastními CD. Nebylo vůbec nutné měnit CD zdroj a kabely, nebyl důvod. Po shlédnutí té hliníkové krabičky nestandardních rozměrů došlo k výsměchu na mou stranu, proč plýtvám jejich časem abychom zde hodnotili nějaký Transiwatt nebo nějakou školáckou konstrukci. Já jsem v klidu usadil známé na poslechové místo a jednomu po druhém přehrál jejich sklatby. Realita? Němý údiv, šok. Nikdo nechtěl věřit tomu, co slyší... Toliko k Všemu dotazu. Má cesta s hledáním hi-end přístroje definitivně v cenové relaci do 100 tisíc skončila a závist mých kolegů, kteří disponují přístroji neskutečně vysokých hodnot zůstala. To co předvedl tento modul HQQF je něco co se dá jen stěží popsat a co nemá v dnešním světě hi-end hifi obdoby. Podotýkám, neslyšel jsem aparatury za půl a více milionu korun. A ani nechci. To co mi předvedl, a nejen mně, tento výrobek, se dá označit za dokonalost. Nicméně, zde je další debata u konce, protože to co dokáže nabídnout tento modul, nemá srovnání a tvrdím znova - ani konkurenci...
Danhard může jen potvrdit.

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Poslal ho jemu a i tobě ? Zajímavý...zřejmě nás máš za voly... :mrgreen:

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Je zajímavé, že tento dokonalý zesilovač, umělecké dílo, reprezentuje pouze školácká konstrukce s trafem ze smetiště. To je jediný existující kus toho zázraku?

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

faktem je, ze ta uvedena topologie vypada netradicne a pro me nepruhledne, asi to nekdy prekreslim a nasimuluju.
verim simulacim, specialne pro (bezne) tranzistory ty modely dost dobre sedi a vysledky simulaci se vyborne dobre shoduji s realitou. ja mam zkusenosti s PSpice a zejmena AC analyzy byly lepsi nez se pokouset o mereni (alespon s mymi omezenymi prostredky). S elektronkami to bylo slabsi, ale to tady neni bod poradu.

ohledne casoveho zkresleni, lze zobecnit ze faze cca 1st., kdy se zesilovac zacina "kazit" (jak jsem se docetl v clancich) odpovida pocatku poklesu ampl.charakteristiky o cca 0.5dB?

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Federman :

Ty jsi z Rožnova viď ?
Co kdybychom udělali nějakou poslechovou akci ?

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

jdu cist. jak jsou na tom ve srovnani zesilovace s proudovou NFB nebo bez NFB?
tj. hranice kdy zacinaji byt slyset ty nepravosti zapojeni, stale ta hranice je kolem 1st.?

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

Já připouštím 5°na 100kHz, z toho vyjde vše, včetně potřebného zisku otevřené smyčky, kterou téměř žádný zesilovač nesplní.

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

diky za info.
nemate nekde simulace-prubehy DPA zesilovacu, napr. onoho DPA100?

Zamčeno