Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

Je tam použito ještě pár technicky dokonalých detailů, které s dovolením zveřejním až na celostátní konferenci PEL 2011, stejně jak jsem zveřejnil Dynamickou saturaci na celostátní konferenci PEL 2009.

Uživatelský avatar
hifivoice
Příspěvky: 51
Registrován: 19 dub 2008 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od hifivoice »

*offtopic* Ctění pánové konstruktéři, tím myslím všichni, toto vlákno pozbylo i zbytků předchozí kulturní diskuse a když jsem se dočetl, že i můj návrh zprostředkovat (a nic jiného!) organizační stránku věci, aby se každý z vás mohl v reálu setkat s tím, co tu pomlouvá (to platí pro obě strany sporu), je jen o nějaké mé potřebě mít zajímavý článek, začínám mít chuť dát od toho ruce pryč. Obviňování z nestrannosti v tomto sporu je pak skvělá třešnička na dortu ;). Jsou-li vám všem ale neutrální prostory, adekvátní testovací řetězec, možná osobní účast kohokoliv z vás, možnost proměření a reálného osahání přístroje dle vlastních metod, možnost libovolně se vyjádřit na poměrně čtené platformě, je-li vám toto málo a je to málo nestranné, pak snad jen *bravo*

jacq
Příspěvky: 197
Registrován: 24 lis 2010 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od jacq »

perys píše:stavím seč můžu, těch čtrnáct dní na stavbu jsem doufám nikde ve vláknu nepotvrdil jako realistickou...
...budu bránit vlastním tělem potenciálně destruktivním testům jako zkrat na výstupu, limitace na 100kHz s kondenzátorem na výstupu apod. - je to především můj zesilovač a rád bych ho provozoval i po srovnávacím testu
nechtel jsem aby to vyznelo nejak negativne, mi je celkem jedno, jak dlouho to stavite, chapu, ze to bastlite ve svem volnem case. jen jsem poukazoval na ten rozpor v prvotnim navrhu testu...
take chapu, ze jde o vase investice a vas cas a je to vas vlastni stroj, o ktery nechtece prijit. destruktivni testy bych tez neprovadel.

ikdyz sem uz perys podle svych slov prispivat nebude...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od dadaft »

eficak píše:perys chtěl, ať to odemknu, že bude finál-e.
perys chce zamknout, ale na to je pozdě.
perys bude po testu pokračovat v diskuzi na svých stránkách webzinu.
přiznám se, že tuhle politiku vedení fóra nechápu: kdy jindy než po testech (tedy jestli vůbec budou) by se tady ta diskuze měla skutečně rozjet?

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od zero »

Hmmm, nezbývá než velký potlesk *bravo* *bravo* *bravo* , samozřejmě v uvozovkách.
Skoro na dvaceti stranách řešíte, že Federmann je paranoik, že jeho návrh zesilovače při provozu odpálí všechno, co k němu připojíte a dost možná vás i zabije.
A ejhle - najednou je hrozně moc důležitý, kde, s kým a za jakých podmínek srovnávací test proběhne (viz PMA).
Z celýho průběhu vlákna je jasný, že jedině slepý test by mohl něco napovědět. A nejdříve poslouchat, a až potom měřit. Ne opačně.
Ostatně, k žádnýmu srovnávacímu testu stejně nedojde. Bylo jasně naznačeno, že mistři to nemají zapotřebí.
Diskuzi o politice jste tady nedávno zrušili, ale obchodní politika tady hezky kvete.
Máte to tu hezké.

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od samoT »

No já myslím, že spoustu lidí včetně mě, zajímá, jak tento test dopadne. Už z toho důvodu, že je tolik haněn z úst místních konstruktérů. Přijde mi, že mají strach z dalšího konkurenčního výrobku. Nabídka neutrální půdy od hifi voice mi přijde jako dobrá.

Berte to jako pohled člověka, který nezná nikoho ze zůčastněných v této diskusi a technicky této problematice nerozumí. Ale vůlgárním a povýšeným chováním moc plusových bodů nezískáváte, ačkoliv můžete a taky nemusíte mít pravdu o p. Federmannovi.

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od bubuxin »

Problém je v tom že väčšina hifistov nevie ako má High Fidelity prístroj hudbu reprodukovať. Potom je tu priestor na muzikálne komponenty ktoré s High Fidelity nemajú nič spoločné.
To vulgárne a pvýšené chovanie (ako píše SamoT) pramení IMHO z toho, že BF sa tu pasuje do role niekoho kým nie je. Ako by sa choval napr. IT profík keby keby ho začal (v IT oblasti) poučovať niekto kto dokáže zapnúť PC a niečo napísať vo Worde?

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od samoT »

A nestačilo by potom toto téma nechat zmizet v propadlišti dějin (ignorovat), než jej takto udržovat? Pokud je tento výrobek tak nesmyslný, jak zde píší, na co těch 15 prodiskutovaných a prohádaných stránek?

danhard
Příspěvky: 29
Registrován: 02 dub 2011 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od danhard »

Federmann píše:Při napájení ±63V dá levou zadní sinus s amplitudou 60V/4Ω, při napájení ±93V dá rovněž levou zadní sinus s amplitudou 90V/8Ω, ale rovněž umí při napájení ±78V sinus s amplitudou 75V/4Ω! Ale žádná HAPA ani DPA to neumí! *2thumbsup*
Byl bych velmi rád, kdyby se při měření prokázaly tyto vlastnosti deklarované Federmannem. Protože Federmann tvrdí, že je zesilovač odolný proti přetížení, tak bych prosil HiFi Voice také zkoušku zkratem na výstupu za těchto podmínek.
Každý slušný zesilovač má také uváděné parametry, většinou v souladu s určitými normami. Jaké jsou u tohoto zesilovače ?

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 479
Registrován: 22 bře 2011 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od zdenoeddie »

"Za kazdou lzou, je trochu pravdy."

Ja som za dohnanie tohoto tematu az do urovne testov, a hlavne vyhnut sa osobnej rovine apod. Ohladom BF uz bolo toho tolko popisaneho, ze by to uz bolo asi na dalsi "Novy zakon". Na jednej strane je citit konkurencny tlak, a snaha o diskreditaciu tejto konkurencie, na strane druhej, sa obcas podkopava samotna konkurencia.
Som zato, aby BF, PM, PD pripadne dalsi, postavili vlastnorucne svoje vytvory, ktore nastavia, otestuju a prinesu na testovanie/posluch.

Vycuvanie Majstrov, by znamenalo kapitulaciu a tym padom uznanie nepriamej porazky od BF. Tym padom by sa nic nevyriesilo, spory by pokracovali dalej, a obe strany by sa opluvali tak ako doteraz.

BF neni Vam trochu cudne, ked Vas vytvor sklada a ozivuje cudzi clovek, a tym padom aj drzi v rukach Vase renome a dalsi vyvoj Vasej poveste? Ja osobne, ked uz sa tolko rokov, na tolkych forach,... bijem za svoju pravdu, tak pre to spravim maximum, a nezverim svoj osud do ruk cudzieho cloveka.

Co sa tyka testov, suhlasim s poradim slepe posluchove testy az potom merania a destrukcne pokusy. Samozrejme za ucasti viacerych ludi z neutralnej pody. A za ucasti autorov vyrobkov samozrejme.

Ukoncil by som to citatom "Kto je bez viny, nech hodi kamenom."

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Má zde cenu něco vysvětlovat ? Kdo z vás tady tomu opravdu rozumí ? Kdo má tolik poslechových zkušeností, aby si byl jistý svým úsudkem a dovedl si to, co slyší, taky promítnout do technický roviny ? Kolik vás tu je, kromě tý " čtyřky " ? Jeden ? Dva ? A nestrannost testu ? Čím je garantovaná ? Perysovou mladostí a nadšením ? " Protivšemovostí " Cimrmana a jeho uměním naslouchat ? Čistým srdcem Březinovým ? Přítomností opravdové objektívní světové zesilovačové špičky ?
Kdo mi odpoví ?

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od PMA »

zdenoeddie píše: Som zato, aby BF, PM, PD pripadne dalsi, postavili vlastnorucne svoje vytvory, ktore nastavia, otestuju a prinesu na testovanie/posluch.
Jak PD, tak já jsme postavili stovky kusů audio komponentů (vlastnoručně). Na webu lze najít desítky názorů uživatelů na naše produkty. Na produkty PD lze najít řadu testů v tištěných médiích z devadesátýl let, ev. těsně po roce 2000. Kolik testů existuje na produkty BF?

Udělejte si srovnání:

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=mac ... 1&aql=&oq=

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=fed ... =&aql=&oq=
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 479
Registrován: 22 bře 2011 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od zdenoeddie »

kazzateli, mas pravdu. Ale ako som napisal, vycuvanie nic nezmeni na veci, mam skor pocit ze este zhorsi, ak by som to pisal za Vas-Majstrov, date BF do ruk silny argument, ktory bude ospevovat, ze ste sa ho "zlakli" a vycuvali atd.

A tou nestrannosti, myslel som obycajnych ludi, ktorych je tu urcite dost. Ak sa mam priznat, nikdy, opakujem este nikdy, som nepocul ani DPA, HYPA apod. ani HQQF a dalsie. Je to cudne ze? Nemal som potrebu to riesit a venovat sa tejto otazke, zaoberam sa tym az poslednu dobu, kedze sa to tyka viacmenej aj mojho buduceho zamestnania, tak chcem vediet aj nieco viac, ako obycajny bastlic-amater. Takze ja sa napriklad povazujem za nestranneho cloveka, Vas-Majstrov respektujem, BF v opozicii tolerujem. Myslim ze na definiciu nestrannosti to staci :)

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 479
Registrován: 22 bře 2011 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od zdenoeddie »

PMA, ano uznavam takisto, je to pravda. Napisane som myslel vo vseobecnej rovine, kde by mal si dat konstrukter zalezat na stave svojho vyrobku, s ktorym ide doslova s kozou na trh, a myslim ze tieto testy, ako boli navrhovane, tym su. Recenzie som cital a nejednu, nielen ohladom DPA, ale aj Vasich, a dalsich (BV, SPV, atd), je bohuzial neodskriepitelny argument, ze recenziu na HQQF som okrem stranok p.BF nikde inde nevidel. Ale stale si myslim, ze sancu by mal dostat (prosim nerozvadzat do roviny, kolko uz sanci dostal, atd., ak ju nevyuzije teraz, som za ho odpisat nadobro), ale nesmiete to podcenit ani Vy.

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od samoT »

kazzatel píše:Má zde cenu něco vysvětlovat ? Kdo z vás tady tomu opravdu rozumí ? Kdo má tolik poslechových zkušeností, aby si byl jistý svým úsudkem a dovedl si to, co slyší, taky promítnout do technický roviny ? Kolik vás tu je, kromě tý " čtyřky " ? Jeden ? Dva ? A nestrannost testu ? Čím je garantovaná ? Perysovou mladostí a nadšením ? " Protivšemovostí " Cimrmana a jeho uměním naslouchat ? Čistým srdcem Březinovým ? Přítomností opravdové objektívní světové zesilovačové špičky ?
Kdo mi odpoví ?
Jak ste napsal, většina lidí tady tomu nerozumí. Tak k čemu ty tuny hádek? Technicky zdatní si zde dokážou dát dvě a dvě dohromady. Já, jako laik, se kouknu na grafy, kouknu na ty tuny textu, pokrčím rameny a jdu dál. Myslím, že pokud byste p. Federmanna ignorovali, tak by si tohoto tématu skoro nikdo nevšiml.

A nebo máte potřebu si zde stále dokola honit své ego na někom, kdo Vám nesahá ani po kontníky?

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host