Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od daliborr »

Přátelé, byl jsem u hifistu kamaráda Davida , na Hifi názorech ( koudy42) vyzkoušet zesilovače.
Než začnu , malinko se vyjádřím k repro soustavám, které David má. Jsou to opravdu přesné ,až mě překvapila jejich čistota, hloubka a přesnost zvuku. Ten zvuk je opravdu velice přesný. Nebudu napínat , jsou to Kappa 7.2i. Na vyzkoušení jsme měli: Předzesilovač - HYPA1, koncový zesilovač Advance Acoustic MAA 406 a zesilovač Classe integráč CAP151. Kabely , k repro ,tak i k přístrojům jsme neřešili. Hudba šla z multimediálního přehrávače přes DAC. Rock, audiofil hudba, jazz, pop, vážná hudba. Vše Flac 24bit
První šel Classe integráč CAP151. Tak to byla nádhera, čistý vyvážený zvuk, hluboké basy velký prostor, středy přesné a výšky sametové . Prostor opravdu obrovský , dál nevím měl jsem husí kůži.
Potom jsme zapojili Hypa 1 a Advance Asoustic. Měl jsem z toho zvuku trochu divné pocity . Středy se schovaly pod deku, výšky byly agresivní, jediné basy hrály podle mého dobře. Pak jsme nechali předek Classe a Advance Acoustic a BUM vše se vrátilo. Najednou tam bylo všechno. Prostor, přesné středy, sametové výšky,husí kůže opět nastala. Nevím jak kdo , ale moje ego při zapojení Hypa 1 trochu pokleslo a ta obava že to co jsem za poslední peníz pořídil mě možná nahlodá ,že to co mám není přesně ono. Nakonec jsem byl spokojen. Hodně hifistů zatracuje Advance Acoustic , ale nehraje vůbec špatně. Pořádný předzesilovač z něho udělá opravdu hifi. Já mám elektronkový předzesilovač a jsem spokojen. V červenci bude další zkouška u mě doma . Potom napíši. Hypa1 na sluchátka hraje ovšem famozně. To je opravdu koncert. *palec*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od terahera »

I né zrovna profláklé hifi značky umí zahrát,já jsem teď pořídil integráč BC Acoustique,také francouz,také né moc hifi značka a ze zvuku jsem nadšen.A to jsem vybíral mezi Yamaha AS2100,Norma audio ypa 70 a Gato audio,takže myslím docela solidní soupeři,ale skoro ve dvojnásobné ceně ;)

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od koudy42 »

Jen doplním, že DAC byl SMSL M8 (ES9018K2M chip). Nejlepší je, že první poslech HYPA1 s Advance Acoustic hrál pro naprosto uspokojivě a psal jsem o tom i zde na fóru, to bylo ještě na začátku, kdy jsem HYPU chtěl mít za každou cenu i v roli preampu. Pak jsem se náhodou dostal k integrovanému Classé a opětovný poslech naprosto jasně odkryl rozdíly HYPA vs Classé v roli předzesilovače, jak bylo popsáno výše. To jen podtrhlo často zmiňované, že předzesík je základ. A co teprve příště až předek obstarají lampy, jsem zvědavý na poslech v červenci a hlavně v kombinaci s Wharfedale a taky na Daliborovu sbírku gramců ad. načíní *palec*.

Fox25
Příspěvky: 131
Registrován: 15 lis 2014 12:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od Fox25 »

Nejlepší předzesilovač, je žádný předzesilovač. Mě osobně zní nejlépe pasivní regulace hlasitosti, buď pouze potenciometr, atenuátor a taky není špatná fyziologie od Moskaly, taky bych málem zapomněl na DRC.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 2fa74dad20

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od koudy42 »

Take jsem docela dlouho provozoval jen koncak,ale kdyz mi vyhovuje zvuk Classe,tak jsem rad ze jeho predzesilovaci cast ovlivnuje zvuk;).

Fox25
Příspěvky: 131
Registrován: 15 lis 2014 12:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Classe,Hypa1,Advance Acoustic

Příspěvek od Fox25 »

S tím souhlasím, ale já nesnesu pokud nějaký komponent takto ovlivňuje zvuk. V krátkodobém horizontu se mi také líbil zvuk různých předzesilovačů, ale dlouhodobě jsem nevydržel u žádného. Teprve poslech těchto "regulátorů hlasitosti" mi řekl že toto je dlouhodobě správná cesta.

Popravdě, líbí se mi i zvuk starého zesilovače Technics SU-7700K. Je takový krásně měkký a slušně simuluje elektronky, ale po třech hodinách poslechu bych jej nejraději prohodil oknem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host