darTZeel CTH 8550

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od PMA »

Libor Šulc píše:Electrocompaniet monobloky NEMO AW 600 hrají třeba úplně jinak,než papírově skoro shodný,jen o stupeň nižší model mono AW 400.

A to je prosím jeden výrobce,deklarující u obou hodně podobné parametry.
Na tom není vůbec, ale vůbec nic zvláštního. Podobného výsledku lze docílit malou konstrukční změnou, výběrem typu určitých součástek, např. Měření spekter THD a IMD se přitom prakticky nezmění. To víme, a umíme v praxi ukázat.
Pavel Macura Audio

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Libor Šulc »

Všichni jste srdečně zváni k poslechu tohoto odladěného systému se zlatíkem.
Tak nezapomeňte,od 12.do 16.července je u nás Avantgardní léto.Poslechněte si to a pak mne tady třeba ukamenujte. :D :D :D

Obrázek

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Tony »

Tak ako páni, nejaké nové poznatky - najlepšie posluchové - by neboli?
Dáko je tu ticho... :o

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od pasul »

To se teprve ukáže. Jedna důležitá věc. Pokud bych chtěl napsat něco více a podrobně pouze k tomuto zesilovači, tak to musím mít doma u mě v systému. Takto půjdem na neznámý přehrávač, zesilovač a bedniska. A do neznámé místnosti. Tedy teď mluvím za sebe.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Tony »

pasul píše:To se teprve ukáže. Jedna důležitá věc. Pokud bych chtěl napsat něco více a podrobně pouze k tomuto zesilovači, tak to musím mít doma u mě v systému. Takto půjdem na neznámý přehrávač, zesilovač a bedniska. A do neznámé místnosti. Tedy teď mluvím za sebe.
V tomto prípade sa dá hodnotiť "iba" výsledný zvuk ako taký. Aj to má nejakú výpovednú hodnotu.
Zosík zhodnotíš iba tak, ako píšeš.

eLko
Příspěvky: 153
Registrován: 17 dub 2008 13:50
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od eLko »

Vec,co sa mi paci na tom zosiku je ten napis "pleasure control" *2thumbsup*
To by som si dal vygravirovat kludne aj na moj zosik *hura*

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od kazzatel »

Impresionismus hluchoňů je poslední dobou hodně žádaný...vstupenkou do společnosti je zaklínadlo: nic nevím , nic neslyším, ale muziku mám rád ( hlavně procítěný metááál... ) :D

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od bohus »

..tak na ten "procítěný metáááál" *hura* se ode dneška zaměřím.

Tobias41

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Tobias41 »

Ahoj vespolek,

dneska vecer jsem si zajel ty skvosty poslechnout ...sam a v klidu ... a je to parada. Ten, kdo se chysta udelat totez, nebude litovat, je to zazitek, muzu jen doporucit. *palec*
Prostor, uder bicich ... detaily ... a ne pocit velkeho zvuku, ale velky zvuk.
Skoda, ze nemam vetsi domecek ... *fnuk*

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od pasul »

kazzatel píše:Tak to bohužel bude i nadále, Luboši...popisují-li konstruktéři výsledek podobně laxně, chodícekolemkašeabyneurazili, budou z toho těžit opět jen dártcílisti, tj. laický nepoučitelní tetřevi...
BV píše:
Na Ostravsku sa mi vo Štvrtok veľmi páčil darTZeel
Si si istý, že si počúval, čo vlastne ten zoslňovač dokáže? Basy aktívne s vlastným koncom 2x250W, zvyšok na hornách s citlivosťou (podľa výrobcu) 119dB pri impedancii 19ohm.. Koniec na výkone max 1-2W do záťaže 19ohm..
Takže ešte v Ačku a prakticky naprázdno..Na to by stačil "prerastený" sluchátkač. Údaj nastavenej hlasitosti na zverejnených obrázkoch (-46dB) niečo hovorí.
Tak co na to říkáte?

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Libor Šulc »

:D doporučuji pánům konstruktérům nasbírat více poslechových zkušeností a vylézt občas ven mimo virtuální realitu :D
to neuškodí v žádném věku.
Jen na okraj,při -46 dB se fotilo a kecalo,poslech by někde i kolem -16dB,viď Michale aspol... :D :D ,
takže se sluchátkáčem by jste toho moc nezmohl... :D

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od BVa »

poslech by někde i kolem -16dB
Tak to ste počúvali pri ak. tlaku asi 135dB..Súvislostisú jednoznačné.To je realita, alebo niekto nehovorí pravdu (citlivosť boxov 119dB/1W?).
Pustite to do "normálych" , čo najlepších boxov (napr. Wilsony, Aavalon, Thiel, Dynaudio) s citlivosťou okolo 90dB a s impednanciou okolo 4 ohmy, fullrange.Budete počuť realitu.

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Libor Šulc »

Ta citlivost není 119,ale "jen "109dB.A impedance skutečně 19 Ohmů-změřeno! :D

TomasT
Příspěvky: 316
Registrován: 09 črc 2009 09:38
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od TomasT »

Hehehehe, byl tam takovy "hukot", ze mi sem tam vlaly trencle -) Na chvili jsem tam vlezl, i kdyz jsem nemel potvrzenou rezervaci, ale prijel jsem za kamaradama a jelikoz v Tykonu bylo moc fajn, tak jsem jim nestihl ukazat ani nasi proslulou Stodolni a kdyz se tam vyprazdnilo tak jsem nakouknul -))

Ted k hodnoceni, berte to pouze jako muj postreh na nahravkach ostatnich. Prvni dojem je az neskutecny, takto probarvene a prokreslene basy jsem snad jeste neslysel, pokud ano, tak si na to napamatuju. Nicmene hraje to trochu "jinak" nez jsem zvykly z klasickych menicu. Kazdopadne tak, ze se na to da behem par chvil privyknout a behem par tydnu to asi uz ani neprijde. Zvuk obrovsky, jasne definovany s dokonale čitelnyma nuancema. Obrovska zivost zvuku a dynamika. Stejne precizni prednes jak v tichych tak i hlasitych a slozitych pasazich. Podle mne to rozhodne patri do kategorie TOP WORLD HIGH END. Az na reproduktory bych si poridil vsecko co tam hralo bez sebemensiho zavahani. Ty do baraku dostane malokdo, ja tedy rozhodne ne.

PS: Tu cervenou bych prestrikal na cernou...

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od bubuxin »

Napriek tomu že sa mi zostava veľmi páčila, súhlasím s BVa. 4 ohmové repro s citlivosťou 90 dB by hralo úúúúplne ináč. Porovnávať treba za rovnakých podmienok, takže ja som sa vyjadril iba k zvuku zostavy ako celku.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host