Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Néča
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2021 10:14
Kontaktovat uživatele:

Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Néča »

Zdravím na fóru,

mám možnost koupit receiver Denon DRA 100 za polovic a ještě v záruce, a řeším to z pohledu úplného začátečníka a neznalce v oblasti HiFi.
Moje žena projevila přání mít doma lepší audio na poslech hudby v obýváků (80% muzika, 20%TV), a jelikož zatím všechno pouštíme jen přes TV kde stojí repro slušně řečeno "za starou belu", a s audiem v této oblasti nemáme vůbec žádné zkušenosti, tak chceme někde začít. Televizi máme přes O2, kde využíváme hlavně Youtube, a pak pouštíme hudbu ještě přes mobily a PC (uvažujeme i o pořízení SpotiFy). CD co jsme měli doma se postupně přesunuly do aut, a už ani neuvažuji o jejich návratu. Co se týče muziky, posloucháme swing, jazz, pop, rock, hard-rock až heavy metal. Klasiku ani žádné žánry stylu techno a repu neposloucháme.
Co se mi na DRA 100 libí je kompaktnost a možnosti připojení. Ale pokud by z Vás někdo do začátku věděl z vašeho pohledu o něčem lepším, budeme jen rádi.
K zesilovači bych chtěl pořídit ještě slušná regálová repra v rozmezí okolo 5tis. se stropem 10 tis. Bohužel na sloupové nemáme dostatek prostoru, a Denon ještě nabízí připojení subwooferu, který také připadá v úvahu. Takže ani na toto bych se za tipy nezlobil.

Přeji hezký den

Néča

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od dadaft »

Ahoj.
Za polovic a v záruce je ten Denon v pohodě, zvukově spíš takový měkčí, ale má spoustu, spoustu funkcí a vstupů, bral bych.

S bednama je to horší. Jsou v každé sestavě s velkým náskokem to nejdůležitější. Ta částka je šibeniční. V tomhle segmentu už musíš fakt dobře vybírat, většina věcí je shit. Aby to opravdu hrálo, tak za mě buď monitory Pro-Ject Box 5 (7t) s výhledovým dokupem subwooferu, nebo trojpásmovky Wharfedale EVO 4.2. Ty už ale stojí 19t, nicméně za ty peníze famózní bedny, které se obejdou i bez subu.
http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... ale-evo-42


Néča
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2021 10:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Néča »

Díky moc za pomoc!
Tak Denon už míří k přepravní službě, nakonec jsem za něj dal rovných 10 tis, a záruka končí v červenci příštího roku, tak snad to bude v pohodě.
Co se týče beden, tak ty mě teď tolik netalčí co se týče času. Takže můžu v klidu studovat a hledat informace i tady na fóru, co by se mi asi tak líbilo.. Určitě studijních materiálů bude na internetu hodně.
Ještě budu muset nastudovat, jestli je lepší mít menší bedny jako je ten Pro-Ject Box 5 se subwooferem, nebo větší a objemější jako ty Dynavoice definition bez subwooferu. Ale asi nebudu zbytečně plnit tento thread Off Topic materiálem...

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od lechos »

Tak to jseš vyjímka že ti vlastní squaw toleruje tyhle hračky, zpravidla je to přesně naopak...
jo a bedny, dal bych sloupy místa zaberou méně no ne ? typ a model můžem probrat detailněji
značku Denon moc neznám ale ostatní už popsali názor na věc svůj

Néča
Příspěvky: 3
Registrován: 07 zář 2021 10:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Néča »

Ještě mě padly do oka co jsem tak hledal Acoustics Concept 20 - který by díky designu preferovala manželka, ale nevím jestli by se obešli bez subwooferu, nebo Monitor Audio Bronze 100 se zase líbí mě.
Jinak co tady na fóru tak čtu, tak Dynavoice DM 6 má tady na fóru hodně fandů ;)

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Lemon »

Nejdůležitější část řetězce jsou reproduktory. Ty nejvíce ovlivňují výsledný zvuk. Na nich bych rozhodně nešetřil a koupil co nejlepší.
V obýváku mám vyřešeno sloupy. V ložnici se mi vystřídalo několik regálovek v podobné kategorii co hledáš. Nakonec jsem koupil bazarové za poloviční cenu a hrají lépe než ty nové za dvoj až trojnásobnou cenu, které jsem pak prodal.

Sto61
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2021 20:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Sto61 »

Nevím do kterého vlákna bych to napsal, ale nechci zakládat nové.
Mám možnost koupit stereo receiver Denon DRA800H, rok starý za 12.500 Kč nebo Yamaha R-N402 za 10.000 Kč z listopadu 2022. Který z nich byste doporučili pro poslech metalové a rockové hudby?

Sto61
Příspěvky: 57
Registrován: 24 úno 2021 20:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Sto61 »

Musim opravit původní příspěvek:
Yamaha je z listopadu 2021!!!
A který byste "SPÍŠE" doporučili.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od lechos »

To nic, my pochopili že jde o 2021...popravdě aparáty neznám ale u mě rozhoduje cena,
není to sice profesionální ale máme krizi, inflaci že jo (jinak preferuji zn.Pioneer)

Oplt
Příspěvky: 338
Registrován: 21 úno 2017 21:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Oplt »

Já bych rceiver zavrhnul a koupil zesilovač a případně tuner.

Uživatelský avatar
Newkeny
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2018 19:04
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od Newkeny »

Pokud by byla Yamaha vyšší model (alespoň 602), šel bych už kvůli zvuku do ní...zvlášť vzhledem k výběru žánru. Ale takhle spíše ten Denon, slušný převodník, přes Heos je přístroj velmi dobře ovladatelný, např. telefon, tablet. Aplikace funguje rychle, multiroom systém také, navíc tak jako u Yamahy máš přímo přístup nejen k rádiím ale i dalším službám jako Tidal atd., takže v pohodě. Ale sto lidí, sto názorů...tenhle je pouze můj osobní. *palec*
p.s. Jinak souhlasím s tím, co napsal Oplt. ;)

Uživatelský avatar
jirkash
Příspěvky: 399
Registrován: 11 dub 2021 11:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Denon DRA-100 jako startovní zesilovač

Příspěvek od jirkash »

Yamaha je takove spojeni zesilovace a pridavku navic tuner, internet radio a dalsi konektivita. Nevic i perfkente ji lze celou ovladat i jen telefonem. Libi se me, ze Yamaha ma neumely a realny zvuk, bez kudrlinek a presto nechybi dynamika a nenudi. Yamahu R-N402D ti doporucuji, nemusi to byt nutne 602, rozdil mezi nimi neni nijak vyrazny, vlastni zkusenost a porovnani.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host