Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
dekac
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dekac »

Ahoj Dawsoo.Prosím tě a kde jsi NF slyšel?pokud to není tajné.Dovozce u nás není a majitelů co s NF žijou je docela poskrovnu.Já za svůj dosavadní život zkusil hodně zesilovačů než jsem koupil své NF a dle mých preferencí zvuku jsem spokojený.Věř mi,že cena NF není nejmenší a já nejsem zazobaný milionář,takže jsem dlouho rozvažoval co koupit.Prostě NF mne uchvátilo.To,že jsem vlastníkem NF mi,ale nedává právo plivat na klasické řešení tranzistory popř.lampami,které mají taky hodně nectností a mně se jejich zvuk ve výkonové části prostě nelíbí.Neřeším jejich konstrukci,nějaké rušení jsem nikde nepocítil a s kardiostimulátorem u mne ještě nikdo nebyl aby při zapnutí digitálu exnul.Ani NF není ideál jako ostatně i jiné i podstatně dražší koncepce zesilovačů,ale co....hlavně,že nás to baví poslouchat a každý hledá svůj ideál někde jinde.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones »

Pokusím se dát odkaz na mnou zmiňované kombo:

http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=2669001032&

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

Dawsoo,nevim jake gramo spada uz do kategorie drahy,ale ja hraji PJ Experience s prenoskou Dynavector 20x2high a preamp PJ RS box (zapujceny) do preampu NF P 9 a z nej do koncu P9 a beden SF Liuto.Je to dost maso?

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones »

....sado x maso :P

dekac
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dekac »

:roll: no možná jo,ale mně se to líbí.
To Dawsoo- nikomu na hubu dávat nemusím :lol: jen pro to,že má jiný názor na náš jinak společný koníček.Rád,ale pokecám právě na téma těch našich přístrojů.Nepovrhuji pány konstruktéry,kteří zde napsali svůj odborný názor k déčkům.Vážím si každého kdo něco dokázal v hifi a to,že se mi jeho výrobky zvukově nelíbí neřeším.Prostě je nekoupím a basta.
Ber to prosím s humorem.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Je zajímavé, že dig. zesilovače (v PA) se prý klasickým nevyrovnají ani v basech, řekněme pod 30 Hz. Prostě ztrácejí výkon.

Každá nová technika si najde tzv. "early adopters", i když je horší než dosavadní. Naštěstí zatím máme možnost volby, než úředník tř. AB neřkuli A zakáže.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones »

Kolego, píšeš "prý"... :?:
Slyšel jsi někdy naživo třeba JBL powered by Crown s dobrým zvukařem? Případně, kolik je na trhu PA subů, hrajících pod 30 Hz?
Dokážeš si představit "zvuk" 30 hz zesílený řadou 18" basových repro, když nejhlubší tón bass guitar je cca 40 hz?
Nic ve zlém, to jen tak k tomu "prý" ;)

...ano, elektronická produkce jde níže, efekty v DK také, ale pokud jsme na hifi stránkách, máme asi na mysli "hudbu".

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

petrL píše:Je zajímavé, že dig. zesilovače (v PA) se prý klasickým nevyrovnají ani v basech, řekněme pod 30 Hz. Prostě ztrácejí výkon.

Každá nová technika si najde tzv. "early adopters", i když je horší než dosavadní. Naštěstí zatím máme možnost volby, než úředník tř. AB neřkuli A zakáže.
V " DIGITAL" ozvučovacích PA zosikoch je kvalita konštrukčne velmi slabá. Cesť výnimkám.

Porovnaj napriklad Bel Canto Ref.1000 monobloky na HIFI aplikáciu oproti klasike ktorá má tak isto výkon tých 1000W/4 ohm.

Ale podmienka musia to tie boxy zahrať , byť dostatočne kvalitné a použitie kvalitnej nahrávky a kábeláže nutnosť ! :geek:

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Je fakt, že mně nešlo o zvuk, potřeboval jsem jenom co nejlepší sinusovku při nízké frekvenci. Pochopitelně mě zajímala i tř. D, ale nebyla mi doporučena. Ještě ke všemu hlavně PA zesilovače konstruují Číňani, kteří tomu s asijským nedostatkem sebekritičnosti taky nepomůžou..

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones »

Zde nějaké další postřehy k levným "déčkům". Pro češtinu si zkopírujte odkaz do gůglu ;)

http://www.theabsolutesound.com/article ... plifier-1/

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Ano, časopisy žijí z reklam výrobců. Podle toho recenze vypadají.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones »

REFERENČNÍ TŘÍDA € cena A - zvuk S - zvuk

Unison Performance Anniversary 11 000 135
Gryphon Diablo 12 000 - top reference
Devialet D-Premier 12 500 - top reference
Dartzeel CTH-8550 15 500 - top reference
Westended Audio Monaco 16 000 135
Nagra 300 i 17 750 - top reference
T+A PA 3000 10 000 132 top reference
Symphonic Line RG 10 MK4 HD 8 300 130
Line Magnetic LM-219 IA 10 300 130
ASR Emitter II Exclusive Akku 13 600 125 top reference

Každý se něčím živí, ale že by hodnocení jednoznačně odpovídalo částce, kterou si "inzerent" zaplatí, viz 3. místo déčka Devialet......úsměvné :P
Tabulku jsem si dovolil opsat z Excelie hi-fi.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol »

Déčka a déčkári sú na čs. fórach dávno postavení mimo zákon. Aj keď ich je len promile. Najskôr boli problémom vejšky, potom sa pridali stredy, a teraz jednoznačne už aj basy. Dokonca je to už aj v intelektuálnej rovine - „Povedz mi, aký zosilňovač počúvaš a JA Ti poviem, kto si“.

Tarbor

Příspěvek od Tarbor »

Nějak nerozumím tomu, když se hovoří o maximální neutralitě zesilovačů, jak může být vedle sebe

Gryphon Diablo 12 000 - top reference
Devialet D-Premier 12 500 - top reference
Dartzeel CTH-8550 15 500 - top reference
Nagra 300 i 17 750 - top reference

je to jako by udělal někdo seznam kolových vozítek a vedle traktoru dal náklaďák a sportovní auto.

Ano, jezdí všechny. Ale...

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Dokabluješ...hehe a rozne reprosustavy maju tiež rozny charakter zvuku.Aj dalšie komponenty v zostave.

Všetko sa dá doladiť.

Odpovědět