Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
david
Příspěvky: 351
Registrován: 22 dub 2009 09:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od david »

kazzatel píše: Slyšel jsem už několik " digitálů " a všechny měly společnou vlastnost, absenci toho, co se běžně popisuje jako " luft ", tj. dostatečné rozlišení na nejvyšších výškách. To je pochopitelně dáno principem, protože hodinový kmitočet je zatím příliš nízký, takže se s tím nedá nic dělat.
Mohl bych se zeptat, jestli ma onen "luft" nejakou technictejsi reprezentaci, nez jako "rozliseni na vyskach"? (Pripadne samozrejme, jestli ma technictejsi reprezentaci to "rozliseni".)

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Radši čti. Víš co.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

tyto diskuse se opakují v bleděmodrém na všech audio fórech bez rozdílu zemí. Dokonce se dají předem odhadovat ( a je to už dost nuda). David, Ramones a spol. - až za Vámi bude nějaká práce a výsledky, tak se můžeme začít bavit, srovnávat, a třeba Vás brát i vážně. Dokud je za tím jen papouškování vyčteného ať tam či tam, tak sorry.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

PMA píše:tyto diskuse se opakují v bleděmodrém na všech audio fórech bez rozdílu zemí. Dokonce se dají předem odhadovat ( a je to už dost nuda). David, Ramones a spol. - až za Vámi bude nějaká práce a výsledky, tak se můžeme začít bavit, srovnávat, a třeba Vás brát i vážně. Dokud je za tím jen papouškování vyčteného ať tam či tam, tak sorry.
..... :?: ...práce a výsledky?
Na fóru je nutno odvádět práci a mít výsledky?
Co nového se ještě, kromě "neomylnosti neomylných" dozvíme?

Na fóru se diskutuje, vyměňují názory, pře a hádá.
Pročítám si spoustu témat zde i na jiných stránkách.
Když chci, napíšu svůj příspěvek a vůbec mě nemusí zajímat, jestli je nebo není k věci.

Rád se nechám tolerantně poučit, rád se budu něčemu divit, ale určitě se nebudu obávat zveřejnit i svůj nesouhlas.
Odborníků v oboru si všeobecně vážím a určitě bych se na ně s důvěrou obrátil s žádostí o pomoc v řešení nějakého konstrukčního nebo akustického problému, ale rovněž si nenechám vnutit názor, že zesilovač, který je zvukově vynikající, je vlastně špatný, protože obsahuje nějaké technické mouchy...a kde nejsou????
Vývoj jde neustále dále...a také my, tady na fóru, jen hledáme a zkoušíme stále další a další v touze přiblížit se zvuku, který by byl ten "nej".

Přeji nám všem jen spokojenost a radost s dosaženým *2thumbsup*

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Mnoho slov o ničem...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:Mnoho slov o ničem...
Dík za "uznání"...víš, co mi to dalo práce :?: *headbang* :lol:

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

Ramones píše:Trocha (více) snahy a máš je doma
už se nesnažím. po dvou měsících jsem zase zpátky doma a ...
... já už prostě nic nehledám.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

dadaft píše:
Ramones píše:Trocha (více) snahy a máš je doma
už se nesnažím. po dvou měsících jsem zase zpátky doma a ...
... já už prostě nic nehledám.
Tak to jsme minimálně dva ;)
Pokud se to "nepotento", už si budu užívat jen hudby :idea:

david
Příspěvky: 351
Registrován: 22 dub 2009 09:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od david »

merhaut píše:Radši čti. Víš co.
Jiste. Uz je na ceste (tedy jako dotycna kniha). Na to se fakt tesim.

Ted mam zrovna rozectene http://www.amazon.co.uk/gp/product/000728487X/ a musim rict, ze ackoli je to primarne o (alternativni) medicine, placebo efektu a metodologii lekarskeho vyzkumu, tak jako studie iracionality a nedostatku kritickeho mysleni je to plne zobecnitelne i na nase prostredi. Skoro si rikam, ze tam kapitola o hifi & high-end chybi ;)
Naposledy upravil(a) david dne 07 bře 2010 20:43, celkem upraveno 1 x.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

OK, Ramonesi: tvrdíš-li, že jsou PWM zesilovače vynikající, popiš, jak jsi k tomu dospěl, s čím jsi srovnával, jakou muziku jsi použil k testu a jaké jsou obecně tvé poslechové zkušenosti...ale mluv věcně, bez emocí...

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od T-M »

Ramones : proč maj bejt za tebou vidět výsledky ? no jednoduše proto, že chytrých keců má každej co má do prdele díru. Pokud tě má na fóru brát někdo vážně , se předveď.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

kazzatel píše:OK, Ramonesi: tvrdíš-li, že jsou PWM zesilovače vynikající, popiš, jak jsi k tomu dospěl, s čím jsi srovnával, jakou muziku jsi použil k testu a jaké jsou obecně tvé poslechové zkušenosti...ale mluv věcně, bez emocí...
Obecně: ;)
Hudební sluch = 7 let housle,včetně sborového tělesa (dále mě to nebavilo, nebyl to ROCK..odmítl doporučení na konzervatoř v OV)

LP od 15 let na českých gramcích...chvějky tuším VM 2002 nebo 2001 :?
Posledních 20 let jen CD.
Spousta koncertů od Rocku po folk v ČR, Německu, Polsku a Rakousku (Poslední dobou omezuji, nelíbí se mi ozvučení v halách)
Z hifi poslechu od Marantz...NAD...CA....Meridian.........Audionet...a další, občas dostupné v českých poslechových studiích (Konkrétní názvy si nepamatuji, byl to vždy nezávazný poslech, příjemné zpestření původního účelu návštěvy u prodejce, prostě klasika od 20 000,- do 1 mil :( )
A teď to hlavní :idea:
Netestuji, poslouchám hudbu (převažuje Rock, Hard, Jazz Rock, akustická hudba) a ta se mi jeví přes konce Ref 9 SE v 2 v kombinaci s předzesilovačem P 9 opravdu pro mne (momentálně) vyhovující.

Opakuji: netvrdím, že jsou nejlepší, ale opravdu vynikající (poslechově) jsou....ani je nikomu nenutím *taktone*

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Zapomněl jsi podotknout,že máš výborné bedny.
Tedy dle mého.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

boxer píše:Zapomněl jsi podotknout,že máš výborné bedny.
Tedy dle mého.

...Aha :idea: ...úplně jsem na ně "zapomněl"..ony se totiž, při poslechu, tak nějak ztrácejí, zůstává jen hudba :)
Tímto se tvůrcům Tik 10 omlouvám *klanimse*

P.S.:...dal jsem si před chvíli 2 x po sobě CD C.Santany, co k tomu dodat ...*hura*

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Ramones: Jó hochu, kdyby si uměl s pájkou a ve sklepě zkroutil pár fraktálních kabelů, nebo nějakej koncák co bys střelil na ebay, to bys tady byl za borce. Takhle jsi NULA! *2thumbsup*
Takovej Kazatel, ten se na rozdíl od tebe nikomu zpovídat nemusí co je zač, protože sem dal fotku "televize" ve který mu jezděj čáry, což je samo o sobě důkazem konstruktérské geniality a mnohaletých zkušeností. Pánové o tobě nic nevědí, tak jseš blbeček a musíš projít lustrací a roztřískat svůj digitál aby ses dostal do klubu elitních dědů vševědů a prodavače Recalu Zlín.

To že pánové jsou konstruktéři jsme ale my obyčejní blbečkové povinni vědět, neboť se zřejmě tato informace již léta vysílá denně v 16:00 v rozhlasu po drátě a formou rušení proniká i do našich sestav, takže oni nám nemusí říkat který digitální zesilovač změřili svou televizkou, nebo kde svoje mnohaleté konstruktérské zkušenosti načerpali a jaké praktické výsledky jejich práce přinesla. Případně jaké ocenění jejich výrobky získaly.

Na mém profilu jsem se dočkal mohutného posměchu, že mám svoje lůzr špicnklás bedny "jen" 1.70 od sebe a tak naprosto nemůžu slyšet ten úžasný 3D prostor a není divu, že nepoznám mp3 od SACD, natož dva káble. Viz fotka té strašlivé hrůzy:

Obrázek

No a koukněme se na co hraje všemi uznávaný konstruktér, který od sebe pozná dva kabely s jistotou 100%.

Obrázek

DIY regálovky 155 cm od sebe. Někdo z fanklubu nějaké připomínky k akustice? Ale kdepak... *headbang*

A když už jsme u toho představení, tak jelikož se nám tady nikdo představovat sám od sebe nebude, tak to uděláme za ně, musel jsem chvíli hledat, než jsem to našel, ale dílo se podařilo.

http://web.telecom.cz/macura/follower_czech.htm

Samozřejmě, že to musí být lepší než tohle:

http://www.lyngdorf.com/index.php?optio ... Itemid=169

Všechny ty ocenění Lyngdorfa, to je čirá korupce. A to, že neexistuje žádná recenze Dispre, to je mezinárodní spiknutí.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host