Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Líbí se mi, že Američani uvádějí THD při zajímavém, již poslechovém, výkonu.
# THD: 0.04% (@ 1 kHz, 9 watt, 4 ohm)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:Kdo dokáže zplodit "Nemislel", je u mě debatně diskvalifikovaný.

Jedná se o citaci z nějakého zahraničního hifi fóra,asi chyba překladu :D

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

on tam vyzvedává chipset Tripath TA 2024 - to je asi srdce takového zesáku, ne?
co má Nuforce a Lyngdorf?
Obrázek

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

dadaft píše:on tam vyzvedává chipset Tripath TA 2024 - to je asi srdce takového zesáku, ne?
co má Nuforce a Lyngdorf?
Obrázek
Chlape, já ti ani nevím.
Nejsem elektrotechnik a důležitější je pro mne zvuk, než co je uvnitř. Zkus pohledat na webu nebo přímo na www.nuforce.com :idea:

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od T-M »

Ten čip samozřejmě může ovlivnit to, jak to bude znít, ale neméně důležité jsou tam výstupní filtry a další stavební prvky D-class zesilovače.
Takže ano , zesík se stejným "srdcem" může znít jinak.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

dadaft píše:jak už tady bylo někdy řečeno, absolutním bláznem do digitálů je Cadedu z TNT-audia. tady jeho těžce nadšená recenze zesáku Sonic Impact http://www.tnt-audio.com/ampli/t-amp_e.html

musím říct, že autorům z TNT docela věřím. poslechově mají něco za sebou.

Za tu cenu :!: ....jestli to hraje srovnatelně s mým NF..tak mě C.Y.P. střelí *headbang* :D

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Dadaft - Lyngdorf používá zakázkový čip Texas Instr. Mimochodem, ten mi "odešel" do věčných lovišť po cca 15min. používání. U Lyngdorfa se divili, první co jim prý odešel. Postavili se k tomu čelem a vyměnili zákl. desku a zdrojovou část. Docela mě překvapilo, že takovou (pro mne prkotinu) poslali výrobci k reklamaci...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Mih píše:Dadaft - Lyngdorf používá zakázkový čip Texas Instr. Mimochodem, ten mi "odešel" do věčných lovišť po cca 15min. používání. U Lyngdorfa se divili, první co jim prý odešel. Postavili se k tomu čelem a vyměnili zákl. desku a zdrojovou část. Docela mě překvapilo, že takovou (pro mne prkotinu) poslali výrobci k reklamaci...
Jj, zákaznický servis, to je věc *2thumbsup*
Když jsem koupil předzesilovač P 9 nefungovala řádně synchronizace mezi napájecí a analogovou části přes dálkové ovládání (jsou to dvě krabičky). Hlasitost jsem mohl korigovat jen manuálně.
Napsal jsem na zákaznickou podporu, popsal problém....a do týdne mi přišel malý balíček přímo z fabriky na Taiwanu a v něm celá ovládací deska :!: ...ani poštu jsem neplatil....vždyť jsem si to mohl vše vymyslet a poskládat si P 9 po částech a zadarmo, vůbec nic neprověřovali, původ zboží, záruku...nic :)

Líbí se mi ochota a přístup těchto "digi" firem *bravo*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

T-M
docela by mě zajímalo, jaké filtry můžou být v zesáku za 39 USD. :lol:
u nás se neprodává a ze Státu si ho nechat poslat je nesmysl.

nicméně mě něco takového láká a protože jako starý švorcák na Lyngdorfa nemám docela začínám uvažovat o http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... -bigjoe-3/ - 3 jako třetí sestava 8-) .
je maličký, digitálně přímo z PC zvukovky a pak rovnou do regálovek za stolem...

a kdo ví, třeba trumfne Densena.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Netrumfne, bude to mít "špatné zobrazení prostoru, špatné nástupy nástrojů" atd. viz Tvůj příspěvek před 4 dny...


Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

myslím, že netrumfne. každopádně je maličký, dám si ho vedle monitoru, má digitální optický i koax vstup, reprokabely jsou v ceně, ty regálovky budou docela bídně umístěné u zdi...
ideální zesák.

ale možná je lepší než Flying Mole a třeba trumfne.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od petrL »

dadaft píše:T-M
docela by mě zajímalo, jaké filtry můžou být v zesáku za 39 USD. :lol:
u nás se neprodává a ze Státu si ho nechat poslat je nesmysl.
T-amp v Česku prodával (prodává?) Emgeton v sadě s papírovými reprobednami. Nebo bych ti 1 mohl prodat já. 10k bych za to nedal.
Ramones píše: Napsal jsem na zákaznickou podporu, popsal problém....a do týdne mi přišel malý balíček přímo z fabriky na Taiwanu a v něm celá ovládací deska :!: ...ani poštu jsem neplatil....vždyť jsem si to mohl vše vymyslet a poskládat si P 9 po částech a zadarmo, vůbec nic neprověřovali, původ zboží, záruku...nic :)
Víš, oni asi netuší, že zejména v okolí nějaké Prahy se vyskytuje živočišný druh vychcánek. A vychcané firmy, které nechtějí vědět, co je zákaznický servis. (a kromě toho asi věděli, že jsi si ten zes. koupil, ne?)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

..věděli jen podle toho, že jsem jim to napsal...byl z druhé ruky od prodejce z Holandska.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

pipis píše:Hellboyovi uděleno varování. Netiketa a pravidla diskuze ti nic neříkají, nechal jsem ti delší dobu prostor na představení tvých názorů a někdy dost extrémních postojů, bohužel je to furt stejné. Pokud budeš ve stejné režii pokračovat, pak to bude muset být na jiném webu.
Přisprostlé výlevy Kazatele, Merhauta a koneckonců i proškolování PMA, což jsou urážky v trochu sofistikovanějším kabátku, na které tohle byla reakce jsou OK? Hmmm...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host