Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Zkus to u Vlastíka na hifiNocenzura. Tam je teď místa :-)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

Zde je aktuální nabídka většinou použitých Digitálních konců:
http://www.audio-markt.de/_markt/

Některé ze značek jsou pro mne překvapením :o

..tak se to nezobrazilo, ale stačí vyhledat v nabídce: Digital-Endstufe

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:Zkus to u Vlastíka na hifiNocenzura. Tam je teď místa :-)
Tuším, že ho asi nemáš v "lásce", ale už stačilo, ne :?: ;)

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Zappadaddy »

Heelboy.Rebely mám rád,ale Rebel bez příčiny?
Ramones psal:Spoustě lidí domněnka, že něco rozliší, dělá dobře, nechejme je při tom....ale hledat například opravdový prostor v umělém pseudoprostoru, namixovaném a různými dozvuky upraveném ve studiu do podoby 2D, je prostě nesmysl..je to jen klam v kterém se utvrzujeme.
Taktéž s "prostorem" nepohne jakýkoliv "drát"...a je fuk, jestli stojí 60,- nebo 300 000,- (nebo mi chce někdo tvrdit, že ano...protože má schopnost cestovat virtuálně časem a ovlivnit zpětně již jednou pořízený záznam?)

Ano...můžeme mít dojem změny vnímání pseudoprostoru mezi reproduktory, ale pouze změnou polohy posluchače vůči reproduktorům, případně laborováním s umístění beden a využívání odrazů/neodrazů v poslechové místosti.
S tím s tebou nesouhlasím.Jsou nahrávky,kde ten prostor je,někteří si na tom dávají záležet,hlavně u akustických nahrávek,např. Patricia Barber ,u metalu a těžkého rocku to asi opravdu ve studiích neřeší :D A jsou lidi,kteří mají výborný sluch,a lidi kteří ho prostě nemají,tak nemůžeš všechny házet do jednoho pytle.Na některých sestavách uslyšíš rozdíly i když ten sluch nemáš tak vyvinutý,to je taky pravda.
Píšeš:Když chci, napíšu svůj příspěvek a vůbec mě nemusí zajímat, jestli je nebo není k věci.Tady se chováš jako Monte.Administrátoři zde nastavili nějaká pravidla,podle kterých se má hrát.Pokud ti tyto pravidla vadí,tak udělej co Pipis říká,běž na jiná fora,kde toto dovolují.
Píšeš:Rád se nechám tolerantně poučit, rád se budu něčemu divit, ale určitě se nebudu obávat zveřejnit i svůj nesouhlas.Ano,ale nesmíš tolik řvát.
Píšeš:Každému vyhovuje něco jiného, bavme se tím....prskat po sobě nemusíme. S tím též souhlasím,ale nesmíš prskat ani ty v ostatních vláknech!
Spokojenost,ano.Taky jsem býval spokojený,dnes vím,že to je sebeklam.I dnes,když někdo přiveze kabel,který ti zvuk sestavy vylepší o mnoho %,tak zjistíš že ve zvuku máš rezervy,at je jak je drahá.Slovo spokojenost nic neznamená.Někdo může být spokojený,protože nemá na víc a někdo protože mu to prostě stačí.Někteří mají prostě v hlavě nastavené nějaké maximum co za to chtějí dát a hotovo basta,je spokojený ....atd.
Názory jsou dobré,i když někdy nejsou příjemné.Člověka nutí nad NÁZORY přemýšlet a pak se můžeš i poučit.Po mém 2 ročním pobytu na forech jsem díky vám už skoro spokojený!!! *2thumbsup* Ale taky bohužel dost postižený. *headbang*

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Hellboy: Až se budeš pohybovat v tomto prostředí po mnoho let, chtěnechtě nakonec zvolíš onen přisprostlý žargón, protože nic jiného než ironii si některé názory nezaslouží...jsem v jádru laskavý člověk, ale čeho je moc, toho je příliš...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

http://translate.google.cz/translate?hl ... D%26sa%3DG

Jeden z prvních, o kterém jsem se dozvěděl...ale příliš drahý, abych ho chtěl :(

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od petrL »

Z odkazů a toho, co tady bylo napsáno o Nuforce, mi vychází, že oni ten zesilovač velice často "upgradují" a hlavně to dělají i jejich zákazníci. Myslíte, že dobrý zesilovač je potřeba upgradovat x-krát za rok? Ale na počítačovou generaci to asi dělá dojem.

(kromě vývoje relativně mladé technologie je samozřejmě důvodem "upgradů" i outsourcová výroba, kdy nemají úplnou kontrolu nad všemi součástkami a musejí vzít, co výrobce nabídne, když dojde jedna dávka)

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

petrL píše:Z odkazů a toho, co tady bylo napsáno o Nuforce, mi vychází, že oni ten zesilovač velice často "upgradují" a hlavně to dělají i jejich zákazníci. Myslíte, že dobrý zesilovač je potřeba upgradovat x-krát za rok? Ale na počítačovou generaci to asi dělá dojem.

(kromě vývoje relativně mladé technologie je samozřejmě důvodem "upgradů" i outsourcová výroba, kdy nemají úplnou kontrolu nad všemi součástkami a musejí vzít, co výrobce nabídne, když dojde jedna dávka)
Nuforce nedělá upgrade x-krát za rok *taktone*

Petře, nejlepší by bylo, kdybys ho měl možnost poslechnout..zvukově je opravdu výborný.
Osobně jejich potenciál doma ani nevyužiji..v paneláku není možno dělat rock koncert, ale dynamika, rychlost, neskutečně pevné basy (ohromující), přirozené řečové pásmo, neagresivní výšky...to je to, proč jsem s nimi tolik spokojen.
Do upgradů se neženu, nepovažuji za nutnost, platit za nějaké nuance, kterých si člověk ihned ani nevšimne...to už tady víte, včetně káblů ;)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

Ramones píše:http://translate.google.cz/translate?hl ... D%26sa%3DG

Jeden z prvních, o kterém jsem se dozvěděl...ale příliš drahý, abych ho chtěl :(
ve spojení s tím SACD playerem je to asi to nejlepší z digitálu pohromadě - DSD bitstream (1-bit) + delta-sigma (2.8MHz).
tohle bych chtěl slyšet.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

...však jsem také kolem něho kroužil...ale nedokroužil :lol:

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Ten Sharp měl, ale udajně velké problémy s vyzařováním do okolí (nebo minimálně model před ním).

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

kazzatel píše:Hellboy: Až se budeš pohybovat v tomto prostředí po mnoho let, chtěnechtě nakonec zvolíš onen přisprostlý žargón, protože nic jiného než ironii si některé názory nezaslouží...jsem v jádru laskavý člověk, ale čeho je moc, toho je příliš...
Já se pohybuji na jiných odborných fórech, kde jsou taky lidé, kteří se v oboru pohybují léta a mají v něm obrovské znalosti a když tam přijde začátečník a ptá se na "samozřejmé" věci, tak nikdo (včetně mě) nemá problém mu slušně a bez povyšování odpovědět, v případě, že jde o tisíckrát omleté téma ho odkázat na danou již proběhlou debatu, nebo ho ignorovat a nechat odpovědět někoho s větší trpělivostí. Nikde jsem nezažil to co se děje tady. Nikde jsem nezažil aby o koníčku, kterému se věnují pouze stovky lidí existovalo několik fór, protože se mezi sebou všichni nesnášejí a urážejí. A nevidím důvod proč bych se měl nechat školit od někoho, kdo sice odmítá uvádět argumenty a diskutovat, ale podsouvá nám tvrzení, že jsme blbci a nemůžeme nic pochopit i když nám nebude vysvětlovat proč.

Ve výsledku když to shrnu, tak jsem se na otázku na digitální zesilovače dozvěděl, že jsou super od lidí, kteří je vlastní a že jsou příšerné, od lidí kteří je nevlastní a vadí jim, že mají blbé zdroje. Kromě toho jsem se dozvěděl řadu poznámek o rozestavění mých reproduktorů, o komplexu starší generace z digitálu a mp3 a o svých bednách a zesilovači, které tady nikdo neslyšel, tak je nemá co hodnotit. Čili klasické berličky jak odvést debatu od tématu a dělat ze mě blbečka aniž by bylo potřeba trápit se nějakými argumenty.

Nejsem zastánce digitálu a to, že se to zatím moc nechytlo taky nemluví zrovna v jeho prospěch, ale jde se o tom bavit dost jinak.

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

A na to, co ses zde dověděl od lidí, co digitály staví, tedy od těch nejpovolanějších, jsi účelově zapomněl...

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:A na to, co ses zde dověděl od lidí, co digitály staví, tedy od těch nejpovolanějších, jsi účelově zapomněl...
*bravo* ...tak, aspoň víme, že na nich něco dobrého bude, jinak by se tím přece nezabývali ;)

Bohužel, Hellboy má v tom svém "povzdechu" pravdu.
Fórum zde i na Slovanetu jsem si pročítal dávno před tím, než jsem se k vůli jednomu prodejnímu inzerátu zaregistroval.
Nevraživost a napadání jsou takřka na denním pořádku, ať je to v tomto tématu, či jiném. Řeší se osobní spory z let minulých, vyhrožuje....a to už fakt nějak nechápu, co to má s Hi-Fi společného :(


...a nám "normálním" se doporučuje jít jinam *bravo*

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Hellboy
Bolo uvedených pár konkrétnych výhrad a odkazov na základy princípov D ampov. Prečítal si si ich? Ak ano, môžeme sa baviť konkrétnejšie sytémom otázka-odpoveď ;) . Ťažko hovoriť napr. o "ringingu" o "snubberoch", o tom že významným zdrojom rušenia je komutácia "body " diody v Mosfetoch, preto je lepšie sa jej vyhnúť a pod. ak dotyčný netuší, o čom je reč.
K tým reakciám
Nadšené reakcie majiteľov sú pochopiteľné, aj ľudské, nakoniec si to kúpili, pretože sa im zvuk páči a nepotrebujú objektívnu"pravdu". Skoro na 100% sú to laici
Odsudzujúce reakcie boli od ľudí, ktorí (trúfam si povedať) niečo o tom vedia aj do hĺbky, mali x možností to počuť, zrovnať priamo s "normálnymi" koncami, aj mali možnosť objektívne merať a majú iné nároky a predstavy o " vernom zvuku" ( skúsenosti) ako prvá skupina. Nemajú ich (D ampy)doma nie preto, že na to nemajú, ale preto, že to nechcú...
Výsledok? Na konkrétne výhrady reakcie majteľov typu" mne sa to páči, takže vieš o tom prd.." To je debata, ktorú obhajuješ?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host