Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

merhaut píše:Existuje.
HDCD to nebude, nejde přes 20khz. Zkušenosti s SACD nemám, nevlastním patřičný přehrávač, ale dle info, že pro tento formát omezení na 20khz neplatí, by tak mohlo být... :idea:

Pár titulů v HDCD mám, hrají dynamičtěji než CD.....nezbude, než zakoupit SACD player a přesvědčit se o nedokonalosti digitálních zesilovačů *headbang*

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Doufám, že jsem to teď úplně nezabil a dokončíte načlou větu. Nasadili jste mě brouka do hlavy a určitě nejen mě. I když pevně doufám, že neřeknete gramofon, nebo SACD.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Ramones píše:
merhaut píše:Existuje.
HDCD to nebude, nejde přes 20khz. Zkušenosti s SACD nemám, nevlastním patřičný přehrávač, ale dle info, že pro tento formát omezení na 20khz neplatí, by tak mohlo být... :idea:

Pár titulů v HDCD mám, hrají dynamičtěji než CD.....nezbude, než zakoupit SACD player a přesvědčit se o nedokonalosti digitálních zesilovačů *headbang*
Já jich pár mám taky a řekl bych, že hrají dynamičtěji jen proto, že je před vylisováním do zlata, hliníku a dalších spešl mega materiálů někdo zremastroval. Protože by jinak těžko hrály dynamičtěji i po převodu do mp3.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Já zase mám pocit, že snažit se vám něco vysvětlit, je napíču....takže žádný velký tajemství, leda nasrat....

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

kazzatel píše:Já zase mám pocit, že snažit se vám něco vysvětlit, je napíču....takže žádný velký tajemství, leda nasrat....

Něco konkrétního o digitálních zesilovačích...by nebylo?

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Peer »

Já zase mám pocit, že snažit se vám něco vysvětlit, je napíču....takže žádný velký tajemství, leda nasrat....
*hura* *2thumbsup*

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mike »

Konečně to někdo řekl tak jak to je *thumbs up* Ano místo toho aby jsme se dozvěděli něco od těch kteří mají zkušenosti a jsou ochotni nám je sdělit tak to zase naši nejmenovaní experti stihli zazdít. S tímhle by se už mělo něco dělat máme tady hromadu registrovaných členů ale jenom Rambo a Playboy asi nepochopili pravidla diskuse. *headbang*

Pamela
Příspěvky: 170
Registrován: 09 lis 2009 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Pamela »

Ono se taky třeba může stát,že nějaký zelený lulin z EU vymyslí že v rámci ekologie nebude žádný komponent mít větší spotřebu než třeba 100W a za pár let budeme mít tyto zesilovače všichni.Chápu že z pohledu konstruktéra/technika mají D-zesilovače nedostatky které nejsou ze svého pohledu
ochotní akceptovat,zároveň dokážu pochopit i uživatele který si takový přístroj pořídí protože se mu zvuk takového zařízení líbí.Každá strana má své pádné argumenty,jenže se na věc dívají z jiné strany.Omlouvám se že jsem se vnutil,nejsem majitel D-zes.ani televize co na ní běhají vlnovky.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Ano, třeba stowatová pračka, trouba s výhřevností jedný svíčky, kryogenní koupel v jednom litru....báječný argumenty....se z vás po....

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Tak abych tady v konkrétně této věci nebyl jen za buřiče a provokatéra, dovolím si ji zcela vážně poněkud rozvést a vysvětlit co mě vedlo k tak drzému příspěvku.

Z následující věty pana Dudka:
kazzatel píše:A to vše z CD, Ramone ? Pak chápu, že ti PWM formát stačí....
...se totiž dá vyvodit v zásadě pouze jediné. Pan Dudek se snažil poněkud opovržlivým způsobem Ramonesovi naznačit, že CD je pro přehrávání vážné hudby zcela nedostatečný formát a není tedy divu, že jeho příšerný (jak napsal pan Dudek jinde) zesilovač je dobrý tak akorát na přehrávání CD (která jsou tím pádem taky příšerná). Mám pocit, že by měli zpozornět všichni majitelé drahých CD přehrávačů a velkých kolekcí CD - pan Dudek jim totiž posílá vzkaz, že jejich zařízení a sbírky jsou prostě něco podřadného.

Místo toho, aby nám pak na férovku napsal, co že je tedy onen ultimátní formát, který CD přehrává na celé čáře, jak by to udělal kdokoli, kdo by chtěl opravdu něco sdělit a což by šlo udělat jednou, jednoduchou větou, raději nám napíše další Šifru mistra Leonarda aby nás napnul:
kazzatel píše:Klasický CD formát se vyznačuje " stejnovýškami " ( jejichž rozdíl v intenzitě se jeví podobně jakoby se upouštěla pára, nejde dost dobře rozlišit výšky z různých nástrojů ) + nárůst zkreslení při malých úrovních maže detaily...resumé: nároky na detailnost zesilovače jsou při poslechu z tohoto formátu malé...
S tímhle by se dalo dost polemizovat a celá tahle debata by se zvrhla ve válku gramofon vs CD vs SACD, která zuří na mnoha bojištích bez jasného vítěze a pro téma digitálních zesilovačů je dost nemístná. Jiný bežně dostupný formát mě nenapadá. Slyšitelné výhody SACD zpochybňuje celá řada respektovaných odborníků a ten formát se neujal (což pan Dudek jinde dokonce sám uznal).

Shrnuto a podtrženo, pan Dudek nám oznámil, že CD je hrůza a kdo poslouchá hudbu z CD je vlastně šumař. Mohl při tom napsat v jednom příspěvku něco ve smyslu:

CD nemá dostatečné rozlišení na výškách a class D zesilovač to nedokáže odhalit. V kombinaci s SACD (nebo čímkoli co měl na mysli) by se ale projevily nedostatky Class D řešení a klasický analog by ukázal co všechno digitál nezvládá, což by bylo slyšitelné pouhým uchem.

Kdybych byl majitelem kvalitního CD přehrávače a sbírky CD asi bych se urazil. Ještě, že poslouchám mp3 a FLAC.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

Hellboy píše:Ten Sharp měl, ale udajně velké problémy s vyzařováním do okolí (nebo minimálně model před ním).
nevzpomeneš si, odkud to máš? rád bych si to přečetl...

jinak ve Stereophile je vcelku zajímavé to poslední měření (které mi hlava moc nebere) - ten Sharp má o 24dB vyšší "noise floor" (nevím správný český výraz - odstup signálu od šumu?) než dávají konvenční cdčka. to je docela pecka. stlačuje se tím dynamický rozsah na úroveň 12-bit záznamu. !!!

jinak už byste se na ty osobní kecy mohli vysrat. velké firmy jsou dnes ovládány marketingovými odděleními a akcionáře zajímá pouze zisk, ne nějaké krasobruslení, takže heslo dne zní: jestliže chce zákazník dobře zabalené h.o.v.n.o, má ho mít!
tím nechci říct, že dělají jen šmejdy, ani že si autoritářští elitáři okresního formátu (někteří z nich ovšem mají nějakým nepochopitelným omylem recenze svých výrobků na světových audiofilských webech) tady občas nepřihřejou svou polívčičku.

Pamela
Příspěvky: 170
Registrován: 09 lis 2009 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Pamela »

Bylo to myšleno s nadsázkou a když jsem psal komponent,měl jsem na myslí AV techniku.Za podráždění tygra se omlouvám.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Mě je srdečně jedno, čím si przníte uši a vkus....nedostatečná kvalita klasického CD formátu je už dlouho známá, o nějakých komprimovaných formátech ani nemluvě....že se to k některým ještě nedoneslo, není můj problém...a že to někteří majitelé sbírek mohou případně těžce nést ? No a co s tím mám dělat ? Takový je život....

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Zappadaddy »

Nevím jestli mám velkou sbírku cd,ale poradte ,který formát mimo vinyl,který určitě zdaleka není dokonalý, se zabývá hudbou zlatých 70 let a i těch nejobskurnějších projektů?SACD určitě ne a DVD-A také ne.Pokud jiný není ,tak nám nezbývá nic jiného ,než se zabývat cd a vytáhnout z něho maximum.A je jedno,jestli tě k cíli dovede digitální zesilovač,tranzistorový nebo lampový,či cokoli jiného,dle chuti a vkusu uživatele.
Naposledy upravil(a) Zappadaddy dne 11 bře 2010 19:00, celkem upraveno 1 x.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Paráda, ještě nám sděl, z čeho posloucháš ty. Tónový generátor to snad není. Klady a nedostatky různých formátů jsou všeobecně známy ale holt něco se poslouchat musí.
Očekával bych více nadhledu než přezírání...reakce je samozřejmě na Kazzatele.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host