Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

PMA: Je jim to jedno, stačí jim tenhle poslechovej Matrix, větší rozlišení nemají naprogramováno.... :|

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Renown »

Mě tř. D zajímá z jiného důvodu. Když už to tady čtou i konstruktéři: Je tu šance, že by se dal zes. D použít jako výkonový stupeň generátoru sinus 50 Hz napájející step-up trafo? (síťová pračka) Pro tak nízký a jediný kmitočet a relativně konstantní zátěž (dejme tomu zes. tř. A) by snad výstupní filtry šly udělat pořádně.
http://www.audiotra.de/index.php?idcat=219 to je ono, výkon 500W

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

PMA píše:Otázkou je, jaká je váha subjektivistických keců založených na neznalosti kvalitnější a též subjektivně lepší reprodukce hudby.
no, když se podívám na těch pár fotek HE2010, jak jsou tam postavená všechny ty bedniska, tak je mi jasné, že by se mi nelíbilo nic z toho - prostě přerostlé minivěže. za tímhle subjektivistickým kecem si stojím.
:D

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od petrL »

Renown píše:
Mě tř. D zajímá z jiného důvodu. Když už to tady čtou i konstruktéři: Je tu šance, že by se dal zes. D použít jako výkonový stupeň generátoru sinus 50 Hz napájející step-up trafo? (síťová pračka) Pro tak nízký a jediný kmitočet a relativně konstantní zátěž (dejme tomu zes. tř. A) by snad výstupní filtry šly udělat pořádně.
http://www.audiotra.de/index.php?idcat=219 to je ono, výkon 500W
To je na mě moc drahé. I když přijde doba, kdy síťová pračka bude nutností - až všechny spotřebiče budou mít spínané zdroje, všichni budou poslouchat digitální zesilovače, naši ditributoři elektřiny budou přes rozvody nn řídit elektroměry a kdoví co ještě. Myslel jsem něco jako jako moduly UcD700 z www.hypexshop.com. Zesilovač včetně zdroje necelých 600 eur + step-up trafo a oscilátor 50 Hz.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Tak jsem si dnes na High Endu poslechl NAD i Lyngdorf. U NADu se bohužel o nějakém pořádném poslechu mluvit nedalo. Přišli jsme od ELACu, kde zrovna pouštěli acapella verzi písně Suzanne Vega dost hlasitě a znělo to velmi dobře. Na NADu bohužel hrála hned ve vedlejší místnosti ta samá píseň, ale s kapelou a byly k němu připojené nějaké HECO bedny (asi Celan za nějakých 40t) blbě umístěné ve velké místnosti a ještě potichu, takže srovnávání nesrovnatelného dopadlo pro NAD dost tragicky. Když jsem se později vrátil, byly připojené jiné, menší bedny a hrála jiná nahrávka a to už bylo o poznání lepší. Lyngdorf hrál v malé místnosti na nejlevnější sloupky od Aurum Cantus, což mi taky nepřijde jako zrovna ideální kombinace, ale v daném prostoru to znělo pěkně. Na udělání obrázku o digitálech, ale v zásadě naprosto k ničemu.

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Chtěl bych jen připodotknout,že na výstavě byl další digitální zesilovač.
Obrázek

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

JINÍ digitální krasavci: AKAI DA-P9500 a DA-A9500:

Obrázek


AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od AM »

Do konce března si můžete poslechnout v ostravském špalíčku NAD M2, pak už ho budu mít doma. Doporučuju poslech na Tannoy Glendair *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Aleska »

Na portálu Mundohi-fi.com je zajímavě popsán princip zesilovačů třídy D, přikládám přeložený do češtiny: zde

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Tady je jeden "up-to-date" zástupce digitálních zesilovačů. Měření hovoří za vše.

http://www.stereophile.com/solidpoweram ... ndex5.html
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Že bych vybral měření nějakého věhlasného Ačka,který s velmi obezřetnými slovy J.A. hodnotí,aby jaxi neurazil,ale přitom nespadl ze židle z té hrůzy?

Neprovokuji,jen konstatuji.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Prosím před dalšími komentáři si prohlédni amplitudové charakteristiky v závislosti na zátěži (říkají tomu vzletně "nastavení kompenzace zátěže"), lítá to už od 2kHz víc, než jakýkoliv lampáč s trafem. Pokud člověk z měření "nečte", měl by se zdržet komentářů.
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

No ten NAD je hodně špatnej,to jo.
Já to myslel tak,že není vše,co se třpytí,zlato.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mih »

Navzdory tomu dopadl poslechově velmi dobře, ne?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host