Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa » 04 bře 2010 17:34

Nikde nic o parametrech na úrovni zařízení z poválčných let nevidím
Napr. obr. 7 merania v recenzii Yamahy.. Rast skreslenia s poklesom výkonu. Nehovorí níč?
BVaudio, výroba a predaj

dvader
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dvader » 04 bře 2010 19:09

V čem se principiálně liší normální DAC, který je např. v kvalitním CD přehrávači od digitálního zesilovače?
Mě přijde, že to je obdobné. Jediný rozdíl je ve výkonové úrovni, ve které to pracuje. Nebo se pletu a je to jinak?
A pokud se nepletu, tak nejsou ty problémy spojené s digitálním zesilovačem pouze na "technologické" úrovni?
To by znamenalo, že to je jen otázka času a vývoje...

Jsem v tomto lehce laik, proto mne hned nebijte. Rád bych porozuměl, kde je to psisko zakopáno. 8-)

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 04 bře 2010 19:56

Zbyňku, já to tady nijak nehájím, ani nemám dopředu udělaný názor a přirovnání k plazmám je docela dobré. Tady jde ale o to, jak se ta diskuse vede. Prakticky kdekoli, se někdo na něco zeptá, tak tam přijde stejných 5-10 místních kamarádů a začne poučování, bez jakékoli argumentace a výsměch. V mém případě to je umocněno tím, jak jsem tuhle partu vytočil s kabelama. Mám za to, že tohle je fórum pro všechny, kteří se zajímají o hifi a chtějí se něco dozvědět. Tady se ovšem pokaždé začnou dít věci. Viz třeba diskuse, kde se někdo zeptal jaký zesilovač do 15 tisíc by měl koupit. Dostal radu ať jede do Mnichova na veletrh a že do garáže mu bude stačit cokoli.

BVa: Atkinson sám říkal, že to měřil špatně, neměl na to vybavení a že to je pouze orientační. Výrobce měřících zařízení o class D píše mimo jiné toto:
Class D, or switch-mode power amplifiers, are rapidly replacing traditional linear power amplifiers in the marketplace... They do, however, present special testing challenges - if they are tested using the same techniques used for testing linear power amplifiers, the results can be highly inaccurate.
Což se u té Yamahy asi stalo. Více zde:

http://ap.com/solutions/poweramplifiersclassd

Jirka83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 » 04 bře 2010 21:05

Hellboy, zase bych to tak nehrotil. Souhlasim s tebou v tom, ze jsi se slusne zeptal a chtel vedet vic. PMA nema chut to rozebirat-OK, merhaut postl par prispevku vcelku o nicem, ale BVa nakousl jadro pudla (proc ne digital) a da se z toho vychazet.. Navic tu par lidi napsalo osobni zkusenost, a to se taky pocita...

Asi se tu najdou priznivci obou skupin a verim, ze se tu muzou v klidu bavit o tom, proc se jim to nelibi / libi bez toho, aniz by se urazeli ci napadali..

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 04 bře 2010 21:59

Kdo chce být podrážděn, bude a je úplně jedno, jestli tím, že někdo neslyší rozdíly v kabelech nebo...nedejbože...se mu líbí zvuk spínaného zesilovače :shock:
Někteří se doslova honí za detailním, analytickým podáním zvuku, jsou schopni podrobit kritice špatný zvuk u CD playeru, mluvit tady o různých hladinách zkreslení a při tom paradoxně obhajovat analogovou formu přehrávání z LP, kde těch dalších rušivých prvků a nepřesností je mnohem více.
..tady se to ovšem skrývá pod pojmy vřelosti, teplosti, sametovosti, nostalgie, vyzdvihují se charaktery zvuku přenosek.
...a nikomu ani nevadí, že se jedná o časem degradující mechanické kopie záznamu, případně narůstající zkreslení z mechanicky opotřebovaných zařízení *headbang*
Já vím, je to "alchymie"..také mi doma zůstalo pár desítek LP (možná si na důchod koupím opět i gramec)...ale v tomto kontextu, hledat mouchy na jiném zařízení než mám doma, mi přijde tak nějak PODIVNÉ :(

P.S.: Po mechanické a vzhledové stránce gramofony obdivuji, ale na přehrávání hudby dávám přednost nerušenému a pro mé ucho nezkreslenému zvuku CD ;)

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel » 04 bře 2010 23:24

Jak se sem k čertu dají vložit obrázky ?

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel » 04 bře 2010 23:51

Aha, funguje to...tady máte ( na předchozím odkazu )fotku, co za hnus leze z digitálního konce...na dalším je chování při lehký limitaci ( 1 kHz )...http://s2.imgupload.cz/img/--/218039/QyE8i/PICT0271.jpg

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel » 05 bře 2010 00:00

Malá úroveň, cca stovky mV...
Tak na tenhle zpíčenej systém kašlu..máte smůlu..

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel » 05 bře 2010 00:10

Tady se na to můžete podívat postupně - jde to od nízkých kmitočtů po vyšší ( nejvíc 10 kHz ), malý úrovně až po limitaci, taktéž obdélníky ( nejvíc 10 kHz ). Poslední fotka je pozadí bez signálu...krása,co ? :lol:

malý EDIT a už to zas funguje :D
Obrázek

Tak takhle to nefunguje... ---- na to !

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 05 bře 2010 00:50

kazzatel píše:Malá úroveň, cca stovky mV...
Tak na tenhle zpíčenej systém kašlu..máte smůlu..
A co tím chtěl básník říci...... :?:

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 05 bře 2010 01:15

No, budeš nám to asi trochu osvětlit. To si měřil ty? Měřil si to zařízením na měření class D (já to nepoznám)? Pokud ne, tak je to k ničemu, viz můj předchozí odkaz.

Jinak já se těch zesilovačů nezastávám, jenom mě to zajímá.

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel » 05 bře 2010 01:38

Měřil jsem to, co leze do bedny...je to hnus a bohužel to tak i hraje...a třeba sto recenzentů si může kecat opak... :lol:

Odpovědět