Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Ad: a pak zde máme několik podotázek:
skutečně slyší pouze ten, kdo ví? Ne, ale jen ten kdo ví a slyší může slyšené a technické dávat do souvislostí
nejsou digitální zesilovače hlavně konkurence, která nevoní? Ne, například BVa vyrábí i "digitální" zesilovače, a jistě ví nejlíp proč a pro koho

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

"Ja by som rád dozvedel, prečo niečo počujem tak, ako počujem. Napríklad že opulentné nabublalé basy lampáčov sú dôsledkom nízkeho dumping factoru a podobne. Ale to mi musí vysvetliť konštruktér, ergo s ním musím komunikovať, inak ostanem blbý" - přesně tak. Problém ale je, když laik začne konstruktéra z hlubin své nevědomosti poučovat a vydává to za komunikaci.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Peer »

skutečně slyší pouze ten, kdo ví? Ne, ale jen ten kdo ví a slyší může slyšené a technické dávat do souvislostí

To ale vždycky také není možné.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Renown »

Jarda Merhaut FOREVER !
"Problém ale je, když laik začne konstruktéra z hlubin své nevědomosti poučovat a vydává to za komunikaci.
Ne, ale jen ten kdo ví a slyší může slyšené a technické dávat do souvislostí
Perfektní a vystižné jako vždycky !

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

mám tě rád Renowne a přesvědčil si mě: okamžitě prodávám ten svůj hnusný zkreslující šrot a jdu nakoupit BVa!!!

Dismembered
Příspěvky: 81
Registrován: 17 dub 2008 17:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Dismembered »

Dobrá volba, udělal bych to samé.


kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Z diskuse jasně vyplývá to, že tady, ale nejen tady, ale i všude ve světě, zoufale chybí něco takového, kde by se dal veřejně předvést výrobek a o něm pak následně diskutovat. Takovouto roli plnily za bolševika hifikluby a je doufám jasné, že tzv. poslechová studia tuto roli nemohou nahradit, neboť ty mají pochopitelně své komerční zájmy a stejně tak tuto roli nemohou převzít ani populární časopisy, neboť reálná poslechová zkušenost je nezastupitelná. Taktéž je jasné, že tuto roli neplní ani různé srazy, neboť ty se konají jednak jen párkrát do roka a druhak nejsou ani dostatečně personálně obsazeny ( moc lidí se zpravidla nesejde ).
Ale něco podobného dnes zorganisovat je ovšem skoro nemožné...jsem velký skeptik...

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Lidi jsou líní přijít někam poslouchat. Já jsem ve Zlíně organizoval několik hudebně poslechových večerů, divadle, kavárně i tzv. poslechovce. Mimo vyprodané akce s Jiřím Černým chodilo 5-10-15 lidí. Není problém ve Zlíně v poslechovce Recal udělat jakoukoliv audio akci, rád to zařídím.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

ano, to by určitě bylo fajn.
já se za digitálisty občas peru jen tak z principu - sám digitál nechci. co jsem měl na zkoušku mě nepřesvědčilo.
taky na AA2010 to digitál od AR podle hifistů projel - jenže i u tranzistorů platí není zesák jako zesák.

jenže na druhou stranu nejsem ten typ, co by palipola nebo Ramonese jen tak z přesvědčení zařadil do kolonky "žvanil".

chtělo by to nějakou poslechovou akci přímo s NuForce Ref9SEV2 kontra ???

pak by se asi vidělo jasněji.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Pak je tady ještě jedna varianta. Sice se asi někoho dotknu, ale mám takovou zkušenost, že když k nám do práce nastupovali programátoři čerstvě z vejšky, byli většinou neskutečně chytří, nalití pěkně ze školy jak se má co dělat a poučovali lidi co to dělají prakticky dvacet let na úplně jiné úrovni, jak to dělají blbě a jak se to takhle nedělá a jak tohle nemůže fungovat atd. No a pak po půl roce v praxi, když dostali šanci ukázat co v nich je a jejich geniální řešení zkrachovalo, sklopili uši a sami pochopili, že tyhle jejich názory jsou úplně mimo realitu a věci nejsou tak jednoduché jak se jim zdálo při jejich malých projektech.

Nevím, jestli si BVA, nebo Kazzatel troufnou tvrdit, že jejich výrobky jsou kvalitativně srovnatelné s tím co tady kritizují, ale když si (aniž bych třeba produkty BVA slyšel a chtěl je nějak hanit) vydedukuji, že to NuForce, nebo Lyngdorf možná bude o něco lepší než PA systémy od BVA, tak někde asi nějaký rozdíl být musí. A čistě teoreticky, kdyby BVA věděl v čem ten rozdíl spočívá, možná by sám vyráběl zesilovače na stejné úrovni a slavil by s nimi taky stejné úspěchy po světě. Což se jaksi přiznejme si neděje.

Takže oni nás sice možná NuForce v letácích lakují a my blbci jim to věříme, ale asi přeci jen budou vědět něco, co místní konstruktéři nevědí a dozvěděli by se to pouze v případě, kdyby se nechali u Lyngdorfu zaměstnat. Pak by bylo zajímavé, jestli by jim tam dokázali vysvětlit jak to hoši dělají blbě, nebo jestli by změnili názor.

Mám pocit, že kdyby tady vystupovali místo laiků odborníci zastávající se D zesilovačů, byla by ta hádka pro normální lidi sice míň srozumitelná, ale pořád by to byla hádka bez konce, protože pochybuji, že by pánové z kritizovaných firem přestali věřit své konstrukci a začali dělat lampáče, nebo že by se Dudek naučil programovat firmware pro digitály.

D class je budoucnost a i když to pro někoho může vypadat, že se to nikdy nemůže dostat na úroveň tradičnch zesilovačů, tak se to prostě na tu úroveň dřív nebo později dostane (pokud se tak už nestalo). Když začal CD ROM, taky nám odborníci tvrdili, že nejde dosáhnout větší rychlosti čtení než 1x, nebo uložit na CD víc jak 60 minut zvuku a helemese, dneska to jde 40x a máme tady BluRay.

Abych vám ušetřil práci při následné debatě, tak jsem změnil svůj podpis, takže už to nemusíte zmiňovat ve vašich příspěvcích.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Tony »

Hellboy píše:Abych vám ušetřil práci při následné debatě, tak jsem změnil svůj podpis, takže už to nemusíte zmiňovat ve vašich příspěvcích.
čo takto ešte pridať "som zakomplexovaný"?

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Guliver »

2kazzatel: ja by som sa skôr prikláňal k tým slepým testom s následnou diskusiou alebo prednáškou konštruktéra (po odhaleni čo hralo). A tu môžu predajcovia a konštruktéri najlepšie zistiť čo si o ich výrobkoch myslia poslucháči bez možnosti obviňovania, že hodnotenie je poplatná cene a značke. Vlastne sa čudujem, prečo to už dávno a pravidelne nerobia.

palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

merhaut píše:Opět a znovu a znovu a znovu totéž. Neschopnost rozlišit objektivní fakta (v tomto vláknu = technické limity digitálních zesilovačů, na což znovu a znovu konstruktéři upozorňují, a laici to nechápou a nechápou a nechápou) od subjektivních pocitů (co kdo jak slyší, vnímá, rozeznává – což je každého věc, nepoužitelná ovšem – bez sofistikovaného "slepáku" – k jakýmkoliv zobecněním).

Jinými slovy: názor zkušeného konstruktéra, za kterým jsou konkrétní výsledky (který ví a slyší, a je schopen vědění a slyšení dát do relace) má pro mne 1000x větší informační hodnotu než jakýkoliv názor laika, který sice taky slyší, ale není, ani nemůže být schopen (protože je laik), dát slyšené do souvislosti s jakýmkoliv objektivně technickým.

Resumé. Laici by měli zůstat u svých pocitů. Neměli by se ani snažit k těmto pocitům dosazovat sebemenší "technické odůvodnění" (alias technické bláboly). A pak bude klid.
to Merhaut:
Mám pocit že sa to už zvrháva len na boj táborov pre a proti. Nikto tu žiadne digitálne siliče netlačí, ale hystéria o tom, že ich skoro nesmieme v hifipraxi počúvať je už v červenom. Raz sme to tabuizovali a hotovo. Objektívne fakty....jediná cesta...no samozrejme, ale nie extrémy.
Nikto tu predsa netvrdí, že konštruktéri nič nevedia a že my laici vieme. Je chyba, že na základe technických extrémov sa tu prezentuje tento konfrontačný blázinec, ktorý ako vyzerá, smeruje k tomu, že
jediné technicky dokonalé a pravdivo zosilňujúce siliče sa rodia práve tu.
Merhaute - ty, sám seba, radíš medzi laikov, alebo odborníkov? Kto podľa Teba je laik bez práv sa vyjadrovať a kto odborník s právom veta? Poslucháč a konštruktér? Keby sme tu nevešali tie naše šity a dojmy o nich, nemali by naši odborníci čo kritizovať. Mali by nám byť vďační, že im tak pomáhame realizovať sa. Ale to by asi museli prekročiť svoj vlastný tieň.
Množstvo otázok aj postrehov, ktoré tu boli prezentované zostáva zámerne nepovšimnutých. Neviem, komu a načo to slúži.

to kazzatel:
Bolševická osveta - žeby nejaké retro? Praha, Ve Smečkách 22?
Digitál je pre Teba nebezpečný hmyz, ktorý je treba rýchlo zašliapnuť. Celý svet ale nezašliapneš, máš len 2 nohy.
Všetkými tými poznámkami beztrestne deklasuješ prácu iných konštruktérov, ktorí zasvätili život tomuto systému (tak ako ty svojmu) a ktorí už možno o tom vedia viac, než Ty.
Aj oni skúmajú a, kupodivu, hrá im to.Budúcnosť ukáže, Hellboy *thumbs up*

to Admin: Resetni to, zmaž celé, chce to už zásah zhora, pls. Vďaka. *thumbs up*
Naposledy upravil(a) palipol dne 16 pro 2010 14:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

To je přes sto padesát znaků a nerad bych aby mohl každý vidět, že mám laciný, strašný, příšerný, nechutný, papundeklový, komerční Technics! A ještě připojený k počítači! To přece mluví za vše.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host