Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

BVa
Pokiaľ nie sú kvalitné (rozumej dokonalé) nahrávky hudby ktorú počúvam, tak načo mi je dokonalý stroj?
Trochu nedokonalosti nie je nikdy na škodu :D
Teda aspoň mne nevadí...
Tiež asi nemáš najdokonalejšie auto, foťák, bývanie...trošku kompromisu je všade......

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

...ano, hezké odkazy, hlavně ten druhý z roku 2004....hodnocení zvuku "špičková třída" :idea:
Kdybys to tušil, tak to tady ani nedáš, viď ;)

...je to zároveň i doporučení pro ostatní, kteří si nejsou jistí, zda tyhle kousky dobře hrají...takže tak *thumbs up*

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Tak to dopadá, když laici chtějí technickou debatu, a pak neunesou technická fakta.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Trochu nedokonalosti nie je nikdy na škodu
Ano, trochu..prvé dve periódy signálu 1kHz prakticky chýbajú, posledné tri sú vymyslené..Ak je to realita, je to katastrofa.
Kto nechce , nevidí, že Ramones?

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

BVa píše:
Trochu nedokonalosti nie je nikdy na škodu
Ano, trochu..prvé dve periódy signálu 1kHz prakticky chýbajú, posledné tri sú vymyslené..Ak je to realita, je to katastrofa.
Kto nechce , nevidí, že Ramones?
...panáčku, já ten test neprováděl a jen čtu hodnocení, jako laikovi mi měření nic neříká.

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

merhaut píše:Tak to dopadá, když laici chtějí technickou debatu, a pak neunesou technická fakta.
Ak si myslel mňa, tak ja kľudne unesiem fakty, ale nemôžme mať všetko dokonalé, hádam mi rozumieš...
Sám digi zosilovač nemám, ale neberiem radosť ľuďom ktorým sa napríklad páči.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Donuts »

...panáčku, já ten test neprováděl a jen čtu hodnocení, jako laikovi mi měření nic neříká.
"recenzentovi" evidentne taky ne, dalsi s kvalifikaci "mam usi, tak muzu"

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

mi měření nic neříká
To je evidentné," panáčku".

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

Ramones, BVa by som "panáčku" aj napriek všetkému rozhodne nanazýval!!!

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

...šmarjá, panáčku není nadávka :!: ...to bylo v dobrém *thumbs up* *offtopic*

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

BVa, PMA: Díky za odkazy. Vypadá to, že za mé nadšení z revolučnosti hybridního řešení může především moje neinformovanost. :-)
Nicméně, některé koncepty jsou známy třeba desítky a let a jejich vynikající implementace se objeví až po dlouhé době. To myslím obecně...
Mně ten zesilovač, pokud mohu posoudit z jeho webové prezentace, přijde udělaný chytře. Sám si ho ale nejspíš v nejbližší době nekoupím... ;)

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Blok: byl tu někde odkaz na PWM zesilovač s velmi dobře vyřešenou skříní, co se týče stínění a odrušení. Je ale potřeba mít na paměti, že je to NUTNÁ podmínka, aby byl vůbec PWM zesilovač NĚJAK použitelný, na úrovni běžně řešeného průměrného lineárního zesilovače, který se nemusí potýkat s takovým generovaným elmag. rušivým polem, jako PWM zesilovač. Věřte, že vím velmi dobře, o čem mluvím.
Pavel Macura Audio

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

Uf, reagoval jsem na pár dní staré příspěvky a přehlídnul jsem, že jich tu mezitím na dvě stránky přibylo. :-)
Ale ono je to asi jedno, protože celá debata má víceméně pořád stejný charakter jako na 1. stránce.
Články z 80. let jsou fajn. Ale když si člověk čte debaty o D koncích třeba na diyaudio.com, kde jsou někteří diskutující profesionálními konstruktéry D konců, tak nabývá dojmu, že i tato oblast za těch cca 25 let udělala nějaký pokrok.
Těžko očekávat, že dojde k nějaké názorové shodě, nebo aspoň uznání argumentů oponentů (z obou stran), když je net plný podobných debat - dokonce o jednotlivých konkrétních produktech, třeba o konkrétním modelu sluchátek někteří tvrdí, že mají moc basů, jiní, že nemají skoro žádné basy, pro někoho jsou příliš agresivní, pro jiné příliš slušňácké. Absolutně protikladná hodnocení stále téhož výrobku, u něhož navíc prakticky nehraje roli tak zásadní parametr jako je vliv poslechového prostoru.
Stejně si každý bude poslouchat co se mu líbí, nebo na co má peníze - měření, neměření...

Lampové aparáty neměří nijak zázračně a plno lidí je upřednostňuje. Mnozí muzikanti a zvukaři jsou doslova posedlí (jako že je chtějí) různými zkresleními lamp, magnetických pásků, apod. Někomu se stejně tak může líbit specifické zkreslení digitálů.

Pořád jsem ale nikde nenarazil na odpověď na otázku jak je možné, že různé zesilovače patřící k top high-endu (parametry i cenou) mají mnohdy výrazně odlišný zvuk. V čem to tedy vězí?

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od T-M »

Jen malá poznámka k flaškám
1. - Sice zkreslují relativně dost , ale obvykle pouze 2 a 3 H tedy zkreslení které vadí ze všech úplně nejméně.
2. - Navíc flašky jsou jedna z nejodolnějších konstrukcí proti VF rušení a tak navzdory všem svým jiným slabinám jsou mnohými hodnoceny příznivě. Což je právě přesný opak toho jak se chovají D-clasy

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Blok:

V individuálních preferencích.

V tom, že veškeré audio časopisy jsou jen prodlouženou rukou inzerce, která je živí, je to často větší byznys, než sama výroba audio produktů.

A kéž by dnešní PWM audio konstrukce byly řešené tak solidně, jako přístrojová technika před 25 lety. Tady žádný pokrok nehledejte. A uvědomte si, že audio konstrukce nejsou žádnou 'rocket science'. Řada "světoznámých" audio konstruktérů se rekrutuje z bastlířů, nadšenců, a lidí, původně vůbec neznajících obor. proto je potřeba tolik mlhy, a ohlupování mas - které jsou tak vděčným absorbérem.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host