Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Já ( a nejen já ), jasně slyším ty chybějící vejšky...nebo přesněji vyjádřeno, ten chybějící " třpyt " vejšek...slyšel jsi někdy třeba činel " naživo " ? Když doznívá, zabarvení se plynule mění..ale přes digitál to zní, jako když uzavíráš utíkající páru...chybí mikrodynamika...to je bohužel tak, nemá to " koule ", je to sterilní...jako vagína na obrázku..zprvu taky nadchne, ale velice rychle nudí... :roll:

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

změna téma???...z digi zesilovačů na digi baby :?: *bravo* ...tak k tomu nemám co dodávat :P

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

OK...dobrejch strojů je povícero...neznám pochopitelně celou stávající světovou produkci, to není možný, je obrovská...ani nelze říct, že ta a ta firma dělá jen výborný kousky, kdežto jiná zase jen samý mršby...ale troufám si tvrdit, že když mi nějakej kousek donesete a já si ho pustím ve srovnání s tím mým posledním, bezpečně tu kvalitu rozeznám...ona je totiž reference potřebná a já mám holt tu svou - bez se totiž nelze dobře rozhodnout, kde se ten neznámý nachází na stupnici kvality... nechci a nebudu tvrdit, že mám nějaký patent na slyšení, ale zkušenosti mám a ty se naprosto kryjí s lidmi, o kterých vím, že slyší dobře, takže to není o nějakém mém vkusu a preferencích...za ty roky jsem slyšel mraky zesilovačů a troufnu si tvrdit, že mnohem víc, než naprostá většina z vás...
Obecně dobře hrají áčkové Ekufejzy, Halcro, ale i některý mnohem starší kousky třeba od ML...a abych potěšil i tebe Pekelníče, tedy věz, že Technics A1 byl mimořádně povedenej kousek, protože obsahoval jedno geniálně vymyšlený zapojení...to bylo ovšem ve svý době hodně drahý a tak ho firma opustila a ty, co přišly po něm, už byly značně ošizený.....ale to vše je na hodně dlohý povídání..

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

*offtopic* Jeden člověk, kterého nejspíš znáte má teď můj zesilovač v rukou na opravě. Sám má zesilovač od vás a napsal mi, že ten můj A5 je nejlepší co měl kdy doma :) Nechtěl jsem s tím tady vůbec vylejzat, ale když už na to přišla řeč :) Nemyslete si, že sem nevěděl co kupuju, něco jsem si předtím poslech, tak nějáký srovnání mám a nedám na něj dopustit. Jinak mám za to, že za nejlepší se považovalo A3.
Even with this aggressive power, the SE-A3MK2 has simply stunningly low levels of harmonic and intermodulation distortion that can shame any present day equivalent (if there was such an elegant equivalent with this power). Although famous and even more rare Technics SE-A3MK2 Distortion can push 350 watts RMS per channel, the Technics SE-A3MK2 is the most elegant and sophisticated high end power amplifier ever produced by Technics and is still the most sought after. http://www.adrian-kingston.com/SE-A3MK2.htm
SE A1 bylo tak složitý na výrobu, že zvládali dělat maximálně jeden denně a každej se musel přišerně složitě ladit, takže neexistujou dva stejný kusy (!), dával se k tomu prej i ručně psanej manuál, kde byl popis jak je to nastavený a mělo to i tendenci odpalovat repráky :)

Zrovna teď se taky na ebay prodává japonskej PROTOTYP A7000 vážící 40kg, dal bych si říct. V každým případě mám dojem, že bych dneska musel sáhnout hodně hluboko do kapsy, abych sehnal moderní ekvivalent tohohle veterána a DIY mě neláká, protože mám rád, když to i hezky vypadá.

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

No a když už je řeč o digitálech, tak tady je ještě jeden do placu (1988).

http://audio-database.com/TechnicsPanas ... 100-e.html

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Nápis vpravo úplne dolu-"ClasAA".. Koniec nie je digitál, aj podľa blokovej schémy.

slimak
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od slimak »

PMA píše:Lubore, mně stačí, když se na poslední odkaz podíváte Vy a několik dalších. Pro mě má význam diskuse s inteligentními lidmi.
Slimak síce nie je inteligent, ale odkazy "technikov" si rád prečítam, aspoň sa niečo naučím.

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

PMA píše:Pro mě má význam diskuse s inteligentními lidmi.
Potom nechápem čo tu robíš...
Sa čudujem, že ešte nemáš nobelovu cenu...

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

*offtopic*
Na megadetailní a rychlé horny už to ale bude nepoužitelné,stejně jako
většina "zatuhlých"zpětnovazebních AB,páč ty zase maj přechodové zrnění atd. :D :D
Všude je něco :D
Asi ako toto, prechodové" zrnenie" ako vyšité, aj bez "zatuhlej" NFB
Obrázek
*2thumbsup* Pekný "vlastenec"! Alebo to nie je zrno, ale muzikálne detaily?
Aha, už rozumiem
To není vyčteno ale poctivě odposloucháno každodenním testováním.
Ale zkušenost je nesdělitelná...

MilanTuma
Příspěvky: 168
Registrován: 24 dub 2008 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od MilanTuma »

kazzatel píše:Já ( a nejen já ), jasně slyším ty chybějící vejšky...nebo přesněji vyjádřeno, ten chybějící " třpyt " vejšek...slyšel jsi někdy třeba činel " naživo " ? Když doznívá, zabarvení se plynule mění..ale přes digitál to zní, jako když uzavíráš utíkající páru...chybí mikrodynamika...to je bohužel tak, nemá to " koule ", je to sterilní...jako vagína na obrázku..zprvu taky nadchne, ale velice rychle nudí... :roll:
Jo tak to mi něco připomíná. Při vánočních nákupech jsem s blízkou osobou také zavítal k rákosákům kde měli také vystavenou nějakou lacinou kytaru asi za 400,-. Prostě napnuté struny a nějaké to překližkové tělo. Tak jsem na to břinknul a i taková šmedská laciná kytara lehce přehraje CD a všelijaké ty kecy prodejců jak v testech vítězná soustava dokonale hraje.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Aleska »

Milane,
tak to je "zlatej hřebík" tohoto vlákna ! :lol: :lol: :lol:

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

Aleska píše:Milane,
tak to je "zlatej hřebík" tohoto vlákna ! :lol: :lol: :lol:
Ale by som povedal, že je trafený úplne presne *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

kazzatel píše:OK...dobrejch strojů je povícero...neznám pochopitelně celou stávající světovou produkci, to není možný, je obrovská...ani nelze říct, že ta a ta firma dělá jen výborný kousky, kdežto jiná zase jen samý mršby...ale troufám si tvrdit, že když mi nějakej kousek donesete a já si ho pustím ve srovnání s tím mým posledním, bezpečně tu kvalitu rozeznám...ona je totiž reference potřebná a já mám holt tu svou - bez se totiž nelze dobře rozhodnout, kde se ten neznámý nachází na stupnici kvality... nechci a nebudu tvrdit, že mám nějaký patent na slyšení, ale zkušenosti mám a ty se naprosto kryjí s lidmi, o kterých vím, že slyší dobře, takže to není o nějakém mém vkusu a preferencích...za ty roky jsem slyšel mraky zesilovačů a troufnu si tvrdit, že mnohem víc, než naprostá většina z vás...
Obecně dobře hrají áčkové Ekufejzy, Halcro, ale i některý mnohem starší kousky třeba od ML...a abych potěšil i tebe Pekelníče, tedy věz, že Technics A1 byl mimořádně povedenej kousek, protože obsahoval jedno geniálně vymyšlený zapojení...to bylo ovšem ve svý době hodně drahý a tak ho firma opustila a ty, co přišly po něm, už byly značně ošizený.....ale to vše je na hodně dlohý povídání..
No, vidíš to....že to jde hezky i mile. S takovým přístupem souhlasím *2thumbsup*

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Chybějící výšky ... takový Studer 807 má rozsah: Frequenzgang bei 38 cm/s: 30 Hz ... 20 kHz ± 2 db ..
Znamená to, že záznam na takovém stroji je též nevyhovující z hlediska obsahu výšek nad tímto rozsahem? Na takových a podobných se přece po léta pořizoval primární záznam ve studiích. ...

Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od cough »

Fidas: jde o to, ze u toho studeru je pokles nad 20kHz pomerne "pozvolny", zatimco u 44.1 digitalu je strmy filtr....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host