Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Ach tak.

Pokud máš vybavení, tak hodina stačí.

Co se týče úrovně (napěťové, výkonové), bylo by daleko snazší vyřešit PWM linkový komponent (předzesilovač), než výkonový zesilovač. Ale, upřímně řečeno, pro linkový stupeň nevidím důvod. Nebude ani úspora hmotnosti, ani energie, ani ceny. Přínos = 0. U koncáku je to jasné, náklady + green mania.
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

No a ty vybavení máš,ne?

Takže "zvuk" digitálního předzesilovače od "normálního" by neměl být významně rozdílný ,než mezi jinými předzesilovači mezi sebou.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

boxer píše:No a ty vybavení máš,ne?

Takže "zvuk" digitálního předzesilovače od "normálního" by neměl být významně rozdílný ,než mezi jinými předzesilovači mezi sebou.
Vybavení mám. O co Ti jde, chceš něco změřit?

O zvuku se bez měření a poslechu nelze bavit, jelikož PWM implementace může být perfektní, ale i hrozná. A prozatimní zkušenosti s audio produkcí obecně mně o "perfektnosti" nedávají předpoklady. Audio design není žádný "rocket science", je to často množina lidí, která se rekrutuje spíše z nadšenců, než z lidí se solidními základy.
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Vybavení mám. O co Ti jde, chceš něco změřit?


No já myslel,že ti to doťuklo.

Jdu na pranýř světu bez skrupulí osočování. Dovezu jakéhosi Lyngdorfa,ty ho v mojí přítomnosti změříš,kde mi vysvětlíš co a dáme grafy sem a bude po ptákách.

Já s tím problém nemám.

Když změříš někomu lampovýho (třeba AR) a ukážeš zde grafy,tak dotyčný majitel ho taky nevyhodí do popelnice.

Nebo že by po uveřejnění lesíků a kopců DárTcíla jeho majitel ho odevzdal AS,asi taky nehrozí.

A ten ,kdo není spokojen,tak ať mu grafy vyjdou jak u BVa,tak se ho stejně zbaví,ne?

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Není problém, ale na termínu se dohodněme v mailu. Možná i mezi svátky, a bez problémů po Novém roce.

Máš pravdu, že na základě některých Tvých příspěvků mě napadlo, že bys mohl být šťastným majitelem PWM komponentu :)
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Jak napadlo?

Dyž jsi mě u sebe pouštěl ty tvoje zesíky,tak jsme se bavili,jakou různou haraburdu doma mám. :?

Nicméně spíše po Novém roce. Ale to bude už nadále jen mailově.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Tomáš »

Ohlásit tento příspěvekOdpovědět s citacíRe: Lyngdorf
od boxer v 11 srp 2010 08:37

Myslím,že je dobré si pro všechny (nejen) opovrživce digitálu přečíst tento článek D.Březiny,za což mu děkuji.
Ostatně,proto ho (TDA) už 2 roky mám.
bez komentáře

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od sekal »

Ajta krajta....:lol:

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

A co jako?

Já se s tím netajil. Nemám "jen" jeho. Narozdíl od drtivý většiny zde mám porovnání dnes a denně doma.

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Ramones »

hodnocení dle německého "Sterea"
NAD M2 6 000 Euro - 91 % (referenční třída-integrované zesilovače)..........poznámka: tlumící faktor 2000, Nuforce 9 SE v2, tlumící faktor přes 4000.............................. :idea:

Doufám, že nebudete napadat tento časopis z podjatosti. Jaké "kousky" se umístily za ním?: http://www.excelia-hifi.cz/


palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

T-M píše:Máš pravdu jsou .... ale to nemění nic na faktu že jde o slušné zesilovače. Minimálně to svědčí alespoň o faktu že dokážu ocenit i zesy s rozdílným zvukovým projevem.
Accuphase, Audio Research - nemám problém súhlasiť s Tebou. Samozrejme, aj tam je to "cenovo a kvalitou odstupňované", ale berme v potaz konštrukčnú filozofiu. Jeden som vlastnil, druhý počul. Majú každý iný zvukový charakter, to odprisahám. Som hlúpy laik podľa konštruktérov, OK mám s tým problém, podľa PMA to navyše súvsisí aj s inteligenciou...nad tým sa ešte zamyslím. "Vejšky" hrá každý zo spomínaných siličov inak - tak prosím vysvetliť, čo je správne. Alebo to všetko poriešime tým, že som hluchý a finito? No dobre, skončím pod kobercom, ale aká bude formula pre zvyšok, ktorí počujú? Meranie? Meranie. Tak - a sme v jadre veci. Meranie a obidva sú dobré.....v tolerancii.... Ale ak kritické meranie platí len u spínaných siličov a ostatné sú v tolerancii, tak potom sorry.

Mamut
Příspěvky: 111
Registrován: 28 črc 2008 17:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Mamut »

Kdo na Vysočině-nejlépe okolo Havl.Brodu má nějaký ten digitál!Rád porovnám s myslím dost slušným klonem DPA...

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

kazzatel píše:Já ( a nejen já ), jasně slyším ty chybějící vejšky...nebo přesněji vyjádřeno, ten chybějící " třpyt " vejšek...slyšel jsi někdy třeba činel " naživo " ? Když doznívá, zabarvení se plynule mění..ale přes digitál to zní, jako když uzavíráš utíkající páru...chybí mikrodynamika...to je bohužel tak, nemá to " koule ", je to sterilní...jako vagína na obrázku..zprvu taky nadchne, ale velice rychle nudí... :roll:
peer jasne počuje zlepšenie pri napríklad cerabal :D
tebe chýbajú "vejšky" a on počuje cerabal
tak kde je tá pravda? keď obaja niečo počujete...
ako zmeriaš kto to počuje objektívne?
ale to prirovnaie s tou vagínou je ale krásne...

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

PMA píše: Je to o prodavači high endu a dámě, která si chce koupit high end, a za high end považuje kombajn Bose, a tlačí do stejného názoru prodavače.
ty tu zase tlačíš ten svoj "high end"
nevidím rozdiel medzi tým predavačom a tebou

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host