Doporučení na koncové monobloky

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení na koncové monobloky

Příspěvek od BVa »

BVa...ano, máš pravdu, může to být čisté "AB" s velmi malým zkreslením, pokud se poslechově chová jako dobré áčko nebo dobré otevřené AB.
To som nenapísal ja..A tú podčiarknutú podmienku ten JC1 jednoducho nespĺňa ( a " doladiť" sa to nedá), na rozdiel od AHB2.. Emotívna má byť nahrávka, pridané " emócie" nie sú IMO to pravé orechové...Ale však je to tvoja voľba, aj keď v rozpore s tým, čo si chcel pôvodne.
BVaudio, výroba a predaj

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Není to v rozporu. U známého zůstaly AHB2. Ne pro dobrý graf, ale proto, že se mu líbily zvukově. Nyní se bavíme o JC1. U něho JC1 hrály lépe, celkově se ti lépe sedlo (než u mě).

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

mohl bych se zeptat kde (respektive jakou cestou) váš známý AHB2 zakoupil? Pokud vím, v Čechách ještě nemají distributora, tak která cesta je nejschůdnější.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

ZdenekJR: také by mě to zajímalo. Český distributor AHB2 opravdu pořád není? Před pár měsíci byla v EU nejlevnější cena v eurech v následujícím odkazu (porovnával jsem i s přímou koupí z USA v dolarech plus poštovné a dovozní DPH/clo i s dalšími evropskými distributory v eurech a librách vzhledem k tehdejším kurzům, dost záleží na aktuálních kurzech měn).
hřebík píše:
29 kvě 2020 22:50
Nejlevnější cenu na Benchmarky v EU jsem mmch našel tady: https://www.djservice.ee/article/benchmark-ahb2
Poštovné do CZ velmi rozumné. Komunikují v pohodě v angličtině, jiný jazyk jsem ani nezkoušel.
Jde to teď někde levněji?

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

Nebyly nové. Jeden z DE, ten šel zapůjčit a ten se poslouchal. Druhý už nevím odkud, tuším z Belgie, ale také z druhé ruky, dokoupeny do páru. Nové já osobně jsem nezjistil, u nás jistě zastoupení není... Tedy ne oficiální. Navíc se prý musí dlouho čekat na výrobu.

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

díky, je to ale škoda

rotr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rotr »

Slyšel někdo ze zde přítomných koncový zesilovač od německého SPL - SPL Performer s800 s cenou cca 80000 a udávaným výkonem 2x285W/4?

Electrocompaniet
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Electrocompaniet »

" Zdravím přátelé,

prosím tímto o doporučení (pokud možno z vlastní zkušenosti) na nákup koncových monobloků pro kamaráda nechodící na forum.
Požadavky jsou následující:

1) monobloky tranzistor
2) vstup XLR
3) třída "A" nebo spíše vzhledem k požadovanému výkonu velmi otevřená "AB"
4) výkon 180W do 8ohm a více
5) mohou být samozřejmě použité, tedy secondhand
6) cenový strop 6000,- euro

Prosím o doporučení s vypsáním zkušenosti či jinak podložený názor.
Rádi bychom docílili mimořádně otevřeného , prostorového zvuku.
Prosím neřešte reprosoustavy, místnost a další věci kolem. Nejsou žádaným předmětem diskuze. Jen zkušenosti s monobloky.
Výsledkem by měla být selekce dvou , tří typů monobloků pro následný nákup. Poté budou rozhodovat také preference vzhledu ap.

Děkuji předem za názory, doufám, že vlákno se může stát užitečné později i pro druhé..."

Co třeba Electrocompaniet?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Mám Musical Fidelity Supercharger 750K a poslouchám čistě zesílený zvuk, který mi nabízí zdroj (předzes. nemám). Do beden doleze to, co se vypustí před koncákama. Tak to vnímám já.
Síla jako kráva a je to i při nižší hlasitosti znát.
Bez problémů se renovuje a tuní (např. v Casea)
S těma třídama to nějak neřeším a ještě zbyde na kabely.
Supercharger.JPG

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Proč si nekoupi treba ten kram SPAudio A400? Nebo 2x A200.

Odpovědět