Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Nastal čas se rozloučit s poslechovou místností na delší dobu a opět se zabydlet s hifi sestavou v panelákovém, středně zatlumeném obývacím pokoji 6x3 m s poslechem proti delší zdi. Jelikož jsem spokojený s elektronkovým sluchátkovým zesilovačem, řekl jsem si že zkusím elektronkový integrovaný zesík i pro poslech z reprosoustav. Nemám přímo styly, ale spíš oblíbené interprety jako Mike Oldfield, Mari Boine, Katie Melua atp.
Bohužel rozpočet s příchodem rodiny je hodně omezený proto počítám se stropem 20 000Kč za bazarové kousky. Počítám, že dosáhnu jen na čínské produkty jako Cayin, Yaqin. Chci se zeptat zkušenějších na co si dát pozor, zda například větší výkon nerovná se víc adidas. Zda lze najít i v této třídě kousky s AutoBias, na dostupnost výměny elektronek ap. Následně začnu hledat vhodné regálovky, nejspíš ELAC s JET páskáčem nebo Ushery, ale samozřejmě rozhodne poslech. Zatím mám v hledáčku něco takové: https://www.hifiengine.com/manual_libra ... 100b.shtml

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od terahera »

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -nimis-rc/
Zkus tohle,podle mě excelentní za tu cenu. A co áčkový Xindak co jsi měl,šel do světa?

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Díky za tip :), ale chtěl bych trošku větší výkon. Nevím jak je v reálu slyšet zapojení trioda vs. pentoda, musím nastudovat. Už před nástupem Xindaku jsem věděl, že skončím u elektronkového zesilovače. Ještě zvažuji, zda nebude lepší hybrid a nebudu tak muset řešít slabé stránky čistě lampové konstrukce. Nějak začít musím a na finální řešení zvuku bude hodně času než bude barák a pořádná cimra, tak si mezeru musím nějak vyplnit *thumbs up*.


koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Super *palec*, napíšu pánovi.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od Fidas »

Za ty prachy moc lepší nekoupíš. Měl jsem Primalunu Prologue One a byla fajná. Navíc měla autobias.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Překvapilo mě, že na audiodromu tento zesilovač testovali mimojiné i s AC M102, to jsou docela rostlé sloupovky a také vysoké hodnocení od skoro 40 lidí na audioreview: http://www.audioreview.com/cat/amplific ... 17crx.aspx. Uvidíme, třeba pojedu brzy do Vídně :). Byl by pro mě víc než slušný vstup do elektronkového poslechu.

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od LawIAR »

koudy42 píše:Překvapilo mě, že na audiodromu tento zesilovač testovali mimojiné i s AC M102, to jsou docela rostlé sloupovky a také vysoké hodnocení od skoro 40 lidí na audioreview: http://www.audioreview.com/cat/amplific ... 17crx.aspx. Uvidíme, třeba pojedu brzy do Vídně :). Byl by pro mě víc než slušný vstup do elektronkového poslechu.
Držím palce k tomu, aby sa skutočne páčil a pevne verím, že puristi sa do tohto vlákna neobujú. *thumbs up*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od terahera »

koudy42 píše:Díky za tip :), ale chtěl bych trošku větší výkon
Neměl bych vůbec obavy z výkonu,měl jsem ho možnost slyšet na své repro a výkon byl zcela dostatečný ;)
Měl jsem i PrimaLunu Prologue 2,a tomu italovi nešahá ani po kotníky :)
Toť můj názor,jinak přeji šťastnou ruku při výběru lampáče *thumbs up*

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Dekuji za nazory a podporu chlapi, samozrejme poslechnu a presne tyhle postrehy jsou k nezaplaceni viz. Terahera, kdybys mi nerekl, ze si toho talose slysel, tak sem ho okamzite vyskrtnul. Kazdy si tim hledanim a zkousenim musi projit, i kdyz budu treba casem jinde. Narazil jsem napriklad na stare vlakno clena Alesky z roku 2008, kde nadsene popisoval prvni dojmy lacineho cinskeho lampace :), I kdyz je nyni na mile daleko. Proc to nezkusit, zvlaste kdyz pujde o bazarovy kousek.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Má někdo zkušenost s tímto: https://elektro.bazos.sk/inzerat/693449 ... lnovac.php ? Myslím, že "tube rolling" bude s přibývajím množstvím žádoucí *2thumbsup* .

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od Leony5 »

:lol: Pěknej kousek :lol: Jsem zvědavej až budeš posuzovat stávající sestavu s lampáčem *thumbs up*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od terahera »

Podle mě,jeden z nejpeknejsich kousků,klobouk dolů!!!!!Ale pak bys měl fakt řešit sestavu už smrtelně vážně

Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od LawIAR »

yoyo je legendárny konštruktér. Chcel som od neho kúpiť jednopásmo s aktívnou výhybkou, ale, ja neborák, som už nestihol. Uchmatol mi to niekto z Medzilaboriec.

koudy42
Příspěvky: 1637
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Elektronkový integráč do 20 000 Kč

Příspěvek od koudy42 »

Další 2 lidé mi rozmlouvali Primalunu, jeden jí vlastnil a druhý jí měl naposlouchanou u kamaráda, který jí následně prodal. Oba doporučuli mimojiné Yaqin, že jde o velkou porci hudby za malý peníz. Samozřejmě dám na poslech, ale tak nějak se to utříbilo a rýsuje se nákup Yaqina. Konkrétně MS-10L nebo MC 100B. Jsem zvědavý co z toho vyjde a ještě zvědavější až budu pokračovat ve štafetě a hledat vhodné repro.

PS: pán z Vídně velmi ochotný a neměl problém slevit i na 600euro, kdyby měl někdo zájem o PL Prologue 2 za výborný peníz.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host