elektronkový předzesilovač Soundliveshere

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

elektronkový předzesilovač Soundliveshere

Příspěvek od efičák »

Na pražské výstavě se představil ruský výrobce a mě se hned vynořila myšlenka zapojit vystavený předzesilovač k mému tranzistorovému koncovému zesilovači.

Obrázek

ó lampáče, ty já můžu.
Mám koncák Yamaha M-45, vintage kousek s milým hudebním jásátkem, velehudební, do 12W v třídě A.
Pak se přepne do A-B a má slušný výkon i pro symfoniky.

Design lampáče - tradičně vintage a trochu DIY. Mahagonový masiv k lampám pasuje.
Konstrukce spoléhá na zvuk 6LS7 ale lampou usměrněnou výživou.

To je jiná káva, protože mám bufer s těmito skvělými korehentně znějícími flaškami, ale není tak dobře “spojitý” jsou v něm jen 2 lašky a krmení hladí dioda.

Je to nuance, ale o nuancích hifi je.
Nejvíce mi zvukem připomíná phono Canor TP306, který přímo používá kouzelné triody 6LS7.


Linkový předzes hraje nenápadně.
Rozlišuje mezi klavírem a el. klávesama, ságo je teda fakt hustě plechové, činely hraje samozřejmě a kontrabas je tělnatý jako já s 30 Kg nadváhou...

Prostor, no ... lampově velkorysý, předozadek hluboký, to je fajn.
Hraje tak tekutě, nic nablýskaného, je nenápadný, až samotné nástroje zahrajou opravdově.

Korekce - jaká úleva, pěkně si nastavím co se mi líbí.
Stereováha - problém, ještě že si pomocí diodových metrů na jamaze nastavím přesně hlasitost, jako voltmetrem.

Vnitřek mi Vladimír (dovozce) ukazoval, je to poctivé prodrátování kabely z mědi v teflonu, kondy obyčejné, uzemnění z silného pevného drátu., ne lanka.

První test proběhl na grandiozním jednočinném koncáku s obrovskýma triodama.
V předu klíček na řetízku na zapínání, magické oko a ještě po dvou malých triodách na kanál, hrál na velké bedny (obrovský basák jak Brno) s citlivostí přes 90 dcB a hrál nahlas.

Spolu až se hory zelenaly. Výšky velmi přesné, pohled do studia na poťáky korekcí, hodně rozlišuje nahrávku, což není příjemné, mám rád starý Jazz 50-60 léta a ty cédéčka nejsou nic extra, zato hudba fajna.

Soundliveshere není žádný barvič, pěkně po lopatě jak se zvuky mají.
Co je šokantní je přesnost charakterů a témbrů. Ne přesnost ve studiovém PA smyslu.

U mne s Yamahou M-45 a diy monitorama je to velmi dobré, naléhavé, emočně sdělné.
Právě při přidávajících se nástrojích je slyšet nároky na aparát a akustiku.
Je tam toho moc, album se stalo uměleckou performací s sdělenou naléhavostí až náročností na mě jako na posluchače.

Až tak velký nářez nejsem zvyklý slyšet, jde to na hranici živáku v klubu, kdy se cítím bombardovaný zvukem a plností Ellingova hlasu zvláště ve vrstvených nahrávkách z playbacku, kde zpívá harmonie a celé akordy sám.

Stříbro kabely šly pryč, obyčejné cinch a Tara Labs na repro.

Zvukově průměrná deska Podívej - Mařenka Rottrová,hraje jako nahrávka blbě, ale její hlas má barvu zpěvačky a tou výslovností co mám rád.
http://musicserver.cz/clanek/4047/Marie ... a-Podivej/
Jiřina Fikejzová říká o Marušce, že dává textům nový význam..

[youtube]5GyDm2Fs3cw[/youtube]

Prostě jo, dává to vzácnou synergii tekuté žárovkové hudebnosti bez “elektrického zabarvení” a vtahující jemné muzikality, co neohrrromí audiofilskou nápadností, ale až po chvíli kultivovaností a až decentní pravdivou barevnou hebkostí.

Není tolik hebké co lije sirup na zvuk . Zní to tekutě - neelektricky a … věrně ?
Kombinace neutrality bez zabarvení a věrně zahraného nástroje.

Lampový preamp je barevný skrytě, pro cvičené ucho aktivního hudebníka.
Koncertní piano má rám, kladívka tlulkou přes mechanismus a prodlužovací pedál má jasnou změnu tlumení na strunách. Je to na hranici postřehu pro necvičené ucho jak je věrohodný.

Design je jako vintage.

Raději bych něco decentního.
Tomu se výrobce nebrání, přímo na stránkách nabízi volbu materiálů a designu.
Dokonce nabízí zmizení své značky ve prospěch zakázky jako OEM.

http://soundliveshere.com/images/pred-u ... lok-13.jpg


Obrázek

Vladimír odpoví na dotazy kolem zapojení zájemcům na jazz777(zavináč)seznam.cz

Link na výrobce : http://soundliveshere.com/?Nashi_izdeliya:Usiliteli

Ty áčkové zesilovače s vintage lampama bych si uměl představit doma.
Ale univerzálnější je lampový předek a Váš koncák, nebo rozpojený integráč .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host