Funkce Clipping u zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
ayman
Příspěvky: 259
Registrován: 06 bře 2016 22:49
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Funkce Clipping u zesilovače

Příspěvek od ayman »

Můžete mi prosím vysvětlit, co znamená funkce Clipping u zesilovače? Mám Cambridge CXA80 at ato funkce tam byla nastavena. Občas se sám od sebe lehce ztlumil. Pořád jsem s tím zvukem nebyl úplně spokojen, zastřenost zvuku, málo detailu. Poté co jsem tuto funkci vypnul, zvuk se rozjasnil, získal detaily a dynamiku a konečně mě to baví. Můžete mi říct, k čemu tohle mršítko zvuku vlastně je? Alespoň u mě to má na produkci zásadní vliv.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Funkce Clipping u zesilovače

Příspěvek od RedBaron »

Ochrana zesilovače před limitací, poměrně užitečná věc pro případy, když ho ženeš nad hranice jeho možností, může ti pak taky mrvit bedny.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1793
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Funkce Clipping u zesilovače

Příspěvek od Antony »

Přesně tak, měla by to být určitá ochrana zesilovače a snad i reproduktorů před výkonovými špičkami. Ale pokud se projevuje po aktivaci zhoršením zvuku, vykašlal bych se na ni.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce Clipping u zesilovače

Příspěvek od petrL »

ayman píše:
22 dub 2022 09:44
Můžete mi říct, k čemu tohle mršítko zvuku vlastně je?
Jenom ochrana (repro, zesilovače?), když se dostane do rukou dětem, včetně puberťáků.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Funkce Clipping u zesilovače

Příspěvek od RedBaron »

Tak pokud tahle funkce něco dělá se zvukem pokud zesilovač není v limitaci, tak je tam jen do počtu, protože se na to pak každý vybodne.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host