GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
ADUS46
Příspěvky: 43
Registrován: 29 zář 2011 16:32
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od ADUS46 »

Dobrý den, já už dvacet let ty podle Tebe nadpřirozené zázraky sbírám.Na starého Grundiga , ať se jedná o zesilovače nebo tunery nedám dopustit.Asi nehrají podle netopýrých uší věrně ale líbivě.Jestli Máš možnost prohlédni si schema na př.SV2000 a to je u Grundiga lepší průměr a zjistíš, že to není jen v odbočkách na potenciometru.Myslím,že děláš závěry i když jsi zesilovače hrát neslyšel.

elka
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2012 09:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od elka »

Pane kolego,
pokud o něčem diskutuji, tak vždy ve věci o které mám přehled. Také vlastním několikero modelů z produkce Grundig, servisoval jsem jich rovněž docela dost, takže vím docela přesně o čem hovořím - jasně jsem výše psal o typicky grundigovském přednesu. V mém příspěvku šlo jen a jen o to, že vynášet někam do výšek zrovna tento model je neopodstatněné, protože stejného, nebo téměř totožného zapojení Grundig použil i u mnoha jiných přístrojů, které do nebe nikdo (nevím proč) nevynáší.

knuba
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2012 14:41
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od knuba »

Čest (výjimkám), mám V7000 na občasný poslech na starých dreipásmech, ale poslední dobou je jeho chování celkem na prt-balance, poťáky, všelicos. Přecijen si zažil to svý. Je tu někdo, kdo by z něj uměl zas udělat to, čím býval kdysi? Změřit, vyčistit, nastavit, vyměnit,.. Mám ho rád, kluka ušatýho, a mrzí mě, že je mu ouvej :( Předem děkuje..

Hanz1
Příspěvky: 19
Registrován: 22 říj 2016 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Hanz1 »

Zdravím,

mám dotaz, především na Vás, kteří máte osobní zkušenost s V7000.
Na co si dát pozor při koupi?
Jasně, zvuk a vzhled, ale myslím tím, kdyby byla možnost podívat se dovnitř, co sledovat?
Poznám, když někdo nahradil něco podstatného nějakým šuntem?

Díky za rady a názory. :-)

Hanz

Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Pesi »

no na co.... dej na svuj zrak. ono toho uvnitr tolik neni. koukni na chladic, kde musi byt prisroubovane BD203 a 204, a vubec ta oblast u chladice at to proste vypada originalne. kdyby te to nekdo nechal rozebrat vic, tak kdyz tu zakladni desku zespodu odsroubujes, tak poznas kde to bylo preletovavane...... a kdyz ne, tak je to alespon peclive opravene :)

Hanz1
Příspěvky: 19
Registrován: 22 říj 2016 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Hanz1 »

Pesi píše:no na co.... dej na svuj zrak. ono toho uvnitr tolik neni. koukni na chladic, kde musi byt prisroubovane BD203 a 204, a vubec ta oblast u chladice at to proste vypada originalne. kdyby te to nekdo nechal rozebrat vic, tak kdyz tu zakladni desku zespodu odsroubujes, tak poznas kde to bylo preletovavane...... a kdyz ne, tak je to alespon peclive opravene :)
Díky moc,
BD203 a 204, to jsem potřeboval vědět. :-)

Hanz1
Příspěvky: 19
Registrován: 22 říj 2016 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Hanz1 »

Takže mám V7000. :-)
Má tedy už něco "nalítáno". Myslím tím šrámy na těle.
Koukal jsem dovnitř a BD 203 a 204 jsou tam.
Mám jedno místečko za čelním panelem, kde jakoby kouká drátek, ale nedokáži poznat, jestli něco chybí.
Nafotím a pošlu.
Zkusím přečíst co se kde píše, jak mu pomoci a jakým směrem směrovat případnou údržbu, nebo možný, či spíše nutný upgrade.

Uživatelský avatar
radmaris
Příspěvky: 25
Registrován: 11 pro 2016 14:11
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od radmaris »

Mame tedy jen A5000 ve skrini jeste a pak 6000 serii a jsem spokojen.zatim krmim po supra kabelu z Hitachiho a jsem spokojen.ale ted zacal svx vykazovat chybu.Snad brzy odstranine a pofrci opet.jinak.neznate nekdo slusnou opravnu.kde umi vintage opravit ? Praha nebo kdekoliv.dik

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

dadaft píše:Obrázek

ještě se mi nestalo, aby po připojení V7000 do sestavy, náhradou za cokoliv včetně několika mezinárodně uznávaných audiofilských zesáků, nenásledovalo obrovské WOW!

věrnost hlasů, metliček, blán, houslí....... je šokantní (obzvlášť při kompletním solid core, včetně prokáblování beden).
rytmičnost a melodičnost nahrávek přímo praští přes uši...........
lokalizace a separace fascinující.

HAPPY AMP
Zajímalo by mne srovnání s tím NAD D 3020 co máš.Máš ještě toho Grundiga ?Můžeš napsat srovnání starý vintage zesík vs nový ?Dík

designer
Příspěvky: 88
Registrován: 11 dub 2017 07:40
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od designer »

Zdravím vintažistov a pripájam sa k spokojným poslucháčom starých Grundigov. Mám tenký placatý dual mono SV2000. Dajú sa objaviť názory, že sa jedná o jeden z najlepších starších (nie starých) Grundigov. Tie staré rátam vyrobené pred rokom 1980. Obyčajne ma zaujíma práve tá éra - teda do roku 1979, no po dlhšom čase sa zažiadalo znova vyskúšať niečo novšie -:) teda 1981-82. Placka váži do 10 kg a prekvapí, keď sa ju snažíte zodvihnúť. Proste človek nečaká že do toho rozmeru doslova narvali čo tam vošlo. Čítal som na nemeckom webe že pri tomto modeli dostali konštruktéri voľnú ruku. Jediné obmedzenie sa týkalo rozmeru - teda výšky, prispôsobenej pre radu Slim.

Tu je oddeklovaný

Obrázek

tu je trafo

Obrázek

Ku zvuku dodám len, že je hutný, má muzikantské nadanie i dynamiku a nechýba ani pekný detail a priestor. Jeho silnou stránkou je plný úderný a hlboký bas. Proste hrá mu to *palec*
Prešlo mi rukami kde-čo a viem preto porovnať. Grundig sa môže smelo zaradiť medzi také skvosty ako napr. Pioneer SA-7100, čo je mimoriadne podarený model s realistickým podaním. Dokonca by sa dal prirovnať k Hegelom.
Pre úplnosť doplním zvyšok zostavy - repro vintage stredne velké trojpásmo H.H.Scott z roku 1979 a CD Marantz CD5003

Fotografie sú prebraté.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Paráda.Pro mě jsou tyhle starý stroje stejně nejlepší.Plánuju si do sbírky zase něco takového pořídit a kochat se kvalitním zvukem i vzhledem *2thumbsup*

designer
Příspěvky: 88
Registrován: 11 dub 2017 07:40
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od designer »

Lemon píše:Paráda.Pro mě jsou tyhle starý stroje stejně nejlepší.Plánuju si do sbírky zase něco takového pořídit a kochat se kvalitním zvukem i vzhledem *2thumbsup*
jj - veru, staré dobré stroje. Velmi dobre sa to počúva. Toto je prvá skúsenosť s Grundigom doma a velmi príjemná *hura*
Zo starších nemcov mám ešte high-end z roku 1967 - Saba TS100A
- jej veličenstvo 15 kg v plnej paráde tu

Obrázek

a vnútro ;)

Obrázek

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Nádhera,na ten věk vypadá skvěle. *palec*

Uživatelský avatar
radmaris
Příspěvky: 25
Registrován: 11 pro 2016 14:11
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od radmaris »

taky vlastním něco malo od Grundiga :)

Obrázek


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host