GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Nemá někdo náhodou Grundig A-9000 ?Prý je to zvukově opravdu špičkový zesilovač.

Obrázek
Obrázek

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

dadaft píše:no, řekl bych, že fa960mk2 nemá šanci. bude asi hrát dobře. možná skvěle. ale to je ještě furt 100 kilometrů za V7000.
Grundig V7000 je čistě audiofilský zesilovač. prvotřídní audiofilský zesilovač. to prostě nejde srovnávat s tím, co se běžně prodává v hifi-marketech. ty reprozástrčky nejsou zrůdné, jsou nepodstatné, je to úplně jedno, jestli jsou hranaté nebo šišaté nebo baňaté. ten zesák nemusíš umravňovat kabely. potřebuješ k němu připojit nějak bedny. čím neutrálněji, tím líp. 2 x 1,5mm2 je ideální. to on je ta síla, ne serepetičky okolo...
těžko se to vysvětluje. však uvidíš. nemá smysl připojovat různé kabely a zkoumat, jestli se zlepšila lokalizace, nebo zpevnil bas a tak blablabla dále. nejde se bavit o tom, jaký má "zvuk". hraje hudba. nejde debatovat, jestli je dostatečně detailní, analytický, s nádechem lamp, blablabla dále. hraje hudba... prostor, detaily, emociálnost, hloubka jsou z jiného světa. žes to ty, tak jsem si pustil deMeiolu a spol. těším se na tvůj výraz, až to uslyšíš. hraje to teď krapítek jinak...

když už jsme u beden - dnes dorazil 2 pár FB815. někde postávaly, několikrát něco zahrály, pak už nevypadaly dost in a tak jsem je koupil já. měniče jsou jako nové. koupím stojany a příjde čas přejít od slov k činům...
:o

Dnes jsem pročetl velmi obsáhlé téma na Polském foru o zesilovači Grundig V 7000(dávám sem odkaz) a musím dát za pravdu Dadaftovi,že to je opravdu vyjímečný zesilovač .Obzvláště ve spojení s regálovkama Grundig BOX-650 prof dostanete fantastický zvuk.Prý dělali test v jednom studiu proti zesilovači a reproduktorům v cenové kategorii 60 tisíc zlotý (na naše asi 400 tisíc Kč) a grundig se zvukově vyrovnal a v barvě zvuku dokonce předčil. *2thumbsup*
Nutno podoktknout,že ten grundig byl v dokonalé kondici(vyměněny kondenzátory a lehký tuning) Zesilovače co se prý vyrovnají Grundigu V 7000 jsou Sanyo ja220 , NAD 3030 , Dual SV-1460 , Dual SV-1462.
Odkaz na forum:
http://www.audiostereo.pl/klub-milosnik ... 47310.html
mam następujący zestaw zestrojony przez Grzegorza vel Gregaudio:
1. SANYO JA-220 GAT
2. GRUNDIG CD 7550 GAT
3. kabel interkonekt GAT
4. GRUNDIG BOX 650 Prof
5. kabel głośnikowy GAT

i co?
Przedtem grałem na v1700 z kolumnami BOX 650 Prof i CD 7500 potem 7550. Czy warto wchodzić w GAT? OCZYWIŚCIE że TAK! Grzegorz jest Mistrzem i to jak zestroił te klocki dało odlot o kilka pięter w górę co zauważyła nawet od pierwszej chwili (kilka sekund) moja żona - lepszej chyba rekomendacji nie trzeba (nie przepada za moim hobby :-)
Ostatnio w renomowanym sklepie porównywałem (zabrałem go na odsłuchy i zagrałem) z zestawem za około 60 tyś zł. Kolumny Avantgarde, wzmak Avantgarde, CD Accuphase DP 500. Wytrzymał bez kompleksów to porównanie - scena i szczegółowość nieco słabsza, ale barwa nie do pobicia. Dynamika, muzykalność na tym samym poziomie a zestaw za nieco powyżej 2 tyś zł. Grundig w rękach Grega zamienia się w złoto.
Naposledy upravil(a) Lemon dne 16 črc 2017 18:45, celkem upraveno 2 x.


Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

To nemají,ta A9000 je pouze pro 8 Ohm reproduktory.

Uživatelský avatar
Jirka33
Příspěvky: 95
Registrován: 04 kvě 2017 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Jirka33 »

GRUNDIG V7000 tolik kecu o takovem verglu, a ja to blbec cele precetl, a co jsem si s toho vzal? Ze i hovno dobre hraje kdyz tomu ten dotycny veri. :lol:

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Fidas »

Jirko, jsi opravdu kus pikoka a tato fóra by jsi měl navěky opustit.
I když tvá přítomnost není k zahození. Vedle tebe si musí i hlupák připadat jako Einstein.

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

Jirka33 píše:
23 črc 2017 12:49
GRUNDIG V7000 tolik kecu o takovem verglu, a ja to blbec cele precetl, a co jsem si s toho vzal? Ze i hovno dobre hraje kdyz tomu ten dotycny veri. :lol:
Ty jsi ho slyšel jak hraje?Pokud ano dej srovnání s nějakým dražším zesilovačem.Jinak jso tvoje příspěvky taky k hovnu. :D

Uživatelský avatar
Jirka33
Příspěvky: 95
Registrován: 04 kvě 2017 19:18
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Jirka33 »

Porad to nic nemeni na mem faktu, at si kdo chce co chce rika. Lepsi nez ten vergl? To uz snad vse, treba denon 1500 ae. Sorry levnejsi vergli me nezajimaji, protoze nehraji, a je ztratou casu o tom psat a hadat se o tom. Ale kdyz mate radi elektroodpad, tak prosim, smele diskutujte jak to bozsky hraje, treba tomu nejaky chudak i uveri a koupi si ho. *offtopic*

Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 981
Registrován: 17 dub 2016 23:45
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od terahera »

Jirka 33
Nezávislá otázka k tomuto tématu,Grundika jsem nikdy neslyšel,ale mě by moooc zajímalo,na čem vlastně hraješ ty?

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

Tak jsem po zhruba 3/4 roce do systému zas zapojil V7000, který ho s přehledem ovládal posledních 15 let, a je to král symfonií --- barva nástrojů je prostě prvotřídní, hlavně těch dřevěných, a samozřejmost s jakou přehledně a melodicky předá reálnou velikost orchestru, to je prostě něco.
(jen to chce správné bedny)

Poslouchám teď Pendereckého koncerty (první pro čelo, pro klarinet, pro hornu...) a jsem z toho hotový.
C338 je v mnohém lepší zesilovač, ale v symrfoňáku mu to V7000 brutálně natírá,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vítej zpátky brachu.

Obrázek

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od pepazdepa3 »

Zdroj V7000 je zřejmě nevyčerpatelný. Musely jich být vyrobeny desetitisíce, protože se stále objevují. Já zůstanu u SV2000 /mám jenom čtyři/. SV 2000 tu /na eBay/ ale také budou zřejmě pořád...

https://www.ebay.de/itm/Vollverstarker- ... SwsTVarUIA

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6642
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

Po pravdě --- poslechl jsem V7000 jen pár dnů a teď už definitivně odešel do vitríny ke Grundig SXV6000, Philips CD960 a Philips FA860, což jsou mnou milované, ale už staré stroje.

Jsem zpátky na NAD C 338 a je to důstojný nástupce V7000.

C 338 má trochu potíže s barvou dřevěných dechových nástrojů, když ho použiješ jako dac-amp a hraješ Spotify přes obyč PC a coax.
Ale jako klasický zesilovač, ke kterému analogově připojíš kvalitní přehrávač, gramec nebo streamer, nemá chybu.
Neutrální, brutálně rychlý, přitom nesmírně tekutý (analogový) zvuk, žádné zrno, dobrá kontrola beden................. a hlavně --- je to neskutečně "šlapající" zesilovač, Velký Melodik.
C 338 ví, že basa a bicí jsou grunt --- některé blues-rockové desky s melodickou pumpující basou jsou fakt s C 338 úžasné.
A promítá se to i do zvuku symfonického orchestru,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Opravdu jsem se po V7000 zamiloval do C 338.

kRÁL JE MRTEV, AŤ ŽIJE KRÁL.

Obrázek

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od pepazdepa3 »

Hm, asi to bude dobrý nástupce. Zajímalo by mě, jak by asi "cvičil" s mými prastarými bedýnkami Orion... Chtěl bych se ale zeptat, zda je u Tvého nového stroje možnost nastavit korekce? Nikde v letáku jsem to nenašel. Zřejmě ani nemá /hifipuristy opovrhovanou/ možnost nastavení pro tišší poslech, což je v našich paneláčcích téměř vždy. :roll:

Lemon
Příspěvky: 668
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Lemon »

To mne právě odradilo od koupě,jelikož já vždy přidávám na výškách a to neumožňuje.Bas nechávám na nule,ale výšky mám rád přidané.Ten NAD má pouze možnost BASS EQ regulaci.Ale chápu,že hifi-stům to vyhovuje,když mají spíše rádi vše bez korekcí.

kubas
Příspěvky: 272
Registrován: 28 črc 2010 13:38
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od kubas »

Asi máš mooc rovné bedny, na houby, pak přidáváš.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host