GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od MB »

Nebudeme sa tu predsa urazat, asi si to spatne pochopil, ja som ti iba chcel naznacit, ze je to pekna cesta, ktorou ides ale nie je jedina mozna, a hlavne hifi je, bolo a bude o peniazoch...

Pocity do toho netahajme (pre Sostakovica).
Ja mam hifi za par korun ale rozhodne o tom nepisem basne, hra to presne ako hifi za par korun...kazda pridana koruna sa proste niekde prejavi, Vrcholom blazenosti je orgazmus, mozno ze niektory majitelia Hifi za 10 mil korun ho maju 24/7 a to bude asi to kam nas tahaju pocity....

PS: Na ZZ Top ma bavi ta surovost gitar (uznavam, ze hifi to zrovna nie je) a cena v levnych knihach, pretoze ja som holoprdelnik, Ale je rozhodne lepsie mat ho za 99Kc ako si ho vypalit....


paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od paolo »

dadaft:
a máš nějaké CD dražší než 500,-? :ugeek:
Rothaudio

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1121
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od MB »

dadaft píše:já ho mám za 66,-
:D
Za tu cenu si kupil ten High-end RCA kabel Monacor, ZZ Top stal tusim 49, ale nejako som si neni isty, preto som radsej napisal 99, aby som vypadal ako z bohatej rodiny...


Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Pesi »

dadaft:
Dadafte, mluvíš defacto o potřebě spojení CD960 s V7000............samozřejmě nic ve zlým - zajímalo by mě třeba CD824 +V7000 - zkusils to? Byl to rozdíl k lepšímu oproti Philipsímu zesáku na kterejs byl zvyklej?
.......mimochodem tyhle střety názorů jsou fajn - připadalo mi, že po dadaftově reklamě už nebude žádnej starej grundig k sehnání........ takhle to snad ještě za rozumnej peníz půjde 8-)

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

jasně, že zkoušel.
cd824 je nádherný živel. bohužel ne úplně pod kontrolou. když jsem ho slyšel, srdce mi pookřálo. bezprostřednost je úžasná. já prostě musím do budoucna vyřešit cd950-ku. proti cd960 ovšem cd824 nemá šanci. barva, detailnost, prostor a celková kultivovanost nebo kulturnost projevu jsou slabší. na philipsáckém zesu hrály oba docela podobně. není jednoduché vysvětlit rozdíl. zesilovač fa860 je jakoby zvukově plnější. zvuk je hustší, jakoby propojenější nějakým vrnivým a měkoučkým pojivem. je to příjemné. ale spousta věcí zůstává jen naznačená. patrná jen v obrysech. tušená. to jsem pochopil, nebo spíš uslyšel, až z V7000.
jinak: představ si velice členitou zasněženou krajinu. vidíš domy, věž kostela, zamrzlou hladinu pivovarského rybníka. všechno se nádherně třpytí až oči přecházejí. to je philips fa860.
a teď z urlopu přitáhni srpnového oskara. sníh zmizí a ty se díváš na barevnou scenérii. šťavnatý pažit, omítka, oprýskaný nátěr železniční lávky, sušící se prádlo ve větru. to je grundig V7000.
v tom je to. jako kdybys foukl do prachu na místě, kde dlouho nikdo nebyl - místo jednolité plastické struktury fa860-ky uvidíš najednou stříbrnou lžičku, duhové kuličky, pytlíky čaje a další věci na prostřené desce stolu V7000.
na druhou stranu (protože každá mince má dvě): někdy koukáš na holuby pokálený parapet. a několik cdček zamíří na dno skříňky... ale pár jiných zase cestuje opačným směrem - k líci sice pořád patří rub, ale díváš se s větším přehledem, protože prostě stojíš výš.
no a tehdy se ukáže, jakou sílu má zdroj. cd824 (zkoušel jsem i sony dvp-ns36, kdysi mi přišlo slušné, na to že stálo 2t - teď velice nechutné) evidentně ztrácí páru. a cd960 jako by se konečně mohlo pořádně nadechnout. rozkvétá.
asi tak.

co mě momentálně mrzí je, že na čtyřech bednách je V7000 v háji. slívá a nehoří. možná je to malou rezervou, možná jsou 4 bedny opravdu krok špatným směrem. uvidíme. taky ten černý má uvnitř, co má. chybějí dva malé kondy, u dalšího nesedí úplně přesně hodnoty atd. jak jsem ti psal. bohužel nejde s hnědákem udělat přímé srovnání (snad zítra). ale i tak se těším na výsledek tvé omlazovací kůry...
*2thumbsup*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od dadaft »

milé výkonové rezervy
před pár okamžiky skončil další jasný důkaz:
je to Pan Zesilovač (Mr.Amp)
a ne že ne
*thumbs up*
prostě mazec (simply mazec)
:mrgreen:

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Mih »

Můžeš osvětlit jakže to máš připojeny 4 repro ke stereo zesilovači?

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od korys »

dadaft experimentuje s 2 páry stejných beden připojených paralelně na jedny reprosvorky zesilovače,takže výsledná faktická impedance klesá dost pod 4 ohmy.Samotný zesik takový záhul samozřejmě zvládá na kraji svých možností a dadaft má ještě nějaké své ,neznámé'k dokončení své nirvány (2 konce, metry reprokáblů,předek apod.),nicméně je zajímavé pozorovat takový postup s virtuálními monitory.
Přes řeku do stínu stromů.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Hledej...

Příspěvek od korys »

V každém případě,když už jsme si včera udělali takové malé výměnné poslechové odpoledne(co tež robit,když furt chčije) a protočili tak 1 spindl placek,tak můžu říct,že co se týče sterea,tak vše je na svém místě a při rozumné nízké hlasitosti,jak to dadaft rád,jsem Pontyho s Meolou a další shledal velmi poslouchatelnými i v prostoru.
Přes řeku do stínu stromů.

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Mih »

To paralelní zapojení 2párů je vůči zesilovači dost drsné. Přidat víc hlasitost, tak se z něj může jen zakouřit. Rozumnější by bylo připojit druhý pár na jiný konc. zesilovač. Tohle je amatérština až na půdu...

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od korys »

Mih,s tím se samozřejmě nedá než souhlasit a i dadaft si je toho vědom. :)Nicméně,nejde zatím o nic jiného,než ono známé sepnuté A+B.
Přes řeku do stínu stromů.

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Mike »

Já se nestačím divit co se o tomto famózním zesilovači nedočtu..... Přijde mi to taky maličko zvláštní hlavně to dadaft hodně chválí dokonce mě to začalo i zajímat :mrgreen: Asi vyhodím NADa z okna a koupím GRUNDIGa. Paralelně spokojovat reprosoustavy to se dělá v případě plošného ozvučování ale v domácích podmínkáchto brzo zhoří,tak hodně štěstí
Zdraví Michal

Mih
Příspěvky: 772
Registrován: 18 dub 2008 08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: GRUNDIG V7000 high fidelity integrated stereo-amplifier

Příspěvek od Mih »

Korys - spojení A+B má na zesilovači předepsané min. impendance připojených repro.
Mike - takto lze zapojovat repro pouze přes trafa a napájecí rozvod 100V (obchodní domy a pod.).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host